Motivácia

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Motivácia

Poslaťod aliii » Sob 11.09.2010 9:17

Ahojte...možno je to blbé ale to sa vstrebe....Leo mi začal utekať s parkurú :pac: ....normálne ideme na štartat začneme...normálne beži skáče a ked sa mu chce ide preč.. :pac: ...nwm ako čo mám robiť..nechcem ho za to zase trestať aby sa mu to znechutilo...a ked ho dotiahnem zase na parkúr zase zdrhe lahnut si za plentu...máte stým niekto skuseností??? :dancing:
Chovateľská stanica afrických bielobruchých ježkov Little Paws .
http://littlepawss.weebly.com/
aliii
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 228
Bydlisko: Lučenec

Re: Utekanie s parkúru

Poslaťod Natalia a Biff » Sob 11.09.2010 10:08

čo znamená, že ho za to nechceš zase trestať ? predtým keď to spravil si ho potrestala? ako? netrestala si ho predtým, alebo neokričala ak spravil nejakú prekážku zle ? Dôvodov prečo to robí môže byť viacero : nie je dostatočne motivovaný, za parkúrom je niečo zaujímavejšie, ak si ho potrestala za zlé prekonanú prekážku pamätá si to a radšej pri opakovaní chyby ujde aby sa trestu či kriku vyhol, na príčine môže byť aj počasie - veľmi teplé, alebo veľmi chladné. psíka určite na parkúre neokrikuj a netrestaj, má to byť zábava. poriadne ho motivuj, pamlskami, hračkou. cvič len malé sekvencie s dvomi, tromi prekážkami, neopakuj príliš často ináč ho znechutíš, cvič v krátkych intervaloch aby sa rýchlo neunavil. cvičenie vždy ukonči prekážkou ktorú vie najlepšie a dobre ju prekoná.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Utekanie s parkúru

Poslaťod aliii » Sob 11.09.2010 10:51

netrestala...treestala...prenho je treest aj to ze len trochu zvýšim hlas...jednoducho som si ho privolala znova a musela som to ukoncit ja a nie on ...a pustila som ho vtedy ked som to ukonciila ja..a nie on
Chovateľská stanica afrických bielobruchých ježkov Little Paws .
http://littlepawss.weebly.com/
aliii
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 228
Bydlisko: Lučenec

Re: Utekanie s parkúru

Poslaťod Natalia a Biff » Sob 11.09.2010 13:20

a prečo na neho zvyšuješ hlas? mňa by to tiež nebavilo behať ak by na mňa ktosi večne zvyšoval hlas. agility má byť pre psíka zábava.
a pustila som ho vtedy ked som to ukonciila ja..a nie on
evidentne sa psíkovi skákať a behať nechcelo, nemal motiváciu to robiť, ty si ho to len donútila spraviť nasilu, on to spravil lebo ty si jeho panička, ale to je všetko. buď si istá, že s takýmto prístupom ti bude zdrhať stále, a ak náhodou od strachu že ho vykričíš neujde, bude behať len preto že to chceš ty a nie pre zábavu a radosť z pohybu. ty si vôbec neriešila prečo ti psík zdrhá, ty si len chcela aby to odbehol. ak by si to riešila snažila by si sa nájsť pre neho motiváciu, či už pamlsky, hračku, aby sám a radostne k tebe dobehol skočil trebárz len jednu skočku a dostal odmenu. pokým to pre psíka nebude hra a zábava nemá pre neho žiaden význam agility robiť.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Utekanie s parkúru

Poslaťod zeane » Sob 11.09.2010 14:43

Mám doplnkovú otázku... Ako dlho beháte kým sa Leuško poberie kadeľahšie? (zaujíma ma, či preskočí dve prekážky kým zdrhne, alebo ho to "prestane baviť" po 15 minútach) :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Utekanie s parkúru

Poslaťod aliii » Sob 11.09.2010 15:38

Samozrejme ze motivaciu pouzivame!....jeho to bavi ale proste ked si zmysli ide a ma v paži všetko...
Tak 15min určite nie to by nebavillo nikoho :ha: ...no ja nwm ako kedy..zvycajnee po skocke a slalome zdrhne...
Chovateľská stanica afrických bielobruchých ježkov Little Paws .
http://littlepawss.weebly.com/
aliii
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 228
Bydlisko: Lučenec

Re: Utekanie s parkúru

Poslaťod Gombicka333 » Sob 11.09.2010 16:24

aliii ... Ja som mala taky isty problem , presne taky isty... Bola som nešťastná že mi uteká , no stačilo popracovať na privolávačke a troška viac sa socializovať medzi psíkmi a už bolo všetko v poho :no: ... neboj nič všetko bude v pohode len trenujte trenujte a hlavne sa nevzdávaj :ahoj:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Utekanie s parkúru

Poslaťod tera » Sob 11.09.2010 16:57

tiež sme mali tento problem, nechcem to zarieknut :no: , dnes ma Tob prekvapil :smile: na parkúre reagoval ako mal, krásne zabáčal, vnímal povely, dvakrát síce mierne odbehol ale hned som ho privolala :no: socializícia je najdôležitejšia
Offtopic: (dnes jediné čo som neodhadla, bol totálne mokrý látkový tunel :ua: - za takýchto podmienok to inak ako odmietnutím skončiť nemohlo, škoda, že to zistujem až teraz :ach: )
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Utekanie s parkúru

Poslaťod aliii » Sob 11.09.2010 17:10

dííky babyy:)....socializovanýý je dostt:)...budeme na tom pracoovat len co sa unormalni pocasie:)
Chovateľská stanica afrických bielobruchých ježkov Little Paws .
http://littlepawss.weebly.com/
aliii
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 228
Bydlisko: Lučenec

Re: Utekanie s parkúru

Poslaťod tera » Sob 11.09.2010 17:25

socializácie nie je nikdy dosť :no: nech sa darí :jop:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Utekanie z parkúru

Poslaťod wer » Sob 11.09.2010 19:32

no len bacha, aby nebola vacsia sranda z behania so psikmi, ako prekazky... :nie:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Utekanie s parkúru

Poslaťod aliii » Sob 11.09.2010 20:24

:ach: ..díkkyy..
Chovateľská stanica afrických bielobruchých ježkov Little Paws .
http://littlepawss.weebly.com/
aliii
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 228
Bydlisko: Lučenec

Re: Utekanie s parkúru

Poslaťod Gombicka333 » Ned 12.09.2010 8:29

Ja som ho naučila že až keď urobí to čo má vtedy sa môže ísť hrať s ostatnými :ha:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Utekanie s parkúru

Poslaťod aliii » Ned 12.09.2010 8:42

on sa práveže nejde hrať...on je takéé moje male individuum.. :pac: ...on ignoruje psy ked je cas na prácu a hrá sa ked má volno....On sa naučil že ked je teplo išiel si lahnut do chladku sa plentu...a teraz zdrhá za nu...aj ked nieje teplo..kebyze bolo teplo ešte pochopím :nwm:
Chovateľská stanica afrických bielobruchých ježkov Little Paws .
http://littlepawss.weebly.com/
aliii
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 228
Bydlisko: Lučenec

Re: Utekanie s parkúru

Poslaťod Natalia a Biff » Ned 12.09.2010 8:51

ak ti zdrhne hneď po druhej prekážke tak zrejme ta motivácia nie je dosť silná. skús sa s ním napríklad medzi prekážkami hrať, naťahovať o hračku, dávaj mu tam jednoduché povely a odmeňuj, len sa hrajte chvíľu aby zistil, že na parkúre je s tebou riadna zábava. sprav trebárs len dve prekážky a poriadne sa s ním vyteš. musí zistiť, že s tebou na parkúre je oveľa viac srandy a zábavy ako niekde mimo so psami. a k tej plente, naučil sa, že tam mohol kedykoľvek z parkúru zdrhnúť, lebo bolo teplo a ty si ho nechala. samozrejme že to teraz využíva za každým keď sa mu nechce cvičiť. skúste si postaviť ak sa dá prekážky niekde mimo tej plenty.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Ďalší

Späť na Agility