Zhadzovanie

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Zhadzovanie

Poslaťod Psycho_Girl » Str 22.09.2010 19:20

Ako mam naucit psa aby nezhadzoval vsetky skocky? proste kade bezi tade vsetko kosi a ja uz neviem co s tym :ua:
Podpis svojou velkostou porusoval pravidla!
Psycho_Girl
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43

Re: Zhadzovanie

Poslaťod zeane » Str 22.09.2010 21:14

Video by nebolo? To by chcelo vidieť - takto ti asi ťažko niekto niečo vymyslí... Príčin môže byť na mrte a z tvojho popisu sa nedá ani odhadnúť čo môže byť príčina.
Ale dala by som skontrolovať kĺby ak sundáva úplne všetko - len pre pokoj vlastnej duše.
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Zhadzovanie

Poslaťod Psycho_Girl » Str 22.09.2010 22:56

No proste ked trenujem len na 1 skocke tak nezhodi skoro nic .. aj ked je skocka nastavena na large, ale ked bezime nejaky parkur, tak sa strasne ponahla a nesustredi sa a ako sa odrazi zadnymi nohami tak ich nevystre dozadu ale necha ich spustene ako keby stala....a zhadzuje aj medium..... chovatelka mi pisala ze toto robi aj jej otec atiez nevedia ze preco , a on ma klby 0/0 tak neviem :/
Podpis svojou velkostou porusoval pravidla!
Psycho_Girl
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43

Re: Zhadzovanie

Poslaťod Natalia a Biff » Štv 23.09.2010 11:11

ak to robí na parkúre stále, tak treba prestať behať parkúry celé a začať so sekvenciami. psa určite nenaháňať, neposmeľovať ak je taký šalený, ale skľudniť a bežať pokojne, povely mu dávať normálnym pokojným hlasom, nekričať. postupne od dvoch skočiek prechádzať na tri a postupne viac. cvič si rovinky a mierne zatáčky. ak ti zhodí prekážku, zastaviť a odznova. pred behaním psíka vybehaj, vyhraj sa sním, aby nebol roztatárený, najskôr si sprav na jednej skočke osmičku a potom zapoj druhú skočku. problém môže byť aj v zlej skokovej technike. ak pes nevie správne skákať, nemá zmysle s ním behať celé parkúry, alebo zložité sekvencie. podľa tvojho popisu to tak vyzerá, že tá technika skoku nie je dobrá a treba na nej zapracovať. musí sa naučiť správne skákať dopredu, do strán, z uhla. problém tiež môže byť aj v pohybe a reči tvojho tela, ale ako hovorí zeane ťažko sa radí ak to nevidíme.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Zhadzovanie

Poslaťod šeltie » Štv 23.09.2010 20:17

myslim si že netreba nič analizovať a hlavny problem je v nesustredenosti a v technike.. pes je proste priliš rozjašený a nekontroluje si nohy tym padom zhadzuje dalšim dovodom je ensustredenosť Treba začat cvičiť rozne cviky na nohy aby sa pes naučil ovladat nohy .. to znamena nacuvavanie, statie na prednych labkach, podavanie labiek a potom by som zvolila nasl. postup - 3 - 4 skocky rozne vzdialenosti od seba a rozne vyšky tyčky a trenovat a trenovat tym že budu rozne vysky a vzdialenosti pes sa bude musieť začat sustredit na to aby nezhadzoval a postupne ked budeš trpezliva naučí sa nezhadzovat a ovladat sa
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Zhadzovanie

Poslaťod Psycho_Girl » Pon 27.09.2010 5:29

dakujem za rady :) cuvat sa uz ucime, ked sa to nauci zacneme s podavanim labiek :lol: skocky ma znizene na medium a na poslednom treningu nezhadzovala az tak velmi , zhodila uz iba ked sa dostala daleko predomna a obzrela sa alebo ked som jej nestihala na nejakej rovinke a pred poslednou skockou zacala brzdit :lol:
Podpis svojou velkostou porusoval pravidla!
Psycho_Girl
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43

Re: Zhadzovanie

Poslaťod Psycho_Girl » Pon 27.09.2010 5:29

myslela som zadnych labiek :lol:
Podpis svojou velkostou porusoval pravidla!
Psycho_Girl
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43

Re: Zhadzovanie

Poslaťod šeltie » Pon 27.09.2010 14:43

Psycho_Girl píše:dakujem za rady :) cuvat sa uz ucime, ked sa to nauci zacneme s podavanim labiek :lol: skocky ma znizene na medium a na poslednom treningu nezhadzovala az tak velmi , zhodila uz iba ked sa dostala daleko predomna a obzrela sa alebo ked som jej nestihala na nejakej rovinke a pred poslednou skockou zacala brzdit :lol:


trening na medium by som nebrala ako prave najvhodnšejšie riešenie ...
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Zhadzovanie

Poslaťod zeane » Uto 28.09.2010 7:47

ja síce tiež nie, ale zaujímalo by ma kde trénuješ :smile: a ešte to video...
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Zhadzovanie

Poslaťod Iwka » Uto 28.09.2010 14:25

zeane - Naty trenuje v Skiperi :no:
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Zhadzovanie

Poslaťod Kača » Str 29.09.2010 14:47

Naty a Maťa ako Tvoja trénerka (ak dobre viem) ako rieši že Ashley kade chodí tade búra?
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Zhadzovanie

Poslaťod Deina » Str 14.09.2011 11:53

Ku zhadzovaniu bol jeden fasa clanok v augustovom cisle Pes pritel cloveka, clanok sa volal Hruzostrasne kolize. Hovori o syndrome, ktory sa vola "Take off Early Syndrom" (ETS), jedna sa o dedicny problem s priestorovym videnim, neschopnost psa odhadnut spravne miesto odrazu. Po odhaleni tohto syndromu u psa nemozme robit nic na jeho napravu - pes to ma jednoducho dane, ma problem s komunikaciou medzi okom a mozgom.
Viac tu : http://www.awesomepaws.us/?page_id=416 .
Autorka clanku tiez radi, aby sme si nekupovali stena na agility predtym, nez by sme videli skakat jeho rodicov, co je logicke nakolko nieje ziadne branenie chovu na jedincoch, ktori ETS maju. A ked trebars majitel chovnej suky s nou agility nebeha, ani nevie, ze suka tento problem moze mat.
Stretávky maďarských vyžiel v Košiciach - http://www.kosickavyzla.webnode.sk
Deina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 294
Bydlisko: Kosice

Re: Zhadzovanie

Poslaťod šeltie » Str 14.09.2011 12:04

tento članok je jeden veľky fail ani to nečítajte radšej ....
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Zhadzovanie

Poslaťod calwen » Str 14.09.2011 12:18

Asi tak :joint: Treba pogooglit, precitat protinazory a hned budete mudrejsi :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Zhadzovanie

Poslaťod čančaranča » Str 14.09.2011 13:06

jeden clanok proti ets je tu http://www.bestmudi.estranky.cz/clanky/bestmudi-vycvik/agility/early-take-off-syndrom-versus-late-handling-syndrom.html oplati sa citat aj diskusia ....
odporucam vsak precitat si aj ine clanky na tejto stranke. ci uz o skokovej technike, lhs ....

ako dlho trenujete, aky stary je pes, ako rychlo si dvihala na large? podla toho co pises ma pes zlu techniku skoku... neda sa to vsak jednoznacne posudit kym ho clovek nevidi behat ....
čančaranča
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42

Ďalší

Späť na Agility