Zhadzovanie

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Zhadzovanie

Poslaťod Haleth » Pon 28.04.2014 20:58

dasken, ty beháš s mojou Lykou? :haha:
Ak opomeniem taktiež moje chyby, tak Lyka vie tiež niekedy strašne zadrieť. Dlho som mala problém, že som jej nestíhala, ona bola vždy vpredu, otáčala sa, zhadzovala. Najnovšie sa mi občas stáva, že si nadbehnem, pes vytreští oči, ešte viac zrýchli a seká všetko.
A zas na pretekoch je tam nervozita z mojej strany, pes nabudený na 300% a vypína. Začína sa pretáčať, nepočúva, nesústredí sa, neobsedí na štarte a skáče čo chce, v najhoršom prípade začne ručať prípadne ma "popoháňať" zubami. Preto často odchádzam z parkúru, pretože jej to nemienim akceptovať. Agility je pre ňu droga a samotná motivácia. Ona nepotrebuje motivovať, povzbudzovať. Potrebuje tlmiť.
Ty máš mladého psa, nie?
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Zhadzovanie

Poslaťod merri » Pon 28.04.2014 21:50

dasken píše:Ale na pamlsky velmi nie je, to by som musela nosit nieco specialne a aj tak nema taky drive ako pri hracke.

No, len to si musis najprv "upratat" v tom, ci ma byt dany trening zamerany na presnost alebo drive. Je samozrejme, ze s pamlskami ide drive dolu, ale drive bez presnosti je v agility v podstate zbytocny. Ked sa disknes na prvej prekazke alebo pes na teba prepnuto huci a nie je schopny ta vnimat, je ti na dve veci, ze bezi rychlo..
(A aj nie su pamlsky ako pamlsky, pri piskotoch alebo granuliach urcite ta motivacia nie je nic moc. Na agi si nechat "v zalohe" nieco speci iba na tento ucel, napr. parky, nejake fajne smradlave susene maso a pod.)

Skratka si musis pred kazdym treningom sama povedat, na co je zamerany. Nemalo by to byt len o tom, ze si "nejak odbehneme parkur". A aj vramci treningu si mozes napr. najprv s pamlskami precvicit veci na presnost a na zaver psa poriadne hecnut nejakou sekvenciou, kde si je na sto pro isty a nezhadzuje, vytiahnut hracku a vybesnit sa s nim. Takto nejak by som to asi robila ja. :smile:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Zhadzovanie

Poslaťod Haleth » Uto 29.04.2014 7:23

Všetci chcú všetko rýchlo :heh: Rýchlo výsledky, rýchleho psa a rýchlu presnosť :joint: Osobne by som sa zamerala na to, aby pes vedel ČO a hlavne AKO má robiť. Čo je správne. Ak ho utvrdíš v tom, že jediné správne prekonanie prekážky je nezhodenie a on to bude vedieť, potom môžeš postupne psa aj hecovať.
Ja napr. nebehám v podstate na nič. Na hračky určite nie. Pamlsky mám a odmeňujem, ale iba fakt dobre a pekne prekonané sekvencie. Ale to je Lyka. Jej stačí ako "super-duper" pamlsok aj paradajka...
Inak prečo si skokovú gymnastiku zavrhla? To by podľa mňa psovi mohlo pomôcť. Už len kvôli tomu, že tam tých chýb vo vedení ty veľa nenarobíš. Predsalen je to niečo iné vo viacerých ohľadoch.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Zhadzovanie

Poslaťod dasken » Uto 29.04.2014 7:40

Inak prečo si skokovú gymnastiku zavrhla? To by podľa mňa psovi mohlo pomôcť. Už len kvôli tomu, že tam tých chýb vo vedení ty veľa nenarobíš. Predsalen je to niečo iné vo viacerých ohľadoch.


To sme sa nepochopili, skokovu gymnastiku som praveze nezavrhla, cvicime ju, len tam je prave to, ze vacsinou nema problem, lebo ja stojim, a su to rovinky.

Najvacsi problem co mame je pri roznych stahovackach a obiehackach, ide velmi natesno, nespravi si pekny nabeh na prekazku, a je schopny sa otocit aj vo vzduchu, ked vidi, ze utekam, menim smer. Je hypercitlivy na akykolvek moj pohyb, co je na jednej strane fajn, ale iba v pripade, ze by som bola dokonaly handler :lol:

Ale chapem, ano, budem musiet najst tu hranicu a postupne zvysovat rychlost. Niekedy ale mam pocit, ze vlastne ani nevie o tom ze zhodil. Nechcem z toho robit ale jadrovu fyziku, v principe mi je jasne ako to funguje, chce to asi len trpezlivost.

A zas na pretekoch je tam nervozita z mojej strany, pes nabudený na 300% a vypína. Začína sa pretáčať, nepočúva, nesústredí sa, neobsedí na štarte a skáče čo chce, v najhoršom prípade začne ručať prípadne ma "popoháňať" zubami. Preto často odchádzam z parkúru, pretože jej to nemienim akceptovať.


Moj bude mat teraz dva roky a tuto sezonu chceme ist prvykrat pretekat, takze este neviem ake to bude s nim v tej atmosfere. Zatial teda nie je uplne besny, ze by sa pretacal, a ked steka, moze ist ako svajciarske hodinky, ale zastavim ho, lebo jacat na mna teda nebude :nie: Takze som zvedava no, predsalen je to kelpia a tie su trosku prastene tak od prirody :heh:

A aj vramci treningu si mozes napr. najprv s pamlskami precvicit veci na presnost a na zaver psa poriadne hecnut nejakou sekvenciou, kde si je na sto pro isty a nezhadzuje, vytiahnut hracku a vybesnit sa s nim.


ale toto vyzera ako fajn postup, vyskusam :jop:
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 358

Re: Zhadzovanie

Poslaťod Haleth » Uto 29.04.2014 7:50

Je to väčší pes, pri nich je všetko iné ako malých. Pri prekonávaní prekážky z protismeru taký pes potrebuje spraviť dostatočný oblúk, aby sa mohol dobre odraziť, nezhodiť tyčku/skočku a neprizabiť seba. Mne sa osvedčili také bariéry, neviem, či si ich niekde videla. Zatiaľ nemám možnosť v tom psa upevňovať, ale ak ich použijem na tréningu, tak mi nikdy nezhodí. Pes sa po čase naučí ten oblúk robiť automaticky. Vieš, čo myslím, či mám hľadať obrázky? :lol:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Zhadzovanie

Poslaťod dasken » Uto 29.04.2014 7:53

netusim, pohladaj :yes:
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 358

Re: Zhadzovanie

Poslaťod calwen » Uto 29.04.2014 8:42

dasken píše:
Inak prečo si skokovú gymnastiku zavrhla? To by podľa mňa psovi mohlo pomôcť. Už len kvôli tomu, že tam tých chýb vo vedení ty veľa nenarobíš. Predsalen je to niečo iné vo viacerých ohľadoch.


To sme sa nepochopili, skokovu gymnastiku som praveze nezavrhla, cvicime ju, len tam je prave to, ze vacsinou nema problem, lebo ja stojim, a su to rovinky.


Dalsi level skokovej gymnastiky je, ze ty bezis so psom :no: Neviem ako to presne robis, ale ja robim skokovku na privolanie, na vysielanie a aj so psom, ci uz si ho posadim pred prekazku a dam si rozny naskok alebo aj nedam, alebo startuje okolo mna a bezime hned spolu. Mne Rox rychlo celu skokovku pochopila a uz beham v podstate len z ruky, nestojim pri tom.

dasken píše:Najvacsi problem co mame je pri roznych stahovackach a obiehackach, ide velmi natesno, nespravi si pekny nabeh na prekazku, a je schopny sa otocit aj vo vzduchu, ked vidi, ze utekam, menim smer. Je hypercitlivy na akykolvek moj pohyb, co je na jednej strane fajn, ale iba v pripade, ze by som bola dokonaly handler :lol:


Ten nabeh na prekazku mu musis spravit ty :no: Ja ked som behala s Mardim co je teda hodne dlhy a velky pes, tak nehrozilo aby som sa na to ja vykaslala a pes nech si robi sam. Isto nie ked mal dva roky.
Video uz pomerne vybehaneho psa co vie vocogou https://www.youtube.com/watch?v=dvyUhjo ... RIxtUO_6RQ kukni okolo 30 sekundy na skocke najblizsie ku kamere ako som ho vytlacala aby mal lepsi nabeh na skocku a acko. Keby to neurobim, tak ma problem skocit to a stracame cas. Keby to neurobim ked mal dva roky tak skosi kridlo a zle nabieha na acko, z ktoreho by sa pravdepodobne zrubal :joint:

Co sa tyka outov a stahovaciek - ja som vsetko toto robila na jednej skocke s tyckou na zemi, neskor na dvoch a pomaly som dvihala vysku.
Mam vsetky psy zmagorene na hracku a nie moc zrave na agilitoch ale tieto technicke zalezitosti som ucila najprv na zradlo. Neskor pridavam hracku ale to musia mat focus na prekazku alebo na mna, nie na hracku. Teraz s Roxy v podstate uz nic netrenujem na zradlo, vsetko len na aport a kto ju videl, tak vie aka je premotivovana :joint:

A co sa tyka Pauly, tak ty jo ten druhy beh vcera bol super - normalne si aj bezala :ha: Ale zas netreba to prehanat zejo :joint:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Zhadzovanie

Poslaťod Haleth » Uto 29.04.2014 11:12

Offtopic: Zmažte ju niekto! :heh:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Zhadzovanie

Poslaťod dasken » Uto 29.04.2014 19:32

jj, robime skokovku aj s pohybom.. asi som dufala v nejaku "zazracnu" radu, ale tusim to budem musiet len normalne poctivo odmakat krok za krokom :smile:
ja by som chcela vsetko a najneskor hned samozrejme :lol:
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 358

Re: Zhadzovanie

Poslaťod calwen » Uto 29.04.2014 20:27

Treba makat najma na sebe :smile: Vsak ja uz sa tomu venujem neviem kolko a furt som taky debo, ze ani so super psom nezabehnem sprostu skusku :pac:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Zhadzovanie

Poslaťod dasken » Uto 29.04.2014 20:47

ved prave, ja som si o sebe tiez nemyslela, ze som take nemehlo :heh:
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 358

Re: Zhadzovanie

Poslaťod kellee » Str 30.04.2014 8:07

presne nas problem :lol: Alex chce rychlo rychlo vsetko prebehnut, ze sa nehladi ako idem, oci mu zcerneju a je schopny tu prekazku preletiet :lol: nam trochu pomaha skokova gymnastika nastastie,

dasken píše:Idem trochu oprasit temu a snad rozprudit nejaku podnetnu diskusiu :smile:
Mame trochu problem so zhadzovanim latiek. Precitala som myslim vsetky dostupne materialy o skakani (teda rozdiel kratky skok a dlhy plochy, skokovu gymnastiku, cviky na uvedomovanie si labiek, ETS atd.) takze tieto temy mozme preskocit. Vsetko cvicime.

Ide o to, ze moj pes zhadzuje latky primarne kvoli svojej strestenosti (ked samozrejme odmyslim moje chyby vo vedeni) :lol: Je proste strasne rychly, velmi chce a ako keby niekedy nevnimal co robi, hlavne pri mojom rychlejsom pohybe alebo zmene smeru. Casto sa stane ze zvali celu skocku aj s bocnicami.
Zaujima ma hlavne ako naucit psa skakat precizne ale prave V TEJ RYCHLOSTI, lebo ked ho ukludnim a opravujeme zhodenu latku pomalsie, tak vacsinou nema problemy.

Je mozno nejaka metoda, technika alebo cvicenie, ktore by nam pomohlo, tak sem s nim :no:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Zhadzovanie

Poslaťod Haleth » Str 30.04.2014 10:16

Na nete som nenašla, musela som scanovať, dúfam, že to nebude vadiť.
Obrázok
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Zhadzovanie

Poslaťod šeltie » Str 30.04.2014 12:43

dasken píše:ved prave, ja som si o sebe tiez nemyslela, ze som take nemehlo :heh:


dasken a u koho trenujes ?
Ak chces riesit zhadzovanie treba najprv zanalyzovat dovod preco pes zhadzuje. Tych vplyvov tam moze byt milion a snazit sa ich postupne minimalizovat. Predovsetkym zakladne snazit sa dostat psa do idealneho obluku na skokovku to ale znamena snazit sa byt vzdy so psom a nenechavat psa pracovat sameho pre zaciatok samozrejme. Skokova gymnastika je skvela vec netreba si ju predstavovat ako 4 skocky v jednej linii kludne si to modifikovat, Pouzivat kliker. Co sa tyka pamlskov vs. hracky u premotivovaneho psa je to absolutne jedno ja mam psa ktory sa vela krat vobec nevie sustredit treba ho doslova vybit a trosku unavit aby sa vedela sustredit na mna a na povely. Ked je moc nabita zhadzuje hrudou jak tank, potom su fazy ked sa sustredi a obcas zhodi pri toceniach to je moja chyba zleho vedenia. Treba ist krok po kroku a venovat sa kazdemu detailu. Len taka poznamocka silviu trkman pozna kazdy je to idol, superstar agility sveta napriek tomu ma borderku ktora zhadzuje wo co go? :smile: agility nebude nikdy sport pri ktorom natrenujeme nieco dokonale a 100percentne uz len preto lebo je to spolupraca psovoda a psa a obcas sa stane ze sa to niekde pokazi // najcastejsie zo strany psovoda //eliminovat to mozme len zodpovednym treningom a hlavne vela trpezlivosti :no:
a najlepsie by bolo pridat video ako to vobec cele vyzera lebo bez toho aby to clovek videl sa tazko radi :smile:
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Zhadzovanie

Poslaťod dasken » Str 30.04.2014 19:04

Dakujem sa fotky s tou barierou, mozno vyskusame, ked to nepojde inak :smile:

Aj za vsetky ostatne rady, zaver je "trening robi majstra" :jop:
Video ked sa nejake podari, tak zavesim.
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 358

Predchádzajúci

Späť na Agility