Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne agility.
Odoslať odpoveď

Zónovky

Uto 31.08.2010 14:36

mám dotaz.. skusal niekto ucit zonovky s pomockou (obluk nad zonou), prípadne ako sa vam osvedčili metódy pamlskou a lopticiek na zonach?

Re: Zónovky

Uto 31.08.2010 15:57

myslíš aby ten oblúk preskakoval, alebo podliezal? ja som to skúšala s tým oblúkom za zónou aby podliezal, ale pre Biffa nič moc, pokazila sa mi tak hojdačka, takže pre mňa určite nie a ani tá prvá možnosť, aby preskakoval sa mi nezdá dobrá, skúšali sme aj tak, ale je to somarina podľa mňa. najlepšie metódy sú buď zbiehavá, zastavovacia, 2o2o a na cvičáku robíme s jednou fenou na touch a je to veľmi super u nej. Loptu a pamlsky by som umiestňovala až za zónu, nie priamo na ňu, aby sa naučil že po zóne má zísť až celkom dole a nie z nej potom odskočiť z polky. tu ale by som povedala, že je nutné dať pozor na to, aby sa k tým pamlskom či lopte nedostal v prípade že zo zóny odskočí.

Re: Zónovky

Uto 31.08.2010 17:05

ako myslis pomocku preskakovat ?

este prosim vysvetlit metodu 2o2o a touch. :lol:

Re: Zónovky

Uto 31.08.2010 18:26

v skratke 2o2o znamená two on, two off, čiže pes zastavuje na konci zóny s prednými packami v tráve (na koberci, v piesku, na umelej tráve...) a touch znamená, že sa pes na zóne niečoho niečím dotkne - packami , prípadne nosom kúska voľne položeného koberca napríklad.

Re: Zónovky

Uto 31.08.2010 19:03

ten obluk na podlezenie sa mi este celkom pozdava, ale na preskakovanie :nie:

silvuch: mozno natalia mysli nieco ine, ale ja som citala + aj videla na videach ze sa po bokoch zonovky postavila skocka alebo nejaka prekazka tak, aby tycka na preskakovanie bola kusok nad zonou, a pes tym padom ked bezal dolu napr. z kladiny musel pred zonou preskocit tycku a ked doskocil tak dopadol na zonu

ja ucim 2o2o a som spokojna :no:

Re: Zónovky

Uto 31.08.2010 19:35

tie rozne tycky su vlastne regulatory cviči tak zony martina klimešova a vysledky efekt je rovnaky ako pri runningu

Re: Zónovky

Uto 31.08.2010 23:36

uhm, videla som klimesovu v akcii a celkom sa mi to pacilo. ja s mojim hafom robim na ruku, lebo ku prekazkam sa casto nedostaneme, som schopna ju ubehat a ona tomu rozumie.
co sa mi ale nepaci je 2o2o , na pretekoch sa kvoli tomu vela ludi diskne, ak si necjce pokazit zony, tak ich radsej opravi... i ked zas mozno spravne naucene 2o2o maju zmysel...

Re: Zónovky

Str 01.09.2010 9:52

My učíme 2o2o . Ku prekážke prísť nestíham a na inú možnosť nemáme prostriedky. Vpodstate máme len jednu vycvikarsku kladinu k dispozícii a tak sa snažíme :smile:

Re: Zónovky

Str 01.09.2010 10:02

my učíme 2o2o, na všetkých typoch zonovkách, na áčku to zastavenie ide najhoršie, no inak by som psa neubehla. keby robil zbiehane zony, tak mi ich bude zoskakovat, alebo preskakovať

učenie oblukom robi so psom parsonom kamoska, napr. na áčku, davali palicu, ktoru pes musel preskocit tak, ze doskočil na zonu

Re: Zónovky

Str 01.09.2010 12:05

alica GGG : áno myslela som tým vlastne tú palicu, alebo ako šeltie hovorí tie regulátory, ale mne sa to až tak celkom nevidí. my robíme zastavované. osobne sa mi najviac páčia 2o2o a running. Pri touch metóde psík musí povel touch poznať, čiže ten sa učí niekde mimo, buď že sa psík trebárz kúska koberca dotkne packami, alebo nosom a až keď na povel touch uteká smerom ku koberčeku aby sa ho dotkol položíme ho na zónu.
Iwka : ľudia sa nediskujú lebo robia zóny štýlom 2o2o, ale preto, že ich majú zle natrénované. nie len ľudia čo majú 2o2o vracajú psov na kladinu ak pes skočí zónu, to sa môže stať pri hocijakej metóde ak ju zle natrénujem. osobne sa ale veľmi málo stretávam s tým, aby psovodi vracali psov na kladinu a za skočenú zónu nie je disk.

Re: Zónovky

Str 01.09.2010 12:34

Natáli: tu, na divokom západe to je dosť často k videniu, bo rakúšania a niektorí češi sú schopní vrátiť psa na zónu aj na majstrovstvách... A už sa tento prístup plevelí aj na Slovensku :ahoj:

Re: Zónovky

Str 01.09.2010 13:51

Natalia: Viem, že je to zle natrénované, no diskovali sa všetci - slováci, češi, rakúšania. Sledovala som to na Zmrzlinovom pohari, psov vracala Sabrina Hauser, aj Hans Fried tuším, keď bol na hrách, diskli sa tak aj skiperáci. A myslím si, že 2o2o sa pri malých psoch moc nevyplatí, tie sa ubehať dajú a natrénujú zóny spoľahlivejšou metodou. Možno sa niekomu 2o2o osvedčili, ale mne sa nepáčia, viac sa mi páčia running alebo na ruku.

Re: Zónovky

Str 01.09.2010 14:20

no skús ubehať šaleného parsona, alebo šeltiu :smile: ale samozrejme každý máme nejakú tú svoju metódu ktorú preferujeme. mnohým psom tá ruka pri zóne vadí a má tendenciu odskakovať, preskakovať a pod. 2o2o a running sú najpoužívanejšie metódy. mne osobne sa running tiež mocno páči, ale rovnako ako 2o2o ak je zle natrénovaný pes ti bude odskakovať, takže všetko je naozaj o tréningu.

Re: Zónovky

Str 01.09.2010 15:34

ludia vracaju psa na zonovku, ked odskocil zo zony, aby si pes nezvykal na odskakovanie a vstepil si do hlavy, ze kazda odskocena zona bude aj tak opravena, vacsinou to robia ludia, kt. maju velke ambicie, a mne sa to tiez paci, aj ked na pretekoch by som sa na to vykaslala...a je uplne jedno, ci ide o metodu 2o2o, touch, vedenie na ruku alebo zbiehanu zonu :no:

Re: Zónovky

Str 01.09.2010 20:13

ano, je to tak, ale dakedy si zonu opravia aj same psy, keby sa psovod na to vykaslal. No a vsetky metody dosiahnu tu vec, ze hafo zonu prejde. I ked sa mi paci viac running alebo na ruku ako 2o2o , lebo predsa hafan tam zastavi, co je strata casu.
Odoslať odpoveď