Zónovky

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Zónovky

Poslaťod wami » Uto 19.10.2010 11:53

Monatko
4on je pro psa myslim tezsi na pochopeni, nevi, kde presne ma zastavit, mohlo by se stat, ze misto pro zastaveni bude hledat celou sestupnou cast a zpomali se ti...
2o2o je podle meho pro psa mnohem srozumitelnejsi, je jasne dana poloha... :smile:
"Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti odejít tam, kam odešli oni."
Skorovlci - http://skorovlci.webnode.cz
wami
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 258
Bydlisko: Stonava / ČR

Re: Zónovky

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 19.10.2010 13:03

Už som sa rozhodla:
Adri - zastavované 2o2o
Nelly - zbiehané
Konečneeeeeeeeeeee, teším sa z toho. :jupi:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Zónovky

Poslaťod kikula22 » Štv 03.03.2011 12:02

Bubiho som začala učiť zóny 2o2o . Prosím povedzte mi, robím to dobre? :lol:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Zónovky

Poslaťod Indiaana » Štv 03.03.2011 12:55

Ahojte :)
Mne sa dosť často stáva, že na áčku Ricky zastane hore a potom strašne pomaly ide dolu. Začal to robiť ako ho učila 2o2o. Neviem teraz ako ho naučiť aby zastal až zadnými na zóne. Snažila som sa klikať iba keď prebiehal a znížiť sklon, ale akonáhle bol zas v pôvodnom uhle zas zastával... :pac:
Indiaana
Junior
 
Príspevky: 206

Re: Zónovky

Poslaťod Lenka & Connie » Štv 03.03.2011 12:59

Sice nie som odbornik, ale napisem podla mojho laickeho oka.

- odmenovala by som ho iba na tej zone, teda nie az ked z nej zide mimo.
- odmenovala by som ho iba po skutocne urobenej zone - nie ako v pripade 47 sekundy. (bol odmeneny za zidenie, nie za zastavenie-bavime sa o zone 2o2o).
- neucila by som ho na zonu cuvat, ale nabiehat napr. na leziacu dosku a na konci zastavit.
- urcite ste šikulky!!

...tolko pohlad laika :smile:
Lenka & Connie
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 142
Bydlisko: NMnV

Re: Zónovky

Poslaťod kikula22 » Štv 03.03.2011 13:28

Lenka & Connie píše:- odmenovala by som ho iba na tej zone, teda nie az ked z nej zide mimo.

Lenka síce to tam nieje počuť ale učila som ho to na kliker . Takže som klikla ked bol na zóne a on si potom len zišiel dole po odmenu
- neucila by som ho na zonu cuvat, ale nabiehat napr. na leziacu dosku a na konci zastavit.


Tak zoženiem daku dosku a budeme sa to učiť tak (len ešte daku zohnať :ua: ) . Ďakujem za rady :smile:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Zónovky

Poslaťod Lenka & Connie » Štv 03.03.2011 13:36

kikula, pockaj si este na ine odpovede, nerada by som zle radila. ...to ja si len tak myslim :smile:
Ohladne klikeru, ja sa snazim v momente kliku dat aj pamlsok. Mozno keby si sa postavila vedla zony, klikla a hned odmenila, aby si nemusel Bubo chodit po pamlsok. Cestou pon mu mozu dolezite informacie vyfucat z hlávky.
Ale biglicek je to sikovny, aj s panickou.
Lenka & Connie
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 142
Bydlisko: NMnV

Re: Zónovky

Poslaťod moschino » Štv 03.03.2011 14:25

My sme učili (a vlastne ušte vždy učíme) 2on 2off. Pomocou klikra. Teraz sme už vo fáze, že prebehne celú kladinu. Časom ju chcem doplniť do toho videa
Tu je video (na tej doske sa mu smykalo, tak je to trochu komicke):
http://www.youtube.com/watch?v=Uh2SQ2mc3TU
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Zónovky

Poslaťod šeltie » Štv 03.03.2011 15:53

kikula ono da sa učiť aj takto ale z mojho pohladu je viac efektne učiť prebiehať psa a nakonci zastaviť trenujeme to tak v našom klube a aj moshino teda baxy sa tak učil to znamena zoberies si nejaky šuflik alebo krabicu a pes cez nu prebehne s tym že zadne nohy na nej a predne na zemi pes tak skorej chape princip a ide to rychlejšie ako zacuvanie na kladinu no a ked to bude dobre na krabici začnes na kladine ale len na poslednom kusku a podla toho ako to ide budes zvacsovať vzdialenost ... ak budeš učiť zodpovedne tie zony tam budu myslim si že možem povedať že či baxy, či moj pes, alebo dalši vratane 8 mesačneho štenda tie zony maju pekne :smile:
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Zónovky

Poslaťod kikula22 » Štv 03.03.2011 16:25

šeltie: ahá takže vravíš že zoberem napríklad žehliacu dosku a on po nej prebehne a na konci zastane? A potom ako ďalej na normalnu kladinu? Bohužial nemám k dispozícii rozkladaciu kladinu a aj táto bola len taká čo som sa vlámala na jeden cvičák a potajomky sme tam cvičili :lol:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Zónovky

Poslaťod Iwka » Štv 03.03.2011 16:33

kikula: pozor na zehliacu dosku, psikom sa na nej dost smyka a je dost pravdepodobne ze ti dotrha tu latku na nej pazurmi
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Zónovky

Poslaťod šeltie » Štv 03.03.2011 16:45

kikula22 píše:šeltie: ahá takže vravíš že zoberem napríklad žehliacu dosku a on po nej prebehne a na konci zastane? A potom ako ďalej na normalnu kladinu? Bohužial nemám k dispozícii rozkladaciu kladinu a aj táto bola len taká čo som sa vlámala na jeden cvičák a potajomky sme tam cvičili :lol:


nie nie zehliacu dost pre zaciatok staci akykolvek štvorec alebo obdlznik hovorim aj šuflik nejaky ked otočiš dnom hore a cez neho bude prebiehať ved peta teda moshino mala aj video myslim ako to učila tak ked sem pride snad to tu hodi a potom pojdes na normalnu kladinu nemusi byt rozkladacia len najprv zacnes nakonci pri zone potom 30 cm od zony a atd atd. chapes ?
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Zónovky

Poslaťod kikula22 » Štv 03.03.2011 16:55

http://baxyhoweb.webnode.sk/news/ucime-sa-zony/

toto? škoda že to video nejde :ua: Ale už asi chápem :smile: Ideme skusiť
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Zónovky

Poslaťod moschino » Štv 03.03.2011 17:41

Tu je odkaz na to video, čo spomínala šeltie Ďakujem za upozornenie, že to na našej stránke nefunguje, nevšimla som si to
http://www.youtube.com/watch?v=Uh2SQ2mc3TU
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Zónovky

Poslaťod Catqa » Štv 03.03.2011 17:42

Mne nejde ani na youtube :nwm:
Video zahŕňa obsah partnera Sony Music Entertainment, ktorý ho vo vašej krajine zablokoval na základe autorských práv.
Je nám to ľúto.
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility