Zónovky

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Zónovky

Poslaťod šeltie » Ned 11.11.2012 17:07

zeane píše:
šeltie píše:
ak ho dokáže na kladine predbehnúť, dokáže aj ustrážiť zbiehané zóny.


tak vačšiu blbosť som ešte za poslednu dobu nepočula ...


prepáč, pohyb PO zbehnutej zóne - internetová komunikácia... Chcela som skôr povedať, že sa zväčša neoplatí učiť zbiehať, ak nedobehneš. :nwm:



neska ti ide karta :jop: tak to potom nevolaj zbiehane zony resp. running ale halabala čo cvičak dal zony ... použivaj spravne pojmy ak je running natrenovany ako ma pes musi vedet zbehnut zonu aj ked som kilometer za nim ... aj o tom je running aby pes tahal co najrychlejsie dopredu a bez vazby na psovoda ... nemyl si pojmy s dojmami ...

pridavam stare video z našho treningu runningu kedysi

http://www.ceknito.cz/video/146639

plus running od silvie t. kde je dobre videt ako psy tahaju dopredu a nezaujimaju sa o to či je psovod pri nich - za nimi al. pred nimi

Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Zónovky

Poslaťod Monika & Parsonky » Ned 11.11.2012 17:23

oni majú tie zbiehané zóny krásne. :jop:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Zónovky

Poslaťod zeane » Ned 11.11.2012 23:54

mala som proste pocit, že sa bavíme o nácviku - ale keď ty vieš všetko tak dokonale... :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Zónovky

Poslaťod šeltie » Pon 12.11.2012 0:41

sak o nacviku a ty si to odbila s vetou "ak ho dokáže na kladine predbehnúť, dokáže aj ustrážiť zbiehané zóny" + "Chcela som skôr povedať, že sa zväčša neoplatí učiť zbiehať, ak nedobehneš" len som uviedla na pravu mieru tvoje mylne tvrdenia ..
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Zónovky

Poslaťod zuzkabluzka » Štv 18.04.2013 18:31

My sa snažíme cvičiť doma 2o2o na kliker a napodiv to malému ide. Som pozitívne prekvapená. :yes:
Ešte musíme vyskúšať viacero povrchov - zatiaľ sme skúšali chlpatú podložku, epedu a krabicu. :joint:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1720

Re: Zónovky

Poslaťod zeane » Sob 20.04.2013 23:26

šeltie píše:sak o nacviku a ty si to odbila s vetou "ak ho dokáže na kladine predbehnúť, dokáže aj ustrážiť zbiehané zóny" + "Chcela som skôr povedať, že sa zväčša neoplatí učiť zbiehať, ak nedobehneš" len som uviedla na pravu mieru tvoje mylne tvrdenia ..



len ja o nácviku bez trénera a ty o vysokej škole agility Silvie Trkman... :nwm:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Zónovky

Poslaťod zuzkabluzka » Pon 13.05.2013 19:55

V akej polohe je najlepšie trénovať 2o2o, aby to čo najmenej zaťažovalo chrbticu pri dopade?
Nemáte nejaké foto?
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1720

Re: Zónovky

Poslaťod šeltie » Uto 14.05.2013 0:20

pri akom dopade ?
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Zónovky

Poslaťod zuzkabluzka » Uto 14.05.2013 10:50

Keď pes zbiehava zónovku, prednými nohami dopadne v rýchlosti na zem a je tam záťaž aj na kĺby, aj na chrbticu.
Moja otázka znela, v akej polohe je ten náraz čo najtlmenejší.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1720

Re: Zónovky

Poslaťod merri » Uto 14.05.2013 11:16

Tak ak ucis 2on2off, ta poloha je stale rovnaka, tam nemas na vyber nejake viacere polohy, v ktorych by pes zastavoval. :nwm: Vseobecne pri zastavovanych zonach tam ten dopad proste je. Ak nechces, aby pes zastavoval a teda narazal na predne nohy, mozes ucit zbiehane zony, pri tych len pes plynule po zone prebehne.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Zónovky

Poslaťod zuzkabluzka » Uto 14.05.2013 14:00

Merri,
marí sa mi (ale neručím :lol: ), že učí sa aj nose target pri 2o2o, pes sa musí nosom dotknúť podlahy, takže predné má pokrčené (nedopadá na vystreté, ak to chápem správne) a ten náraz potom nie je až taký nepríjemný pre organizmus. No nie som si istá, tak som chcela foto ideálnej polohy. Opravte ma, ak sa mýlim. :no:
Malý je celkom učenlivý, tak ho to chcem naučiť tak, aby kĺby s chrbticou trpeli čo najmenej.

http://www.katachyon.lerl.cz/view.php?n ... 2007100005
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1720

Re: Zónovky

Poslaťod šeltie » Uto 14.05.2013 18:45

ak ti vadi "naraz" pri 2on2off to potom psa na hojdačku ani nepuštaj ...
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Zónovky

Poslaťod zuzkabluzka » Pia 14.06.2013 17:57

Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1720

Predchádzajúci

Späť na Agility