Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Môj psík sa stále trasie

Staré témy, ktoré by bola škoda vymazať.

Re: Môj psík sa stále trasie

Poslaťod citroniq84 » Štv 24.12.2015 16:16

psik na konci je len menej vystresovany,
ale sak on nehovoril ze ho da do dokonala niaky clovek na svete ked mas psa 2 3 roky laknuteho ti zneho za mesiac neurobi psa bez jedneho problemu ale ukazal cestu preto aj jeho stranka sa vola cesar way cesarova cesta jasne uazal ako pracuje stakymi psami a ukazal ze je funkcny sama vravis
psik na konci je len menej vystresovany,
to znamena ze po dlhsej praci stresu bude este menej a nokonec ho zbavis uplne preto sa to vola cesta lebo ma dostane vzdy do bodu kde chcem a mozem sa kedykolvek vratit spat a mozem kedy kolvek ist do predu a mozem kedy kolvek zastavit v bode ktory chcem aa otomto je jeho filozofia kazdy ma mat psa akeho potrebuje
citroniq84
Junior

Barfer.sk

Poslaťod pigie » Štv 24.12.2015 16:21

V tom pripade tomu psovi davam este rok, maximalne dva :haha: Teda mojmu :heh: a potom to mozno bude tak, ako si povedal, ze to toho psa omrzi, ale pripisem si zasluhy :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Štv 24.12.2015 16:22

citroniq84 píše:ak by hho prenasala mam urobila by to presne tak ako on preto ho tak chytil

Keby to aj bola pravda, to si akoze ten pes po par minutach odkedy toho cloveka prvykrat videl zacal mysliet ze to je jeho matka? A ze by takto matka nosila aj dospeleho psa? :pac:
Ked dospeleho psa niekto/nieco kmasa zhora za krk, ma to najcastejsi (ak nie jediny) dovod - ze ho chce zabit. Majitel by zasluzil prefliaskat ze na svojho psa pusti psychopata ktory sa mu hned z uvodu vyhraza smrtou, a to co predviedol cezar v tej scene, no ach mojtyboze.
Nehovoriac o tom, kolko yntelygentov teraz bude nosit svoje dospele psy za kozu na zatylku a tym ich zbytocne stresovat a tyrat, lebo to videli v telke.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Štv 24.12.2015 16:23

Elfinka, ale vidis, ludia mu to zeru :yes: Sila televizie :hmm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod citroniq84 » Štv 24.12.2015 16:29

efina absolutne nerozumies psom pes nevnima matku ako clovek ze viem ako vizera a vies kto to je ale pes citi len pudovo a ak tak chitim dospeleho psa co sa stane v jeho glave? to co ked tebe da mama decku ktoru si mala ako mala a povie si fajn toto od niekial poznam a bolo to fajn on nevie ze to je cesar co prevychoval tisice psov a ze ma nieky svoj vedomi system tomu psovi je toto u riti on to vnima pudovo co mi vedome ten pes jemu je jedno ci ta pozna 5 minutt alebo 10 rokov on vnima ten feel a tvoj pach a ked si stebov spoji nieco negativne tak sa ta boji ked ho chitiss ako cesar a prve co citi je uvolnenie klud a spoji si to stym pachom no tak mu veri lebo tak ho pozna za par minut ale ty nemozes to brat ze keby k tebe niekto psrisiel ty si clovek a keby niekto teba chiti tak sa ohradis ale ty nevnimas ako pes ale hovoris akoby pes mal tvoje pocity nechapes ze on ich nema?
citroniq84
Junior

Poslaťod Elis » Štv 24.12.2015 16:57

elfinka píše:Pozeral inak niekto to video co tu citron naposledy daval?

kdysi -jeden z nejhorsich dilu...

Offtopic: i pro marketig :no:
priznat, ze mi utece svereny pes a muset volat majiteli, aby ho nasel v TV :pac: , ukazat, ze s nim musi pracovat zena a dite -protoze ten pes proste nedava pristup CM :-) vsak preci jeden z nejtezsich pripadu nesverim amaterum ne, kdyz jsem ten nej :joint: atd.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod citroniq84 » Štv 24.12.2015 17:30

priznat, ze mi utece

a ano zachoval sa ako slušny človek pes mu ušiel tak to priznal no to je chlapske proste preskočil plot stym nič nenarobi mimo toho aj CM aj x zamestnancov nakonec ho nasiel majitel no tak ho nasiel pes sa nasiel to je pdstata a videt ako pozeas vrsp počuvaš jasne hovori že zo ženou bol preto že prve dni snim travila viac času z detmi bol aby sa prestal bat deti kedze ten majitel je ucitel v hudobnej skole pre deti preto bol z detmi CM ma 25 psov a stovky klientov v tv su len promile ukaťkove pripady s jaždej povahy jeden dva psy ako vzory ale toto je to ty si presne pripad klapky na oči a ideš si svoje len hladaš ako by si bola dokazala že je debil miesto toho že by si realne sledovala počuvala a premyšlala čo hovori si učelovo vyberem jednu vec a postavim to tak aby vizeral ako debil pritom ked nato hladis ako na celok tak sa neda neuznat ze ma pravdu a tak isto neni pravda že majitelovy zavolal aby si siel psa hladat majitelovy zavolal aby mu dal vedet co sa stalo a hladali ho aj zamesnanci a boli by ho na koniec určite nešli takže to je zas len prekrutene keby to bolo tak že by mu to bolo jedno ktory jeden majitel by urobil to co henten ze mu toho psa dal spat a povedal verim vam anoverimu lebo sa zachoval jak chlap nezatlkal aj do tv to normalne dal pritom keby bol ako niektori uzivatelia tohoto fora tak to vystrihne a zmaže takže je na smiech že je ferovi chlap a chybu si v plnej miere uzna? podla mna to je len plus on netvrdi ze je dokonaly ani nieje robeny tak aby sa ukazoval ako dokonali hej ze by taketo veci strihal su casti kde ho pes pohrizne su casti kde ludom povie vas pes je prevas pri nebezpecny ja ho zvladnem ja ho vychovam ale ostane umna iny cvicitel by ho utratil u CM moze ostat ba ne len to ale ked uz taky pripad ma tym ludom pomoze z vyberom ineho psa alebo im da jedneho od seba co ja povazujem za vyborne lebo na nom vidis ze to robi pre psy ne len pre predaje ano zarobil miliony ale tie miliony mu nepadli z neba za nic do telky mozu viazat koho kolvek ako tv priemysel nestoji na milanovi cvicitelov je milion milana vybrali preto lebo jeho system je jednoduchy tak aby ho pochopyl každy kto ho chce pochopyt a hlavne je funkčny a dovolim si povedať že asi najuniverzalnejši šustu si prečitam knihu už mam a uvidim ja nehovorim že nikto a nič neni dobre len CM ja hovorim že ja som si ho vybral použivam ho a funguje mi to preto to aj odporučam
citroniq84
Junior

Poslaťod citroniq84 » Štv 24.12.2015 20:41

[Youtube]https://www.youtube.com/watch?v=oS1UPHUuQng[/Youtube]
toto je ten dobry vycvikar co tomu rozumie ako krmit psa odmenami za kazdy zakladny povel tipu daj pac odmena odmena odmena ladvinka takze fixacia psa na predmety a odmeny ma byt to lepsie to porozumenie? sak on mentalne stoho psa spravil uplne retard to je to co CM hovori tak zvany cirkusovy psy lebo psa fixuje na odmeny a predmety ako je to posilnena pozitivna asociacia ked psovy dam dobrotu mozem ho tak rychlo naucit noieco ale nemyslim ze toto je vichova psa spravne pretoze nie vzdy mam pamlsok ladvinku neha doma rano a show skoncila pluz pes celu dobu je napnuty v srese ako ja by som racej mal uvolneneho a pokojneho cesarovho pita ako sustovho stafa fixovaneho na ladvinku a odmenu jako ne celu dobu pes nasponovany oci na ladvinke nehovorim do toho mozno prasa vycvicill dokkonale mozno tulene su iste spokojne ale cvicit takto psa ja vam neviem ludia ako pravo kazdeho majitela je vychovatt psa ako uzna za vhodne kmihu prečitam aj napriek tomu a mozno zmenim nazor ale nepaci sa mi tento tip trenerov leboo to psi fixuje len nato dostat odmenu a to vie každy ako na toto nemusim ani citat sustu kazdy clovek vie ze pes sa da takto vicvicit ani nic citat nato nemusi jedn co som zatial zistil vdaka sustovy ze aj prasa sa tak da takze ked si raz namiesto psa kupym prasa viem kto bude moj novy guru ale ze by toto bolo lepsie jak CM sa mi nezda ani ako vtip zatial nic mene knihu mam precitam ju obetujem tomu svoj volny cas aj ked po tomto stafovy sa mi naozaj nechce preto ze takehotoosa by som nechcel natiahnuty v krci len uz mi preboha nieco hod a co kolvek zato spravim a este sa nehambi verejne povedat ze psa trenuje jako lachtana... tuleňa... pre boha ak toto je vas vzor chapem prečo vaše psi maju problem sami zo sebou lebo im nieje dovolene byť psom
citroniq84
Junior

Poslaťod wer » Štv 24.12.2015 21:04

Ja v tomto s tebou suhlasim, ja osobne ani nie som fanusik kliker treningov. :no: Ale ten clovek proste vie a vychadza z poznatkov etologie, nepracuje hrubou silou, musi ist na to hlavou, lebo keby pouzil cesarove praktiky na ine zviera, tak je mrtvy. :no: Co sa tyka ucenia, princip je rovnaky u kazdeho ziveho tvora - ci clovek, ci pes, ci tulen... Pes vela odpusta, preto sas nim lahko pracuje. Nie je odveci sa inspirovat tymi, co pracuju so zlozitejsimi tvormi. Precitaj si knihu, zamysli sa aspon trochu nad tym, bez ohladu na kliker... Skus pobrat tu podstatu.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Štv 24.12.2015 21:33

Hrach na stenu... Prisiel proste vsetkovedel :ach:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod citroniq84 » Štv 24.12.2015 22:07

Ja v tomto s tebou suhlasim, ja osobne ani nie som fanusik kliker treningov. :no: Ale ten clovek proste vie a vychadza z poznatkov etologie, nepracuje hrubou silou,

suhlasim stym ze kliker metoda ako nehovorim ze v nicom a nikdy lebo su situacie kedy je dobra psa naucis rycho ale urcite nie vsetko to ako pes od psa aj ten kliker su situacie kedy to je najlepšia metoda ale neni prirodzena pre psa co sa tyka CM tak on silu prave nepouziva ale niekedy musis proste ci chcem alebo nie ked raz mam havka a zvlast silneho ako su Bull alebo rotweileri tak ako neuprosis ho ze prosim ta havinko be ma ako šefa a posluchaj ma prosim ta pekne aby si siel zamnov a nepovlacil ma.. nie tam iste percento sili dat musimmusim zatiahnut tak aby pochopyl ze ma ist a tebou inak to nedokazes ale Milan sam hovori a cela jeho cesta je o tom že psa ovladnem myslou nie svalmi v televizii to nevidno ale cesar ma 170 cm a 70 kil zhruba a keby ten jeho pit chcel tak lieta jako handra nat pittbulom nevyhraš silovo ti psi sice maju 30 40 kil ale utiahnu až 20 nasobok svojej vahy čiže ked sa raz rozhodne tak ho neudržiš silou a to prave milan hovori že to treba rozumom že havka treba viest aby bol kludny preto prave sa mne zda milan ako najlepši lebo svoje psi nestraši len ich usmerni vitici hranice a to havkaci potrebuju tak by to mali aj vo svrke a je to pre nich prirodzene

Hrach na stenu... Prisiel proste vsetkovedel

nie to netvrdim je mozne ze viem dost predsa len snimi roki zijem a teda aj sam nieco vipozorujem ale zdaleka neviem vsetko urcite by som mohol vedet omnoho viac ja snazim stale sa ucim :smile: ale toto vacsinou su zaklady ja viem milanovu metodu a chapem ze je tazka lebo ona nuti cloveka robit na sebe samom a to je strasne je lahsie sa naucit kliker alebo taketo obecne zvieracie techniky a oni funguju ja to neberem ale toto podla mna je to co neni dog friendy toto je to co im bere tu ich dušu a robi snich cirkusantoc bez emoci a mne jako cloveku od decka zo psami pripada ako najblizsia k psej prirodzenosti ti mu totiz neberes jeho osobu len mu ju usmernis ale prave tieto kliker metody im beru dusulebo dusa toho havka bola v tej ladvinke niekomu sa toto paci mne stohoto je smutno tito psi vyhraju kazdu kinologicku sutaz na svete ale podla mna to niesu psi ale stroje cakajuce na povel a to je to co nechceme ani ja ani CM my chceme prirodzeneho psa ktory je stale psom zo svojov povahou vv urcitiich medziach a vtedy je to ten najlepsi spokojny kamaat ktori nerobi prusery ale necaka na klik a odmenu
citroniq84
Junior

Poslaťod citroniq84 » Štv 24.12.2015 22:07

Ja v tomto s tebou suhlasim, ja osobne ani nie som fanusik kliker treningov. :no: Ale ten clovek proste vie a vychadza z poznatkov etologie, nepracuje hrubou silou,

suhlasim stym ze kliker metoda ako nehovorim ze v nicom a nikdy lebo su situacie kedy je dobra psa naucis rycho ale urcite nie vsetko to ako pes od psa aj ten kliker su situacie kedy to je najlepšia metoda ale neni prirodzena pre psa co sa tyka CM tak on silu prave nepouziva ale niekedy musis proste ci chcem alebo nie ked raz mam havka a zvlast silneho ako su Bull alebo rotweileri tak ako neuprosis ho ze prosim ta havinko be ma ako šefa a posluchaj ma prosim ta pekne aby si siel zamnov a nepovlacil ma.. nie tam iste percento sili dat musimmusim zatiahnut tak aby pochopyl ze ma ist a tebou inak to nedokazes ale Milan sam hovori a cela jeho cesta je o tom že psa ovladnem myslou nie svalmi v televizii to nevidno ale cesar ma 170 cm a 70 kil zhruba a keby ten jeho pit chcel tak lieta jako handra nat pittbulom nevyhraš silovo ti psi sice maju 30 40 kil ale utiahnu až 20 nasobok svojej vahy čiže ked sa raz rozhodne tak ho neudržiš silou a to prave milan hovori že to treba rozumom že havka treba viest aby bol kludny preto prave sa mne zda milan ako najlepši lebo svoje psi nestraši len ich usmerni vitici hranice a to havkaci potrebuju tak by to mali aj vo svrke a je to pre nich prirodzene

Hrach na stenu... Prisiel proste vsetkovedel

nie to netvrdim je mozne ze viem dost predsa len snimi roki zijem a teda aj sam nieco vipozorujem ale zdaleka neviem vsetko urcite by som mohol vedet omnoho viac ja snazim stale sa ucim :smile: ale toto vacsinou su zaklady ja viem milanovu metodu a chapem ze je tazka lebo ona nuti cloveka robit na sebe samom a to je strasne je lahsie sa naucit kliker alebo taketo obecne zvieracie techniky a oni funguju ja to neberem ale toto podla mna je to co neni dog friendy toto je to co im bere tu ich dušu a robi snich cirkusantoc bez emoci a mne jako cloveku od decka zo psami pripada ako najblizsia k psej prirodzenosti ti mu totiz neberes jeho osobu len mu ju usmernis ale prave tieto kliker metody im beru dusulebo dusa toho havka bola v tej ladvinke niekomu sa toto paci mne stohoto je smutno tito psi vyhraju kazdu kinologicku sutaz na svete ale podla mna to niesu psi ale stroje cakajuce na povel a to je to co nechceme ani ja ani CM my chceme prirodzeneho psa ktory je stale psom zo svojov povahou vv urcitiich medziach a vtedy je to ten najlepsi spokojny kamaat ktori nerobi prusery ale necaka na klik a odmenu
citroniq84
Junior

Poslaťod wer » Štv 24.12.2015 22:19

Porovnaj rtw a kosatku... :haha:

Sorry, trepes. :no:

Je rozdiel medzi vodcom v tvojom a mojom (nasom) ponimani. Najdi si v sustovi stat o general vs. sportovy trener amozno pochopis (i ked neverim).
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Štv 24.12.2015 22:25

By ju predsa chytil za zatylok a ukludnil ju hladkanim, nie? :no: Ja len cakam, kedy mu nejaky pes skoci do ksichtu pri tomto pristupe...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod citroniq84 » Štv 24.12.2015 22:35

Porovnaj rtw a kosatku... :haha:
jasne ze to je rozdiel ale zameral som sa na psi tak ako CM kedy a kde pouzil na osa silu? ako v niakom mnozstve musi ta sila byt ako pri psovy myslim lebo fakt ukecat rtw aby posluchol :D to mas v casti jak vychovat perfektneho psa tam mal pita buldoga a retrivra hrali sa a tam ro vysvetlil CM dokonale ze urccite usmernenia potrebuju lebo ked ich nehas tak tak pit sa bude hrat ako pit a buldog ako buldog a nikoho nezaujima jak sa hra retriver a ze pan šusta vie vicvičiť kosatku mu neberiem ale tym že psa necvičiš ako psa mu zobereš dušu to je ako dat do naftaku benzin nieaky cas sa odvezes ale nakonec ten motor znicis ze šusta vicvici velribu mu neberem ale zo psa urobi cyrkusanta a cvoka hentim sposobom

a este len pre doplnenie any som to nemusel potom zas pisat a vysvetlovat podla mna ak pouzijem silu ako cm v zmysle tom ze zatiahnem za obojok alebo psa polozim na zem alebo ho stuchnem ublizi mu to omnoho menej nez keby som hho nefizycky cvicil ako tulena lebo ked ho stuchnem alebo podrzim za prve ho to ani neboli a ked tak len chvilu ale ked mu raz spravim hento no tak mu vezmem osobnost ani neviem ci sa da vratit mozno za pomoci svorky ale to nefizicke psovy ublizi ovela viac to mas ako neudriem ta ale dam ti do cajicku kijanid tak urcite ti viac uublizim kianidom jak tou fackou trebarz aj ked ani ja anii milan sme psi nikdy nebili a nikdy nebudeme raz pochopite ze ta metoda je ta najsetrnejsia aspon o ktorej ja viem lebo fakt otravit psa dusevne je horsie 100x to robia v cyrkusoch a nemam pocit ze by ti psi boli stasty a nasim cielom je stastny a vyrovnany pes
Naposledy upravil citroniq84 dňa Štv 24.12.2015 22:55, celkovo upravené 1
citroniq84
Junior

PredchádzajúciĎalší

Späť na Archív