Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Môj psík sa stále trasie

Staré témy, ktoré by bola škoda vymazať.

Re: Môj psík sa stále trasie

Poslaťod citroniq84 » Pia 25.12.2015 12:02

pochopte jedno vicvik psa je vzdy o ziskani nadvlady na psom niekto to robi ako cesar ktory to robi otvorene a jednoducho a su cvicitelia ktori to maskuju za humanigtu ale vprincipe dosiahne presne to iste len tie metody su zlozitejsie a je to tam ukrite ale v psichyke psa urobim presne to iste ked chcem psa naucit aby lezal tak si nelahne bez toho aby ma bral ako sefa ked ja budem nanho jemnucky a laskyplny tak co? tak ten pes bude sefovat a robit co chce on a to co robia tito je ze daju nazov knihy trening e dialog aby vizerali humany a podstata je len ta co cm povie rovno ze kazdy pes je iny vzdy to treba na neho modifikovat a toto je ten *rozhovor* ze viem akky je na neho platny sposovb ci ho dam na klikera alebo podla cesara alebo podla hociakeho cvicitela psa vzdy dostanem edno podriadenost s pohladu sililudskov psichikou psa nevicvicis aj ludia maju take prislovie ze silnejsi pes mrda a tak to je v jeho svete ak on ma pocit ze je silnejsi takk bude sef lebo to je pre neho normalne tak by to spravil vo svorke a tak ti to urobi v rodine to co robia iny autori je to ze to co CM napise na 200 stran oni daju na 350 a mas dve moznosti bud je to to iste len skrite za nieco ze bud das teda odmenu alebo pouzijes iny postup v mysli psa vyvolas presne to iste len to neni dane na rovinu a je to v tom tak jak keby skovane ale ten pes chape zrovna tak isto vicvik cm a aky kolvek iny vicvik jeho cielom je ziskat u psa respekt lebo pes chape hlavne dve roviny bud si silnejsi ako ja a vtedy vedies alebo som silnejsi ja a povediem ja teba toto je zjednodusene es a ked chcem huanejsie zial bohu musel by som geneticky zmenit psa aby chapa co je to humanita ale to neni a preto ti iny to len rozpisuju tak aby to na oko bolo miernejsie ale princip je furt ten isty len ten produkt ucesem tak aby som ho vedel predat ale predam len to jedno nikdy nic ine nikto nevymysli pokial pes je psom a ked chcem aby chapal inak musim mu zmenit mozog ale porom uz to neni pes ale humanouidny tvor
citroniq84
Junior

Barfer.sk

Poslaťod wer » Pia 25.12.2015 12:19

Najdi si tu cast general vs. trener, prosim. Aj ked neverim, ze chces pochopit...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod citroniq84 » Pia 25.12.2015 12:51

wer píše:Najdi si tu cast general vs. trener, prosim. Aj ked neverim, ze chces pochopit...

najdem pochopyt chcem ja som otvoreny uplne vsetko vsetkemu :) myslis tu co sa v eng vola dangerous pitbull? co snou?
pochopte jedno co chcem any ste pochopili ja mehovorim ze kto kolvek iny je blbec vobec nie ale podla mna ta technika je dobra a minimalne neni sporu o funkcnosti funguje. ale uz to ze co si mysli pes tak to si pes nemysli to je subjektivny pohlad ty si myslis ze si pes nieco mysli faktom je ze si to myslim ja a tvoj pohlad alebo pohlad ineho autora si zasa mysli len ten autor a to ze co si pes mysli nikdy vedet nebudeme kym ho nenaucime hovorit ludskym jazikom to mas ako pes sa ti zacne tocit podla teba je to radost podla mna je to stres a afektivne vzrusene spravanie podla šustu sa to nemoze stat lebo ma ladvinku tak sa pes neroztoci lebo by nevidel na ladvinku to s nas 4 ma jednoznacne pravdu susta a ten jeho pes sa tocit nebude kym sa nerostoci ladvinka :lol: no ale podla mna toto neni dobre ale ked tak niekto psa vychova to je na jeho svedomi ako si psa vychova rozumies ja ked s decka spravim raketoveho inziniera nebudem nikomu vicitat ze jeho decko je murar nie proste dôlezite je to aby vsetci sme boli spokojny to ze ci je spokojny pes je subjektivny pocit pretoze na kazdu emociu ti mozem hodit 100 veci co to su alebo t byt mozu ale co to realne je sa neda niako dokazat bud ci ma problem tipu boji sa trase sa akovava sa ma fizicke prejavy hnacka zvratky neviem co tak fizicky viem neni mu dobre ale ked je zdravy nema ziaden problem ze bal triasol niic jednoducho je to pes ako sa patri ktori je mily hravy a zdvorili takze podla mna je spokojny niekto by povedal ze nie lebo sa tak pekne netoci :lol: a keby som mal ladvinku asi by mi na nu :kak: z vysoka :lol: noale kym ich nenaucime hovorit tak si veci myslime len my a su to nase myslienky a nase pohlady a nemozme povedat ze ten pes si 100% mysli toto a 100% je spokojny alebo 100% je nespokojny mozme si to my myslet ale myslime si to my to neznamena ze si to mysli ten pes ako mimozemstania ja si myslim ze existuju to ale neznamena ze 100= proste su niekto ma pocit ze niesu ale to nezznamena ze byt nemôzu to si len ja myslim neznamena ze tomu je tak a toto iste kazdy jeden vicvikar na svete jedno co vieme je to co vieme vypozorovat ze funguju hirarchicky a td td to vieme odsledovat viem to ze najsilnejsi pes v svorke vzdy svorku vedie a vim gto zee ked svoju svorku chcem viest musim byt najsilnejsim psom to je pre nich prirodzene a to ze akym sposobom to docielit ci podla ladvinky alebo podla teorie vodcu svorky uz je o subjektivite kebby som realne chcel dokazat dobrotu alebo zlotu jednej druhej ci stej terapie by bola vec vyskumu to by som musel napisať šustovy kolko psov si vychoval kolko si zlych prevychoval kolko psov sa nedalo ladvinkou zvladnut napisat milanovi kolko psov si viedol kolko si doviedol kolky viedli tebe a este komu jak dlho zili a keby som videl ze jednemu niak viac a druhemu nieak menej tak by som mohol objektivne povedat ze ladvinka je pre psa najlepsia lebo zvladla viac psov alebo napriek tomu ze zvladla menej dozili sa v priemere o rok dlhsie a teda je ladvinka je pre psa menej stresova lebo zije v priemere dlhsie alebo volaco take by som musel spravit aby som mohol povedat ze toto je dobre a toto nie do vtedy je to subjektivny pocit nie realny stav
citroniq84
Junior

Poslaťod pigie » Pia 25.12.2015 17:50

No nic. Uz to nezvladam ani citat ani k tomu nic povedat. Dufam, ze tak o 10-15 rokov pochopis o com bola tato debata.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Renata » Pia 25.12.2015 19:29

Zenyyyyyy ja som to docitala, krasne ste bojovali, klobuk dolu..boze ako mozem zodpovedne prehlasit, ze taketo nieco som uz davno na fore necitala :(
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod maira6 » Ned 27.12.2015 17:38

Offtopic: a tu mal niekto aj štedrú večeru? Lebo tu sa diskutovalo nonstop zdá sa.... :oo:
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan

Poslaťod citroniq84 » Pon 28.12.2015 18:12

pigie píše:No nic. Uz to nezvladam ani citat ani k tomu nic povedat. Dufam, ze tak o 10-15 rokov pochopis o com bola tato debata.

ja to chapem uz teraz :no: a velmi dobre najednoduhsie visvetlenie je že je nevihnutne rozlisovat 2 veci VÝCHOVU
a VÝCVIK to su dve rozdielne veci a ty ako aj dalši sa neustale na techniky CM pozerate s pohladu vicvikarov lenže vycvik je o tom psa naučiť nieake poveli (sadni lahni šťekaj neviem čo) to je vycvik ale to čo robi CM a o čom ja tu hovorym celu dobu to je výchova a to je iny proces a jeho cielom nieje psa učiť povelom ale stavu mysle naučiť ho ako sa kde spravať to je taka psia etika ked to moc zjednodušim takže porovnavate neporovnatelne vrsp vaše chapanie je uplne ine lebo porovnavate rozdielne veci s rozdelym cielom to je ako by som porovnaval
citroniq84
Junior

Poslaťod pigie » Pon 28.12.2015 18:49

Zase sa raz mylis. Mne ide predovsetkym o vychovu, nie vycvik :no: A tak to tu beru vsetci zo zucastnenych :smile:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod citroniq84 » Pon 28.12.2015 18:55

pigie píše:Zase sa raz mylis. Mne ide predovsetkym o vychovu, nie vycvik :no: A tak to tu beru vsetci zo zucastnenych :smile:

perfektne a co hafan ako sviatkuje roby pokroky? :)
citroniq84
Junior

Poslaťod pigie » Pon 28.12.2015 19:16

Nie, nerobi. Je rovnako blby ako vzdy :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod BafLen » Pon 28.12.2015 19:59

Nie, nerobi. Je rovnako blby ako vzdy :heh:

No super, aspoň je stejný, zato jeho bratříček je blbější. Asi si tady přečetl, že bratr se při večeří točí, tak to začal dnes dělat taky. :aaa:
BafLen
Snoopy

Poslaťod pigie » Pon 28.12.2015 20:00

Aspon uz vies, co mas robit :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod BafLen » Pon 28.12.2015 20:08

Aspon uz vies, co mas robit :heh:

no když já stále nevím, buď jsem při čtení nedávala pozor, nebo jsem to nepochopila. :pac:
BafLen
Snoopy

Poslaťod pigie » Pon 28.12.2015 20:11

Boze boze... sak to mas jasne vysvetlene tu viewtopic.php?f=11&t=24541&p=1267452&hilit=boku#p1267452
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod BafLen » Pon 28.12.2015 20:23

Boze boze... sak to mas jasne vysvetlene tu viewtopic.php?f=11&t=24541&p=1267452&hilit=boku#p1267452

jo už si vzpomínám, jen že on je moc rychlý, to asi nestihnu, aniž bych sebou na zem neflákla já. :heh:
BafLen
Snoopy

PredchádzajúciĎalší

Späť na Archív