Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Môj psík sa stále trasie

Staré témy, ktoré by bola škoda vymazať.

Re: Môj psík sa stále trasie

Poslaťod wer » Štv 24.12.2015 22:53

:pac: :pac: :pac:

A ty si len taky TV maniak, ci mas aj dake realne skusenosti, s realnymi zvieratami? Ak neratam 40 namnozenych steniec (ktore aj tak je dost mozne ze mali skor tvoji rodicia...) a shitzku, ktora je proste od narodenia sama o sebe bezproblemovym psom (klasicky rodinny psik s nizsim temperamentom, poddajny a submisivny...).
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod pigie » Štv 24.12.2015 23:01

Ved uz pomohol kope ludi so psami. To tu uz pisal. Vzdy vsetko zabralo. Ved preto ho prosim o radu :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod citroniq84 » Štv 24.12.2015 23:18

ano ako som pisal mali sme aj vlciaky aj setre a ja sam som mal svojho osobneho kokera a aj niekolko krizencov a mnohy ti psy problemovvy boli a vzdy co som neodstranil uplne som vyrazne potlacil a pisal som to aj tu bena som dostal ako 3 rocneho shi tzu a ze nemal problemi tak s agresivitou mal velky problem mal pproblem s cca 2 kilovov podvahou cize dost vazne podviziveny vrcivi pes zo sklonom k utoku a podarilo sa mi ho prevychovat kazdeho psa co som mal a ti vlciai ti poviem boli velky :D ale bli tak vichovany ze sa nemusela bat ani postarka co sa hovori ze postarky psi hrizu moje psi po mojom pozemku vzdy behali volne a raz sa stalo ze si decka vymisleli ze ich pohrizol moj kokricek ja som vedel ze je to ptakovina lebo Rony nikdy nikoho nepohrizol a ked som normalne povedal ok ked sa tak stalo sli sme od lekara na policiu na stanici sa decka priznali ze celu melu zacal susedov vlciak ze pohrizol dievca susedov vlciak a ze to na neho len hodili zato lebo sa bali ze ho budu muset utratit sak vies co vedia decka ze co... takze psov by sme mali dost aj tych realnych skusenosti soo psami je dost lebo i v rodine mame kazdy ma u nas psa z rodiny a mnohym som pomahal pri vychove a by si sa cudovala kolki aj mali psi maju problemi s agresivitou mozno este viac ako ti velky len sa im vacsinov toleruje co sa tika TV neni to o TV prave v TV ako som hovoril vidis len promile ked chces rozumiet CM treba citat jeho knihy aspon ja som ich preluskal a ako pacil sa mi tým ze vela toho co pise tak som pracov s mojimi psami nie len timi shitzu to mam len posledne dva roky psy som mal aj pred noa vela stoho co hocori CM som vedel sam a ked som to cital som si hovoril aha ano toto je fakt a robim to jak on aj bez toho ked som o nom netusil ze zije a mnohy moji kamarati a znami ked citaju a pozeraju hovoria kokos sak toto robim a naozaj zabera a ja nehovorim ze urcite je najlepsi ale mne sa skratka lubi najviac nie kôli tomu ze je v TV nato sa vykaslat ale proste s jeho koncepciou suhlasim ajkeby nebol dog wisper na geograficu a ja viem ze v SR nas je menej tu je lepsie psa ucit klik metodov lebo to je tu hlavny prud a ja to nikomu nebudem brat ale mne sa to protivi ako cloveku nestotoznujem sa stym lebo to moc dobre chapem a chapem ze pre vatsinu ludi CM je trosku nepochopitelny a ze sa im to mozno zda ako blbost lebo chapu samoztne psi inak ale ja sa skratka stotoznujem s chapaniim c milana sam som k tomu dospel že to je take mne najblisie a zas je mi vzdialene chovat psa ako kosatku a mozno vyhra vsetky sutaze sveta a podla mna to preda neni dobry pes lebo to uz neni pes nema tu dušu proste to už premna je stroj a stymto ja nikdy nebudem v pohode a nikdy ti nepoviem ze ano toto je super ale niomu nehovorim ze nemozes ist podla toho len hovorim ja nikdy nepojdem bez ohladu nato co si kto o mne mysli a ci budeme kamarati alebo nebudeme premnaa je dôlezite ze sa mozem svojim psom pozret do oci a hladia na mna a nie na nieaku sprostu tašku ale ano aj tak sa da pes vicvicit a pre niekoho je mozno super ale pre na toto nikdy nebude
citroniq84
Junior

Poslaťod wer » Štv 24.12.2015 23:22

No ta pitka uz len mala dusu... Chudatko. :ach: Ty si fakt mimo. Ale ze strasne. Psychicky ubiteho psa nazyvas psom s dusou...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Štv 24.12.2015 23:26

Offtopic: Ticho sledujem debatu, klobúk dole pred vami, čo zvládate prečítať citronov celý príspevok :lol: .
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod citroniq84 » Štv 24.12.2015 23:34

wer píše:No ta pitka uz len mala dusu... Chudatko. :ach: Ty si fakt mimo. Ale ze strasne. Psychicky ubiteho psa nazyvas psom s dusou...

ako pri svojom bulovi to prepiskol prinutil ho ku extremnemu kludu to je pravda ale to je jeho problem on vie prečo to urobil ja by som trochu ubral zas to je ten prehnany klud a to hovorim ze neni dobre ale zas to spomenem nie kazdy pes chovany tou metodou je taky ako ta jedna pitka na ktoru sa stale obracuate da da tak vychovat hociaky pes aj aktivny aj stredny aj viac aj menej ale vzdy tou metodov dostanem co chcem niekto chce psa energickeho iny kludneho a chcem en stred a vsetko toto sa tou metodou da a dokonca keby ho sledujes na fakbooku ma fotky a videa kde ta pitka beha a blazni sa normalne a vobec nevizera uvito a vystresovane ale pri tich natacaniach je taka enormne odovzdana co sa ani mne nepaci ale nemusi tak byt kazdy pes tou metodov toto je to co je nanej dobre ze vzdy si snou vyformujes psa takeho akeho presne ty chces a to je aj dobre lebo aj ten pes je stym spokojny on si nato zvykne aky ma byt a pokojne stym zije a aj rodina je stym spoko ze ma psa akeho chcela kde je provlem mne sa ta pitka tiez neaci ale zato ma aj lepsie psi a mozes tou metodov vichovat kazdeho psa uplne inak moj ben napr je maximalny mam v :censored: icista a jesica zas je taky aktivnejsi veseli psik obaja tou istou metodou a kazdy uplne inak a preda oboch milujem o tomto to je ze doslova si psa vychovam tak ako chcem bez toho aby som mu bral jeho dusu a bbez toho aby tym ako kolvek trpel preto ju povazujem za dobru lebo chrani psa a uspokoji cloveka
citroniq84
Junior

Poslaťod wer » Štv 24.12.2015 23:37

Ale ty sa ohanas dusou psa. :no: A CM je prvy, co tu ich dusu psaciu potlacuje. :no: A ty si len slepy. Resp zaslepeny.

Lindchen, veruze preskakujem. Neda sa to citat, fakt neda. :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod citroniq84 » Štv 24.12.2015 23:43

nie toto je absolutne nepochopenie CM podla mna im oovela viac dusu beru klikeri toto skor je o usmerneni ako sam hovori o pravidlach hraniciach a omedzeniach ale ten pes sam napriek pravidlam hraniciam a omedzeniam vo vatsej ci mensej miere v zavyslosti od majitela vzdy ma nieaky priestor nato byt sam sebou ci vatsi alebo mensi vzdy zalezi na mne ale vzdy tam je nieaky nikdy mu dusu neda do ladvinky jak kolega šusta to je to branie tej duše podla mna CM chce psa prirodzeneho a vsak musi resektovat ludi a preto musi mat iste pravidla hranice a omedzenia to je cele

A CM je prvy, co tu ich dusu psaciu potlacuje.

sak toto je zmysel vicviku usmernit to chovanie tu dusu trochu potlacit lebo inac je potom najlepsie nehat psa bez vychovi uplne lebo teoreticky kazdy jeden povel mu bere kustik lebo ked ja mu poviem sadni a on prave nechce tiez mu berem slobodu ked ho z miesta kde je ja volam na ine tak tiez potlacim jeho lebo chce byt kde je tak co? kazdy jeden vycvik psovy meni psichyku ide o to jak hej lebo touto logikov ked mam pita tak je v pohode nehat ho vrcat utocit co kolvek sak prenho je to prirodzene je to pes je to bojovnik a je prenhho prirodzene zabit daco to neznamena ze to moze :dancing: lebo chapes on by od prirody chcel a ked ty mu to zatrhnes beres mu dusu a toto je to co my s CM hovorime sloboda tvojej tlami skratka konci pred mojov rukov a pred akym kolvek iny zvieratom nabytkom a tak dalej a stym sa musi naucit zit skratka ale vetsina vycvikarov im tu dusu bere daleko vac a keby si im dala tu pitku co sa vam tak nepaci ona bola extremne agresivna a kazdy iny kinolog by ju bol utratikl a uz by nebola a to by bolo dobre? a tuto dolozim este video pitbula ktori je jeho od naroddenia video natocene dnes a povedzte mi ci vizera podla vasich odbornych nazorov zle podla mna je dokonaly ja sam takehoto chcem https://www.facebook.com/cesar.millan/v ... nref=story
citroniq84
Junior

Poslaťod akuk » Pia 25.12.2015 0:39

citroniq84 píše:a tuto dolozim este video pitbula ktori je jeho od naroddenia video natocene dnes a povedzte mi ci vizera podla vasich odbornych nazorov zle podla mna je dokonaly ja sam takehoto chcem https://www.facebook.com/cesar.millan/v ... nref=story

Offtopic: vezmi si takeho ked ces, naj niekde ,,bull hlada domov,, :no: len mu prosim nehovor pitko :aaa:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod citroniq84 » Pia 25.12.2015 0:50

len mu prosim nehovor pitko

preco ne? :lol: a mimochodom takeho pitbula nikto neda len tak ked sa da predat a dospeleho nato teraz nemam cas neneham 2 moje male psi 60 rocneho otca a 84 rocnu babku s dospelim pitbulom o ktorom nic neviem az raz nebudem mat robotu a kopu casu tak mozno volakoho prevychovamale zo skusenosti ktore mam prebychova je 2x tazsia nez vicvik lebo ty ked mas stena tak jeho naucis ale ked as napr 3 rocneho pitbula co uz dosekal x ludi a rychlo ho chcu dat niekomu tak prenastavit jeho mysel je doslova boj a vyzaduje velmi pevnu mysel a velmi vela casu a to si na vrub nezoberem keby byvam sam dobre zmaknem to ale rofinu a mojich 2 male psi tomuto nevistavim to nejde da sa to ja viem aj by som zvladal ale to ze niesom sam je dôvod preco nie mne by nevadilo ak by napadol mna to preziijem ale keby nieco urobi tym dvom krpcom alebo rodine tak sa asi obesim to by som nerozchodil
Naposledy upravil citroniq84 dňa Pia 25.12.2015 0:58, celkovo upravené 1
citroniq84
Junior

Poslaťod akuk » Pia 25.12.2015 0:54

Offtopic: lebo to je nejaky bull mix :smile:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod citroniq84 » Pia 25.12.2015 0:59

akuk píše:Offtopic: lebo to je nejaky bull mix :smile:

krizence su super ale museli by to byt 2 tipu bull ked je bull a volaco moze byt zle
citroniq84
Junior

Poslaťod pigie » Pia 25.12.2015 5:57

citroniq84 píše:dokonca keby ho sledujes na fakbooku ma fotky a videa kde ta pitka beha a blazni sa normalne a vobec nevizera uvito a vystresovane ale pri tich natacaniach je taka enormne odovzdana co sa ani mne nepaci

Ale ved o to ide, ze ten pes sa tvari tak v okoli cloveka, ktory mu prave vtedy sposobuje tlak, inak sa prejavi po svojom, a ak ho clovek zase potlaci, tak sa pes zase stiahne a zas vypada jak kopka nestastia. Ale ak to tak ma byt, aby majitel bol spokojny, ze ma kludneho psa, tak OK, ze ten pes trpi, lebo sa len pretvaruje, ze je pokojny a kludny, lebo nechce zase celit natlaku. To je presne to, co som ja povedala, ze si svojho psa viem ukludnit, ale proste taky nikdy nebude, lebo nie je flegmatik ako moj velky pes, takze ten vzruch pride a to, ze ja ho dokazem utlmit je vec druha. Ale radsej nech sa hentak prejavi, nez by mal chodit jak zbity pes, lebo by sa bal prejavit - to bolo to, co sa stalo na tom videu od kamosky. To bol len ustne napomenuty pes, ale kedze ti psi su citlivi, tak sa to prejavilo takto. Jej pes je inak pri krmeni v pohode a kludny, moj robi opicky, lebo ich robi FURT. Mozem ti dat video, ako pes bude VESELO, ale zaroven bez pohybu cakat na to zradlo, ale k tej miske vzdy skoci, lebo pomaly chodit hadam ani nevie :pac: Teda vie, aj to ti viem ukazat, ale bude to vypadat podobne ako ten kamoskinn pes a tak pes ROZHODNE vypadat nema! To nie je prislis kludny pes, to je pes, ktory sa tak boji, ze ani nezral!!!!! (Aj ked teda moj sa az tak neboji, takze tebe by sa to asi pacilo, lebo by bol kludny, ale vsemozne by daval najavo recou tela, ze nic nespravil a mam sa ukludnit ja)
A este nieco - Tiez neklikam, pamlsky davam a predstav si, ze ked zostanu doma, vobec nic sa nedeje, pes funguje aj tak :pac: Ale hej, asi je cirkusak, lebo ovlada zopar zakladnych povelov a nie len sadni pred miskou.

Vies co, pre teba bude asi lepsia kniha Konejšivé signály (Turid Rugaas).... Lebo vobec nechapes, co ti psi hovoria a ako sa tvaria :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 25.12.2015 9:09

pigie píše:
Vies co, pre teba bude asi lepsia kniha Konejšivé signály (Turid Rugaas).... Lebo vobec nechapes, co ti psi hovoria a ako sa tvaria :nwm:

Pravdu mas, pigie. :yes: Toto bude pre neho ako prve.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod citroniq84 » Pia 25.12.2015 11:04

Ale ved o to ide, ze ten pes sa tvari tak v okoli cloveka, ktory mu prave vtedy sposobuje tlak,

okolo toho psa pri natacani je 65 ludi kameramani zvukari osvetlovaci cela rezia + obsluha co beha mosi vodu a a neviem co full servis plus ucinkujuci ten pes potom moze mat stres ja by som ho mal tiez keby pobehuje tolko ludi a to je pitbul je to strazny pes a ked vidi tolko ludi je to prenho stres pre ktoreho kolvek strazneho psa by bol to musis vediet ze ked vidis toho mexikanca s umelim chrupom tak prednim je tak 45 ludi a ten pes moze byt vystresovany kludne s nich a so systemom to nema vobec nic a dalej OK
, ze ten pes trpi, lebo sa len pretvaruje, ze je pokojny a kludny, lebo nechce zase celit natlaku. To je presne to, co som ja povedala, ze si svojho psa viem ukludnit, ale proste taky nikdy nebude,

to neni o pretvarke ale o tom ze od neho vyzadujem isty tip spravania hej ale vzdy je na mne kolko povolim tomu psovy ja mozem nehat 85% jeho povahy a potlacit len to negatoivne o tomto to je ty nemusis mat uplne kludneho psa na silu aj mi ludia mame iste pravidla spravania ktore mame a toto je to ze ked vizadujem napriklad ro aby bol kludny tak mu aj zabezpecim pravidelny pohyb neh vybije tu energiu neh je aky chce ale nemoze byt taky vsade to je o tom toto usmernit aby vedel ze nie vzdy a vsade moze robit secko maju tam byt hranice ale tak ze ked chces behat blaznit sa k tomu je isty priestor napriklad zoberem ta von a behaj si skac si ale prideme domov a doma je pokoj chapes on nakonec vibije tu energiu cize tak ci tak netrpi jedine co ho ucim je ze v istich priestoroch sa spravame istym sposobom a toto mas aj u ludi do kostola iidem inak jako idem na diskoteku nie? a toto je to co cesaar chce od psa isty tlak nato treba ale ista forma tlaku je v kazdom jednom vicviku a ten cesarov je dobry lebo vzdy mu neham ten priesttor ktory chcem
citroniq84
Junior

PredchádzajúciĎalší

Späť na Archív