Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Opäť treba pomôcť Reuške!!!!!! PRIPOJTE SA!

Staré témy, ktoré by bola škoda vymazať.

Re: Opäť treba pomôcť Reuške!!!!!! PRIPOJTE SA!

Poslaťod Lucy » Str 11.06.2014 18:08

to je priserne, je mi to hrozne moc luto :(
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod merri » Str 11.06.2014 19:08

Och boze, to som teda vobec necakala pri otvarani tejto temy.. :plac: Bola uzasny, uzasny clovek, jeden z tych zopar, ktori v cloveku zanechaju po jednom stretnuti nezabudnutelny pocit. Tym par hodinam u nej a zopar mailom a telefonatom vdacim za vela z toho, co o psoch viem. Neskutocne mi je luto, ze uz nebudem mat moznost sa s nou stretnut.. :ua: A to som tam aj sestru posielala, uz ta moznost nebude, a ani pre mnohych ludi.. Ach.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Buchťa » Str 11.06.2014 20:12

Reušku jsem osobně neznala, ani s ní nikdy nijak nekomunikovala. Znám ji jen z vašeho vyprávění na DF. Přečetla jsem si všechny strany od jedničky a ze všech příspěvkú čiší obdiv, úcta, respekt, přátelství a snaha jakoliv pomoci.
Je mi to velmi, velmi líto, co se stalo. Život není fér :ua: .

Reuška, odpočívej v pokoji :plac: a zústáváš tady s námi i nadále.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzkabluzka » Str 11.06.2014 21:27

:plac: :plac: :plac:
Zapalila som sviecku...
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog

Poslaťod raky » Str 11.06.2014 21:42

Chcel som písať v den, keď som sa to dozvedel... Nedokázal som to, možno teraz aj vďaka Buchte som dostal odvahu... Aby ste vedeli aspoň to ako som ja videl Reu... Zoznámila ma s ňou Lucik - boli to také prvozačiatky - čo robiť s novým plemenom... Mal so k nej nielen úctu, ale asi prirodzenú autoritu... Možno aj preto, že na rozdiel od veľa výcvikárov - psychológov a neviem ako to všetko nazvať - mala prirodzenú autoritu a CHARIZMU.... Neskôr som sa s ňou stretol viac krát a aj som sa s ňou vážne radil, myslím - že sme mali priateľský vzťah, nakoľko som je mohol pomáhať aj pri jednej akcii... Neviem teraz spočítať koľkokrát sme sa naživo videli, písali a aj volali spolu... Jedno ale viem a je mi to moc ľúto, že to musím takto napísať - je mi smutno a proste nezabudnem!!! Stretnete veľa ľudí v živote a ani si na nich nespomeniete, ale stretnúť Reu - poznačilo v dobrom asi každého z nás... :hmm:
p.s. neviem ako to pomenovať, ale REA by si zaslúžila vlastnú tému - pomohla tisícom a aj tu veľa, asi nie všetci sa budú vedieť rozlúčiť... možno prosba na moderátorov, ak som mimo prepáčte...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Buchťa » Str 11.06.2014 21:56

Raky, nádherné vyznání :poklona: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Cathie » Štv 12.06.2014 6:35

raky píše:Stretnete veľa ľudí v živote a ani si na nich nespomeniete, ale stretnúť Reu - poznačilo v dobrom asi každého z nás...

:poklona: Toto je ta najvystiznejsia veta v tom, ako to citim ja. Jednoducho nezabudnutelna, nechala nieco v kazdom z nas.

Reu som poznala "len" v ramci jej prace so psami, ale aj tych malo prilezitosti, ktore som s nou mala, vo mne zanechali obrovsky vela... spoznala som ju priamo tu na dogfore - ziskala si ma tym, ze v prvom rade nebola psychologom psim, ale ludskym. Presne vedela, kedy clovek potrebuje veci vysvetlit, kedy povzbudit, aj kedy potrebuje podpichnut, aby ho to nastartovalo, vyvolavala v ludoch chut byt lepsim, pracovat na sebe, neustale sa ucit.

Napriek tomu, ze nas osobny kontakt bolo iba par telefonatov, dve stretnutia a neskor po rokoch par vymenenych mailov.. Cele tie roky som na nu casto myslela, casto spominala na veci, ktore mi poradila a vzdy som sa pri praci so psami pytala - co by na to Rea?
Som velmi rada, ze som sa jej pred nejakym casom stihla ozvat a povedat jej, kolko toho pre mna zmenila, kam som sa vdaka nej posunula vo vztahu s vlastnym psom a kolko to pre mna znamena..
Obsah tejto temy a slova ludi mi dovoluju dufat, ze sme Reuske dali aspon spolovice tolko, ako ona nam vsetkym.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Štv 12.06.2014 6:41

Cathie píše:casto spominala na veci, ktore mi poradila a vzdy som sa pri praci so psami pytala - co by na to Rea?

:yes: . Niektorí ľudia vo vnútre zanechajú nezmazateľné stopy...
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Štv 12.06.2014 7:57

Raky. :plac: :plac: Velka pravda.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Štv 12.06.2014 8:55

Ja som sa k Reuške dostala prvý krát vďaka mojim huskám - bola som z nich absolútne zúfalá, nevedela som ako ďalej, Icyna sa stále panicky bála aj vlastného tieňa, baby sa mi bili... Prišla som tam a čo si doteraz najviac pamätám, je pocit pokoja, vyrovnanosti, pohody... neviem ten pocit presne opísať, ale tí čo ste sa s ňou stretli určite viete. A keď si Icynka po 10 minútach zobrala z jej ruky piškótku, čo sa mne nepodarilo po pár mesiacoch, ten pocit sa nedá vôbec opísať. :plac:
Nedostala som tam žiadny návod "toto rob tak, toto hentak", ale dostala som oveľa viac - otvorila mi oči, naučila ma babám rozumieť, vidieť nie len ich momentálne správanie, ale hlavne to, čo je za ním. A zrazu bolo riešenie problémov úplne jednoduché, zrozumiteľné, že som len nechápala jak to že to nenapadlo aj mňa.
Strávila som tam pol dňa a sledovať jej komunikáciu so psami bolo niečo nezabudnuteľné. Stretli sme sa potom ešte dvakrát, pár krát som jej volala, vždy si hneď spomenula na moje baby. Chcela som sa tam niekedy zastaviť, ukázať jej Maňáska (volala som jej, keď sa mali krpci narodiť), už som to nestihla :ua:
Nikdy nezabudnem, za to čo spravila (nielen) pre moje psy by ani milión ďakujem nestačilo. :plac:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Niki » Štv 12.06.2014 15:36

Ja jednoducho neviem čo mám písať, chcem niečo povedať ale proste mi myšlienky skáču jedna cez druhú. S Reuškou sme si trochu popísali, keď som potrebovala poradiť so psami. Bola som aj u nej a tých pár hodín, čo som strávila v jej prítomnosti mi dalo veľa. Nielen čo sa práce s psíkmi týka ale aj úplne iný pohľad asi na veľa vecí. Jednoducho ona a veci okolo nej, všetko čoho sa dotkla, na čo pozrela, malo zvláštny nádych, pokoj. Ešte sme sa zopár krát stretli na nejakej akcii, takže o nejakom priateľstve sa nedá hovoriť ale ona sa mi vryla hlboko pod kožu. Taká silná a taká jemná. Tisíckrát vďaka Sylvi, že som Ťa mohla spoznať. Bolo mi cťou. Ale teraz je mi smutno :slzy:
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod lucik » Štv 12.06.2014 17:07

nikto teda nepríde rozlúčiť sa so Sylvikou? :nwm:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod lucik » Pia 13.06.2014 15:24

nikto :plac:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Mackie » Pia 13.06.2014 15:56

A to je problem? Kazdy podla svojich moznosti predsa :nwm:
gone (421 to go)
<-- mail, FB
Mackie
Multišampión

Poslaťod Sunny » Pia 13.06.2014 16:01

Pre mňa je napr. pohreb osobná záležitosť rodiny a priateľov - po tých pár stretnutiach si o priateľstve nedovolím rozprávať a cítila by som sa tam asi dosť nepatrične :nwm: Čo nič nemení na tom, že si ju budem navždy veľmi vážiť a spomínať na naše stretnutia. :ua:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Archív