Panáčik

Konkrétne triky a ich nácvik

Panáčik

Poslaťod Betušik » Pon 12.04.2010 15:06

takuto temu som tu nenasla...takze ak tuje tak sa ospravedlnujem :hi: :smile:

ako ste ucili vasho psika panacika :otaznik: a ako dlho ste ho to ucili :otaznik:
ja to mojho ucim tak ze sa postavim za nho a dam mu pred tvar pamlsok a idem hore...on sa este nezdvihne iba sa diva hore tak ho zodvihnem a mlsku drzim nad nim on stoji sam ...teda este sa mi opiera o nohy... ale nevie sa vyhopnut :ua: ale ucime zatial len asi 3-4 dni :lol: takze tak :angel:
Obrázok
Betušik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Panáčik

Poslaťod *Bady* » Pon 12.04.2010 15:17

ja som to Badyho neučila, on to mal nejak v sebe a urobil to sám, no a ja som k tomu pridala len povel :lol:
ale naučiť ho to môžeš tak, že ho dáš sadnúť, zdvihneš mu predné labky, ale tak, aby sa nepostavil, povieš povel, chvíľu ho podržíš a potom pochváliš...a opakuj...a neskôr mu dáš pamlsok nad hlavu a on ti vyskočí raz aj sám
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

Re: Panáčik

Poslaťod *Bady* » Pon 12.04.2010 15:18

ale teraz rozmýšľam, či ja myslím ten istý cvik, ako ty...
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

Re: Panáčik

Poslaťod Betušik » Pon 12.04.2010 15:26

no ten ze sedi iba na zadku :heh: a ked ho to uzim tak ze stojim za nim dvihnem ho no a to co som uz pisala a zacala by som inak nemal by v tom gulas :otaznik: :lol: :nwm:
Obrázok
Betušik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Panáčik

Poslaťod Wickyy & Classy » Pon 12.04.2010 17:52

http://www.ofamber.sk/VIKI_WEB/prosenie.htm
guláš vytvoríš sama, keď nevieš, čo chceš od psa, keď pes nevie, čo od neho žiadaš...na miešaní postupov...nie je nič zlé, ak sa ankoniec pochopíte :no: . Treba si nájsť tú najvhodnejšiu a najlepšiue cestu. Koľkokrát aj vyskúšať 5 rôznych postupov a nakoniec zistiť, že to z prvého, to z tretieho...dať dokopy a už to jede :jop:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Panáčik

Poslaťod Betušik » Pon 12.04.2010 19:47

hej hej poskusam este niejake metody :no:
ale tam sa pisalo
Pes prirodzene zdvihol predné labky, zatiaľ, čo jeho zadok zostal stále prilepený na zemi :)

a toto Riky nerobi dam mu to nad hlavu len malicko a on iba zdvihne hlavu a diva sa na to :ach: a dokaze sa divat aj minutu :lol: tak ho zoberiem a zdvihnem ...to uz sa vie udrzat sam len nevie vyhopnut do tej polohy...ale tak snad casom ked budeme denne trenovat :smile:
Obrázok
Betušik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Panáčik

Poslaťod Wickyy & Classy » Pon 12.04.2010 19:53

tak skús dať tú hračku vyššie. Alebo si vezmi niečo zaujímavejšie po čom bude priam besnieť, aby to dostal. Možno sa nechce vyhúpnuť sám, bo sa bojí, že sa prevalí. Skús ho posadiť pred stenu a keď sa zdvihne, bude opretý o tú stenu, bude to mať ako oporu.
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Panáčik

Poslaťod Betušik » Pon 12.04.2010 20:07

tak som prave jedla parky a psik hned priletel tak som si kusok zobrala a skusala som to spravit tak ze som si pred neho klakla...a bola som tak ze jedno koleno som mala na zemi a jedno zdvihnute...tak som mu povedala panacik a on si polozil labky na moje koleno :jupi: no sedel a labky mal na mojom kolene :smile: tak sme zobrali viac kuskou parocou a trenovali sme :lol: a posledny alebo predposledny krat som si klakla na obidve kolena a zacal sa aj sam dvihat :aaa: no uz sedel ale este kyval packami a neudrzal sa dlho ale je to pokrok :smile:

EDIT: Offtopic: pekna stranka :smile: :jop: este pokukam aj ine triky :smile:
Obrázok
Betušik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Panáčik

Poslaťod Wickyy & Classy » Pon 12.04.2010 20:25

super :jop: . Nakoniec si si vytvorila vlastný postup :no: .
Offtopic: díky. Dúfam, že sa väčšine bude dať pochopiť :ha: :hi:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Panáčik

Poslaťod Betušik » Pon 12.04.2010 20:50

fajn takze sme pokracovali s cvicenim a uz sa tak da aj sam a vydrzi tak dost dlho :smile: :jupi: :jupi: len nad nim este musim mat pamlsok :hi: ale som aj tak stastna...som myslela ze sa to budeme ucit dlhsie :heh: milo ma prekvapil :smile:
Offtopic: ale v pohode je :jop: zatial som len tie triky kukala ale aj tak super :aplause:
este je to pravda ze ked som psika ucile nejaky trik napriklad toto tak ked to docvicim ze uz to bude ovladat by som si mala dat par dni pauzu a az potom ho zacat ucit daco nove ?? :nwm:
Obrázok
Betušik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Panáčik

Poslaťod Wickyy & Classy » Pon 12.04.2010 20:59

To závisí od psa, my sa niekedy učíme tri aj štyri prvky naraz a zvláda to v pohode. Je to individuálne.
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Panáčik

Poslaťod Cathie » Uto 13.04.2010 11:06

My mame ako panacika to, ze pes stoji na zadnych a toto mame ako prosenie, resp u nas je na to povel "suri" (akoze surikata) :lol:

Prve sa nam ucilo strasne tazko, pretoze jedina situacia, kedy toto spravila bolo, ked siel okolo nej niekto s niecim velmi vonavym :heh: inokedy nie a nie.. ucila som to tak, ze som si ju posadila, vzala cosi skvele na jedenie, povzbudzovala ju, pripadne navigovala slovickami "hore" alebo "hop" a zaroven ak skakala, tak som ju slovne brzdila. Ked aj poskocila, chvalila som v tom kratuckom momente, kedy stala na zadnych a snazila sa vziat si jedlo z mojej ruky, postupne sme to predlzovali..

A prosenie ma vela sposobov, pre moju boli najpochopitelnejsie tieto dva - jedno cez podavanie labiek, naucila som ju zo sedu mi vylozit obe labky na ruku na povel "obe", potom stacilo v sede povedat povel a automaticky ich zdvihla, pritom navadzat rukou, hrackou alebo hocicim, aby ich tahala hore.
Alebo som to zo zaciatku ucila este podobne, ale v domceku. Dala som si ju "do domceku", posadila, vypytala si "obe" a tak som ju chvilku pridrzala. To este ked nemala dost rovnovahy na to, aby to udrzala sama, takto sa citila istejsie. :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Panáčik

Poslaťod Sim » Pon 17.05.2010 13:20

Offtopic: som tu dlhoo nebolaa kukám že Viki sa nám rozbehla :ha: Ale fajne,fajne :no:
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Panáčik

Poslaťod Wickyy & Classy » Pon 17.05.2010 16:53

Offtopic: hej, dlllho si tu nebola :lol: . Trochu mi to trvalo, až rok :ha: , ale dokopala som sa k tomu :hi: . Takže ešte tam pridávať triky a aktualizovať... :ach:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Panáčik

Poslaťod ShiShinQa » Str 09.06.2010 18:42

Aj Brittanka to uz vie :lol: sice este s ukazovanim a nedostatkami ale udrzi sa :lol: tvoj postup sa nam osvecil, dakujeme :no: a mala si pravdu ze sa dokaze udrzat aj napriek mojmu tvrdeniu ze ma velky hrudnik :jazyk:
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Triky