Poklona

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: Poklona

Poslaťod lusy » Ned 07.04.2013 0:03

Deril to vie, ale teda ucila som to rucne. ale mozno, ze pes ktory ma poklonu naucenu velmi dobre to dokaze pochopit aj z lahu. :nwm: nam stacilo parkrat pomoct so zdvihnutim zadku a potom to slo.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Poklona

Poslaťod Nanda » Ned 07.04.2013 7:20

Ja som ho to učila tak že som mu dala ruku pod neho a druhou rukou som mu ukazovala mňamku. A hovorila som mu povel ľahni. A keď sa dal do tej polohy povedala som poklona. A už to vieme :yes: Naučil sa to behom dvoch dní.
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Poklona

Poslaťod lusy » Ned 07.04.2013 11:03

nanda my hovorime o poklone z lahu nie zo stoja. :no:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Poklona

Poslaťod Nanda » Ned 07.04.2013 11:07

Jáj padrón :hi:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Poklona

Poslaťod Tinka123 » Ned 21.04.2013 10:51

My máme poklonu zmáknutú. Keď som ho ju učila tak som ho dala tri-krát do tej pózy potom chápal.
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: Poklona

Poslaťod Mac Gie » Str 30.11.2016 19:05

vidím že už tu dlhšie nikto neprispel ale snáď si to niekto všimne :lol:
mám len takú malú otázku Max vie poklonu urobí to vždy keď mu poviem povel ale minule som skúšala dať mu povel keď ležal a nedvihol riť znamená to že to úplne nechápe?? lebo keď to striedam s povelom vstaň tak nemá problém chápem že je to ľahšie...a teda ak to znamená že to úplne nechápe mám to s ním nejako viac precvičovať alebo čo??
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Poklona

Poslaťod Vikiki22 » Str 30.11.2016 19:09

Tiež toto s Freyou riešim. Ona pri tom poklonu vie veľmi dobre. Len sa tvári, že má ťažký zadok. :heh: Tak jej to snažím manuálne ukazovať a sem-tam sa už chytá. Je to jeden z najťažších cvikov inak.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Poklona

Poslaťod Mac Gie » Str 30.11.2016 21:23

no len Max nie je veľmi na manuálne manipulovanie jeho sa to ani manuálne nedalo naučiť :ua: najprv som mu klikala ale potom som nemohla nájsť kliker tak som ho len odmieňala keď to robil sám od seba a keďže sme nejako plánovane necvičili tak to trvalo rok :heh: takže ak to splní zo stoja vždy môžem predpokladať že povelu rozumie??
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Poklona

Poslaťod Vikiki22 » Str 30.11.2016 21:44

No, ono možno problém je v tom, že pes chápe poklonu zo stoja a poklonu z ľahu ako 2 odlišné cviky. Teda obe sa musí naučiť, automaticky mu to v hlavičke asi nedopne.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Poklona

Poslaťod vavrena » Str 30.11.2016 22:00

Presne ako Viki vraví. Pozri sa na to takto:

Bežne poklona znamená položiť lakte na zem zo stoja.
Poklona z ľahu znamená: vystrieť zadné nohy z ľahu.

Z pohľadu psa úplne odlišné veci. Žiadny pes to nedá na prvý krát, kým mu to nevysvetlíš.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Poklona

Poslaťod Mac Gie » Str 30.11.2016 22:02

aha no uvidím či ho tým budem zaťažovať :lol: to bola skôr moja zvedavosť :smile:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Poklona

Poslaťod moschino » Štv 01.12.2016 8:08

jj, presne. Moje psy mali poklonu zo stoja naučenú super a naučenie poklony z ľahu som začínala ako nový trik. Je to o dosť ťažšie zdvihnúť zadok zo zeme ako ísť do poklony zo stoja. Používam to aj ako trik na posilovanie na balančnej čočke a dosť ich to vie unaviť.
Pri Fr som sa tak zamerala na poklonu z ľahu, že on ju robí radšej a lepšie z ľahu ako zo stoja :lol: čo je dosť nanič, keby chcem v nejakej choreo dať poklonu na záver, on akurát tak z ľahu a už to nie je ono :pac:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúci

Späť na Triky