triky dogdancingu

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 10.05.2009 22:06

Dobre :no: Inak nieco nove. Co poviete na skakanie cez svihadlo??? este niesme na tom tak ako by som chcela, ale zatial to ide...
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: triky dogdancingu

Poslaťod kikula22 » Pon 11.05.2009 7:10

A ako skákanie? Že ty držíš sama švihadlo a ona nejako skáče? Alebo švihadlo len ako pomocný predmet pre preskokoch? Alebo že dvaja ludia držia švihadlo a mávajú s ním a pes preskakuje?
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: triky dogdancingu

Poslaťod tera » Pon 11.05.2009 11:05

to chcem psika naucit....len stale sa posuva dobredu-tym padom mu to buchne do labiek a sa zlakne :ua:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Wickyy & Classy » Pon 11.05.2009 16:22

kikula22 píše:A ako skákanie? Že ty držíš sama švihadlo a ona nejako skáče? Alebo švihadlo len ako pomocný predmet pre preskokoch? Alebo že dvaja ludia držia švihadlo a mávajú s ním a pes preskakuje?

no, preskocime ho obidve naraz :smile: zatial :lol:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Catqa » Str 01.07.2009 15:40

Ako ste ucili psika povel ahoj, teda ze ako keby zakyva? :poklona:
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: triky dogdancingu

Poslaťod AlicaGGG » Str 01.07.2009 16:16

bella vie, ze ked sedi a zacnem dvihat ruku na uroven jej hrude(?) :ha: tak mi ma podat packu, tak mavanie ju ucim tak, ze ZACNEM dvihat ruku, ona mi automaticky ide dat na nu packu a vtedy dam ruku trosku dalej a tym padom len tak zamava...vtedy poviem povel a pochvalim
len kym som ju to stihla naucit uz som sa na to aj vykaslala :ha: ale asi zasa zacneme :jop: :ha:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: triky dogdancingu

Poslaťod hewča » Str 01.07.2009 16:35

ja som povel AHOJ učila Meggi asi takto:(pomocou klikeru a pamlsku)

1.- posadila som si ju na malú vzdialenosť predo mňa a rukou som jej kývala pred packou a dávala povel : Ahoj.. ,
-v podstate videla gesto ktore používame pri pac ale počula iný povel čiže z toho bola spočiatku zmätená ale veľmi rýchlo pochopila čo od nej chcem , po každom zdvihnutí packy na povel ahooj samozrejme klik+pamlsok

2. - postupne som sa musela začať vzdaľovať tak som si ju posadila predo mňa do vzdialenosti asi pol metra (možno ani nie) a mávala som na ňu pri čom znovu ten povel avšak ruka bola ďalej ako pred tým a ona sa už ruky nemohla dotknúť packou , stále to bolo len povel+ gesto a odmena (stávalo so že na mňa aj štekla ale vysvetlila som jej že to nie je to čo od nej žiadam :lol: )
- vzdialenosť sme postupne zväčšovali (teraz vieme tento povel asi na dva metre čiže sme ešte stále vo výcviku ale je to úspech), pri čom som stále čupela či dokonca ležala alebo sedela na zemi :jop:

3- keď sme mali toto zvládnuté tak som sa postavila a skúsili sme to tak , meggi to išlo veľmi dobre a teraz tento povel ovláda celkom dobre :smile:

P.S.- ak je to veľmi zložité tak sorry ale postupovalo sme takto a oplatio sa :lol:
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: triky dogdancingu

Poslaťod AlicaGGG » Štv 02.07.2009 11:51

Megginka píše:ja som povel AHOJ učila Meggi asi takto:(pomocou klikeru a pamlsku)

1.- posadila som si ju na malú vzdialenosť predo mňa a rukou som jej kývala pred packou a dávala povel : Ahoj.. ,
-v podstate videla gesto ktore používame pri pac ale počula iný povel čiže z toho bola spočiatku zmätená ale veľmi rýchlo pochopila čo od nej chcem , po každom zdvihnutí packy na povel ahooj samozrejme klik+pamlsok

2. - postupne som sa musela začať vzdaľovať tak som si ju posadila predo mňa do vzdialenosti asi pol metra (možno ani nie) a mávala som na ňu pri čom znovu ten povel avšak ruka bola ďalej ako pred tým a ona sa už ruky nemohla dotknúť packou , stále to bolo len povel+ gesto a odmena (stávalo so že na mňa aj štekla ale vysvetlila som jej že to nie je to čo od nej žiadam :lol: )
- vzdialenosť sme postupne zväčšovali (teraz vieme tento povel asi na dva metre čiže sme ešte stále vo výcviku ale je to úspech), pri čom som stále čupela či dokonca ležala alebo sedela na zemi :jop:

3- keď sme mali toto zvládnuté tak som sa postavila a skúsili sme to tak , meggi to išlo veľmi dobre a teraz tento povel ovláda celkom dobre :smile:

P.S.- ak je to veľmi zložité tak sorry ale postupovalo sme takto a oplatio sa :lol:


ja ju to ucim poodbne, len ty si to asi lepsie napisala :hi: :hi: :hi: :ha: :jop:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Catqa » Sob 04.07.2009 12:31

Dik, povodne som sa chcela spytat na iny trik a zabudla som, tak prve co ma napadlo bolo ahoj :hi:
Tak teraz uz povodny zamer: Ako naucit psa, aby si vyskocil na moj chrbat? Skusala som to tak, ze som silahla a mama mi "buchala" po chrbte a vravela psovi Hop!, ale dostali sme sa len potial, ze si Sissi dala na mna predne packy. Dalej sa proste nechce hybat. Nemate na to daky osveceny sposob?
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: triky dogdancingu

Poslaťod AlicaGGG » Sob 04.07.2009 12:56

ja som to bellu ucla tak, ze som sa dala na 4, pamlsok do ruky, ruku s pamlskom som si dala na chrbat (stale som bola na styroch) a hovorila belle hop...ked uz mi vedela skocit na chrbat ked som bola dolu som sa potom len zohla co najnizsie - zasa HOP a nakoniec som uz len stala, predklonila som sa :lol: povedala som HOP (bella bola odo mna dalej, aby mala rozbeh) a ona mi skocila na chrbat a potom som sa uz len vyrovnala a drzala som ju za postroj alebo nejako aby nespadla :ha:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Catqa » Sob 04.07.2009 20:44

Toto mi ukazes! :lol:
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: triky dogdancingu

Poslaťod wewerica » Sob 04.07.2009 20:47

AlicaGGG píše:ja som to bellu ucla tak, ze som sa dala na 4, pamlsok do ruky, ruku s pamlskom som si dala na chrbat (stale som bola na styroch) a hovorila belle hop...ked uz mi vedela skocit na chrbat ked som bola dolu som sa potom len zohla co najnizsie - zasa HOP a nakoniec som uz len stala, predklonila som sa :lol: povedala som HOP (bella bola odo mna dalej, aby mala rozbeh) a ona mi skocila na chrbat a potom som sa uz len vyrovnala a drzala som ju za postroj alebo nejako aby nespadla :ha:

ja som tak tiez chcela ale monty je nejak dlhy a nevie sa udrzat :heh:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 05.07.2009 13:43

:ahoj: ja som ucila tak, ze som najprv Ciss naucila na hocijaku plochu vyskocit na povel. Potom som sa iba postavila dostatocne daleko a do vyhovujucej vysky, a povedala povel. Bez pamlsky, bez hracky proste to islo samo. Teraz to rozvijame a precvicujeme na chrbte zakladnu poslusnost :lol: .
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Luciq » Pon 06.07.2009 21:35

baby mam otazku .. zaujima ma trik "pohoda" ale nenasla som uz znova video v ktorom to bolo. Vyzera to asi tak, ze pes napriklad lezi a ma natiahnute predne laby.
Na povel "pohoda" si jednu labku prehodi cez druhu (jak zeny ked sedia a daju si nohu cez nohu) :)
neviete jak na to? ja som skusala vseliak ale on bud ide cumacikom do ruky kde mam maskrtu alebo labkou, ale tou pri ktorej mam ruku a proste ne a ne sa co i len dotknut tej druhej labky .. a ja nachystana s klikerom, a stale sa mi nedari mu to nejak vysvetlit ze to by som rada :)
tak poradte ak vas nieco napadne prosim :)
'Arguing over the internet is like running in the special olympics; even if you win, you're still retarded'
Luciq
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Vrakuna, Bratislava

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Luciq » Pon 06.07.2009 21:58

este mam jednu otazku, ked ucite tocky (okolo majitela,alebo okolo vlastnej osi) tak ucite v jeden den na obidve strany, alebo az ked vie dobre jednu stranu tak potom druhu o par dni neskor?
'Arguing over the internet is like running in the special olympics; even if you win, you're still retarded'
Luciq
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Vrakuna, Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Triky