triky dogdancingu

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Tweety » Pia 08.05.2009 21:48

Catqa píše:a ty by si to ako ucila? Ked je mokra s klikerom?


no, mám to trošku jednoduchšie v tom, že mám retrievera a chodíme často do vody,ale máš alebo možnosť striehnuť s klikrom keď bude mokrá (čo chce síce viac času,ale myslím, že je to pre psa prirodzenejšie) alebo skúšať pozorovať, kedy sa ešte otrasie,napr. keď jej fúkneš do nosa, keď sa zobudí...
Don´t worry, be happy!
Tweety
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178
Bydlisko: Brezno/Košice

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Wickyy & Classy » Pia 08.05.2009 22:02

Catqa, vyzera akoby si chcela mat silou mocou mokreho psa kvoli tomu, aby sa naucil jeden trik. Dogdancing alebo cvicenie, nemaju "navody" ako naucit psa len jednym sposobom. Je to len o fantazii psovoda, co usije na svojho psa, pretoze psy niesu stroje, a tak sa nebudu ucit rovnako. Ale myslim, ze na tento "problem" si narazila aj sama, teraz. Naozaj by som na tvojom mieste vyskusala rady, co dali ostatni, ked uz nemas "kacicu" :heh: :haha: . Napr.: s tym jemnym fuknutim do uska (kazdy predsa vie, ze ked ma pes nieco v uchu, tak sa to snazi dostat von a prve, co spravi-otrase sa. A mozno prides aj sama na uplne iny sposob ako ju to naucit, ovela rychlelsi a efektyvnejsi :nwm: :yes: :no: drzim palce.
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Sim » Sob 09.05.2009 8:39

simuska píše:Rika-ake 6 sposoby preskakovania ruk a noh 3?
a Fleur ty 3 sposoby tiez
diks



mnoo odpoviete niekto?
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Tweety » Sob 09.05.2009 12:27

simuska píše:
simuska píše:Rika-ake 6 sposoby preskakovania ruk a noh 3?
a Fleur ty 3 sposoby tiez
diks



mnoo odpoviete niekto?


ono by to lepšie bolo na videu...posnažím sa ti dne snejaké urobiť dobre? ale je fakt, že každý cvik može ma´t milón variácií, prisposobiš ich sebe, psovi a situácií a je to.
naor. také cúvanie, pes može cúvať pred tebou, za tebou, chrbtom k tebe, okolo teba, medzi nohami spolu s tebou, popri nohe...čiže trošku popremýšľat a je to :no:
Don´t worry, be happy!
Tweety
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178
Bydlisko: Brezno/Košice

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Tweety » Sob 09.05.2009 12:33

Wickyy & Classy píše:Catqa, vyzera akoby si chcela mat silou mocou mokreho psa kvoli tomu, aby sa naucil jeden trik.


nehnevaj sa, ale myslím, že na toto sa nepýtala.iste, tvoja odpoveď posobi desne profesionálne,ale..načo to komu je?
máš v niektorých veciach pravdu,ale ak chceš niekomu radiť a pomoct,urob to tak,ako to potrebuje.ked som s tancom pred 3a pol rokmi začínala,bola som vďačná za každú radu ako naučiť nejaký cvik.čím viac prvkov som psa naučila, tým jednoduchšie bolo pre mňa prísťna to, ako naučiť iný presne podľa potrieb mojho psa.

vačšina tých ľudí, ktorý sem píšu otázky sú začiatočníci.potrebuju pomoct začat, nie každého hneď osvieti a vymyslí si vlastný sposob.
určite si v tanci šikovná.tak im skús poradit,ako si to robla ty.a oni si možno pri skúšaní tvojej metody zistia, že na ich psíka by sedela iná modifikácia a je to. myslím, že našou ulohou by malo byť povzbudit ich k tomu,aby sa dali na tanec so psom a mali z toho radosť ako oni tak aj ich psy.
Don´t worry, be happy!
Tweety
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178
Bydlisko: Brezno/Košice

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Iwka » Sob 09.05.2009 12:35

simuska píše:
simuska píše:Rika-ake 6 sposoby preskakovania ruk a noh 3?
a Fleur ty 3 sposoby tiez
diks



mnoo odpoviete niekto?



ruky:
-normalne preskocenie, ruka vystreta
-z oboch ruk vytvoris kruh
-kruh urobis z ruky a nohy
- rozkrocis sa, z ruk spravis skocku

nohy:
- vystreta noha vpredu
- pokrcena vzadu
- jedna noha vystreta, druha v pravom uhle - vytvoris taky trojuholnik na preskocenie
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Wickyy & Classy » Sob 09.05.2009 16:05

Tweety píše:
Wickyy & Classy píše:Catqa, vyzera akoby si chcela mat silou mocou mokreho psa kvoli tomu, aby sa naucil jeden trik.


nehnevaj sa, ale myslím, že na toto sa nepýtala.iste, tvoja odpoveď posobi desne profesionálne,ale..načo to komu je?
máš v niektorých veciach pravdu,ale ak chceš niekomu radiť a pomoct,urob to tak,ako to potrebuje.ked som s tancom pred 3a pol rokmi začínala,bola som vďačná za každú radu ako naučiť nejaký cvik.čím viac prvkov som psa naučila, tým jednoduchšie bolo pre mňa prísťna to, ako naučiť iný presne podľa potrieb mojho psa.

vačšina tých ľudí, ktorý sem píšu otázky sú začiatočníci.potrebuju pomoct začat, nie každého hneď osvieti a vymyslí si vlastný sposob.
určite si v tanci šikovná.tak im skús poradit,ako si to robla ty.a oni si možno pri skúšaní tvojej metody zistia, že na ich psíka by sedela iná modifikácia a je to. myslím, že našou ulohou by malo byť povzbudit ich k tomu,aby sa dali na tanec so psom a mali z toho radosť ako oni tak aj ich psy.


nehnevam sa :pac: , viem ze sa na to nepytala, ale bolo mi to uz troska .., ze tu bolo uz tolko roznych moznosti. Fajn chapem Catqu, ze si chce byt ista do coho ide, a ze sa pyta dalsich (na tom nic nieje, je to uplne v pohode, ja by som postupovala rovnako :smile: :jop: ), ale ked sa ta spytala, ze ako si ju to naucila (super :jop: , postupuje spravne, ale preco k tomu este dodala "ked je mokry s klikrom?") na mna to posobilo akoby uz nevidela ine vychodisko (pre mna to vyznelo, ako by si myslela: "no super dalsi pes, co sa to naucil za pomoci vody, len moj pes vodu nemusi"), chcela som napisat v zmysle, ze nieje len tato moznost "byt mokry za kazdu cenu" ( no, asi sme sa nepochopili, nebolo to z ..., alebo ja neviem, co...ale asi to vyznelo dost...malo to byt jemne postuchnutie :yes: :no: . A uz vobec som nechcela , aby to vyznelo "profesionalne" :haha: . A na co to komu je?- no, ja neviem, pytali ste sa :nwm: . Rada by som pomohla, tak ako to druhy potrebuje, ale ja aj ty sama si pisala, ze kazdy pes ma ine potreby a najlepsie ich vie jeho majitel, tak sa snazim, co najviac sa priblizit, bo sama viem ako sme zacinali my, nieje to vobec lahke.
Ze moje odpovede posobia profesionalne... :haha: budem to brat ako kompliment :haha: (toto mi nerobte) ja som s dogdancom ako takym so zacala asi pred rokom a sposob naucenia cvikov mam z vlastnej hlavy.

Vokoncom tu nechcem nikoho odradit od spoluprace so psom, ja sama sa pokladam za zaciatocnika. Ja som uz svoj sposob napisala, v podstate ma este predbehli ini. Myslim, ze kazdy kto spolupracuje so psom urcite vie, ze neexistuje presny "navod na pouzitie", vzdy sa to niecim lisi, aj ked iba trosicku. Takze mili zaciatocnici v cetne mna: NEVZDAVAJTe SA, SKUSAJTE ODZNOVA A ODZNOVA, AJ KED TO NEJDE, MY RAZ PRIDEME AKO NA TO... :yes: :no: :lol: :jupi: :jupi:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Wickyy & Classy » Sob 09.05.2009 16:19

Catqa: asi sme ta trosku vynechali z debaty :ua: :lol: . No ak si si to citala, chcela som tym len napisat, ze vobec to nemas tahsie v tom , ze tvoj havo vodu nemusi. Na tom nic nieje, zivot ide dalej a nic sa na tom nemeni. Skusaj to inak, navody uz mas tu z casti nacrtnute, je uz len na tebe ako ich vyuzijes. Takze drziim palce :yes: :jop: :no:
Ak to nebude fungovat, naozaj ziaden pokrok, a teba uz nic netrkne, tak napis mozno napadne nieco niekoho tu. Od toho je predsa toto forum :ha: , inak by si sem asi nepisala, tak nic :ha: . Ale budem rada ak nas budes informovat ake robite pokroky a ako ste sak nim dopracovali. Rada si vypocujem aj inu verziu :jop:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Catqa » Ned 10.05.2009 10:41

Wickyy spravila si zo mna neschopacku.
Sorry, ale radsej som sa opytala popredu, nez by som mala zacat sama s blbostou a zapricinit si, ze to psa naucim blbo a potom ho to uz nepreucim. Prisla som sem s otazkou, ci by sa nieco take dalo naucit, pripojila som aj svoj navrh. Prve co ma napadne, preco sa pes zacne otriasat-lebo je mokry. Tak som sa opytala ci sa to da takto naucit. Na to mi bolo odpisane, ze da, ze mam s nou ist do vody plavat...a cela debata sa zacala tocit okolo toho, ze to mam skusat ked bude pes mokry. Ja som to prestala riesit, uzavrela som to tak, ze to skusim o kupani s klikerom.
Potom mi odpisala Tweety, ze by sa to dalo aj inak a ja som zacala rozmyslat a pozorovat psa, kedy sa triasa. Napr. ked ju docesem, polozim zo stola na zem, vtedy sa otrasie. Tak zacinam s klikerom.
Neviem kde si ty zobrala tuto teoriu, ze len hladam sposob ako namocit psa. Dokonca som ani nenapisala, ze nema rada vodu, len ze nechodime plavat- este sme to neskusali.
Osopila si sa na mna, podla mna, uplne nepravom, namiesto toho, aby si mi slusne poradila. Prisla som si po radu, nie po kritiku. Casto sa pytam, len aby som si overila. Ale asi uz budem prehodnocovat, co sa budem pytat. Mohla by som vyjst zasa ako najvacsi retard :ahoj:
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Tweety » Ned 10.05.2009 13:19

Catqa - prosím ťa nepanikár, nikto ťa nechcel uraziť, dobre?každý sa ti snaží poradiť ako vie, ani viky to nemyslela zle.

čo sa týka vody, máš pudlíka, u ktorého je starostlivosť o srsť veľmi náročná,ale to asi vieš.takže plávanie u vás nehrozí(ak máš teda ako priority výstavy)

super, že si objavila niečo čo sedí na tvojho hafíka, držím palce aby sa ti darilo :no:
Don´t worry, be happy!
Tweety
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178
Bydlisko: Brezno/Košice

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Catqa » Ned 10.05.2009 13:31

Nastvalo ma to, vybehla som :hi:
Co bolo povodnym zamerom, budem sa to snazit robit takto, s pomocou klikera a ozvem sa, ako nam to ide :no:
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Sim » Ned 10.05.2009 13:46

Iwka dakujeeem........a tweety tiez
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 10.05.2009 20:18

Catqa: takze
1.nikto z teba nechce robit "neschopacku" a nikto ju z teba ani nespravil!!! :nie:
2."
Catqa píše:Neviem kde si ty zobrala tuto teoriu, ze len hladam sposob ako namocit psa.
" - to malo byt nieco ako "vtip" :pac: :pac: , ze nieje len tato moznost. Jasne o nic neslo :pac:
3.
Catqa píše:Sorry, ale radsej som sa opytala popredu, nez by som mala zacat sama s blbostou a zapricinit si, ze to psa naucim blbo a potom ho to uz nepreucim.

Ano s tymto s tebou naplno suhlasim, ak si si precitala: napisala som "Fajn chapem Catqu, ze si chce byt ista do coho ide, a ze sa pyta dalsich (na tom nic nieje, je to uplne v pohode, ja by som postupovala rovnako )"
4.
Caqa píše:Na to mi bolo odpisane, ze da, ze mam s nou ist do vody plavat...a cela debata sa zacala tocit okolo toho, ze to mam skusat ked bude pes mokry.
Nie, ziadna debata o tomto nebola, boli aj ine navrhy, a navyse ty nemusis nic skusat, co tu piseme, aj tak mozno skusis nieco uuuuuplne ine.
5.
Catqa píše:Prisla som si po radu, nie po kritiku.
Ja som ta nekritizovala :nie: , teda aspon to nebol moj ucel :nwm: ! Naozaj som ti chcela pomoct :yes: .
6.
Catqa píše:Dokonca som ani nenapisala, ze nema rada vodu, len ze nechodime plavat- este sme to neskusali.
Fajn to som nevedela, myslela som, ze ked nechodite plavat, tak ze vodu asi nemusi.
7.
Catqa píše:Osopila si sa na mna, podla mna, uplne nepravom, namiesto toho, aby si mi slusne poradila.
Ja som sa na teba neosopila a ani nic podobne, navyse nemam na to dovod :nwm: . Prepac ak to nebolo dost slusne, ale poradila som ti ako som vedela, a nechcela som, aby si sa zato na mna urazila :plac: :slzy:
Ospravedlnujem sa, ze som tu spravu tak prebrala, ale uz ziadne nejasnosti, dobre :nono:?
Naposledy upravil Wickyy & Classy dňa Ned 10.05.2009 20:27, celkovo upravené 1
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 10.05.2009 20:21

Inak, vyzera to slubne, fajn metoda :yes: :yes: :jop: , tak drzim palce!!! :no: :ahoj:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: triky dogdancingu

Poslaťod Catqa » Ned 10.05.2009 22:01

Nehnevam sa, ani ty sa nehnevaj a riesme uz len moje uspechy v otriasani :ahoj: ( :haha: )
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Triky