Otras sa a podobné triky

Konkrétne triky a ich nácvik

Otras sa a podobné triky

Poslaťod basqa_zuzy » Pia 04.09.2009 20:05

Prehladávala som you tube a našla som na ňom video ako sa pes na povel otriasol (ako pokúpaní). Neviete ako to asi toho psíka naučili? A máte nejaké návody na triky sa vlastnej hlavy? :lol:
,,Kto povedal že šťastie sa za peniaze nedá kúpiť zabudol na šteňatá"
Obrázok
www.zuzy-smiling-dog.estranky.sk
basqa_zuzy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 63
Bydlisko: Poprad

Re: Otrias sa a podobné triky

Poslaťod Iwka » Sob 05.09.2009 9:57

ja som na tento povel mala veeela casu, a ked sme prisli z vonu(z dazda) a meggy sa otriasala, povedala som povel a odmenila. da sa to ale ucit este posteklenim v usku...
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Otrias sa a podobné triky

Poslaťod Klaudia a Ťapka » Sob 05.09.2009 17:22

vacsinou ked sa psovi namoci hlava sa otrasie, ja by som ucila tak ze jej pokvapkam hlavicku vodou (ked sa neotrasie a pohladkam ju sa otrase urcite :jazyk: ) a vzdy by som jej pritom povedala povel otras sa. Ale moju to ucit nebudem :ha:

Offtopic: kedze nazov temy je otras sa a Podobne triky, my vieme zívnuť na povel :yes:
Pes ťa dokáže nahovoriť na čokolvek - bez slov. Pam Brown
pražská krysaříčka Ťapka,
http://www.tapkajka.estranky.sk
Klaudia a Ťapka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236
Bydlisko: Bratislava

Re: Otrias sa a podobné triky

Poslaťod Sim » Ned 06.09.2009 12:37

a ako si učila zívnuť?
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Otrias sa a podobné triky

Poslaťod Klaudia a Ťapka » Uto 08.09.2009 19:15

Nooo tak bolo to dost ťazke, ale este to nevie na 100 % :jop:

Vzdy ked rano vstala, jak sa ponatahovala si zivla tak som jej zakazdym hovorila "zívni". To som jej hovorila ked si hocikedy zivla, a potom som neskorej zistila ze ked jej pootorim papulku tak si sama zivne (ked som jej pozerala do ust, na zuby a tak vzdy zivla). Takze ked som jej pootvorila papulku som povedala zivni a potom som ju pochvalila a dostala odmenu. Za dlhsi cas uz som jej ju nemusela pootvorit, stacilo sa dotknut ust a povedat povel, uz vedela co ma robit. Teraz sa jej uz iba niekedy dotknem, vacsinou staci povedat ze zivni. Ale ezivne si viac ako 3 krat za sebou... Musim urcitu dobu cakat... Hlavne je, vzdy to opakovat ked to psik spravi, a odmenit, pochvalit...

Lenze sa nam este stava, ze ked jej poviem zivni, miesto toho aby si zivla otvori papulku akoby zivala a stoji tak, nic nerobi len kuka s otvorenou papulkou. Potom prudko zavre, vyskoci a chce sa hrat :haha: :haha: :haha:
Pes ťa dokáže nahovoriť na čokolvek - bez slov. Pam Brown
pražská krysaříčka Ťapka,
http://www.tapkajka.estranky.sk
Klaudia a Ťapka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236
Bydlisko: Bratislava

Re: Otrias sa a podobné triky

Poslaťod elienka » Pia 11.09.2009 10:33

Moja Lilo sa otrasie, voláme to "povedz nie" ale nevie to vykonať len na príkaz. Totiž veľmi zľahka jej fúknem do tváre. Zo začiatku som jej musela fúknuť viac, teraz stačí zľahka a už sa párkrát podarilo, že len na povel.
Inak Zara na fúknutie reaguje tak, že si zakrije oko packou. takže je to veľmi individuálne.
Hodne zdaru
elienka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264
Bydlisko: Senica

Re: Otrias sa a podobné triky

Poslaťod basqa_zuzy » Pia 11.09.2009 20:27

No tak to vyskúšame
,,Kto povedal že šťastie sa za peniaze nedá kúpiť zabudol na šteňatá"
Obrázok
www.zuzy-smiling-dog.estranky.sk
basqa_zuzy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 63
Bydlisko: Poprad

Re: Otrias sa a podobné triky

Poslaťod Klaudia a Ťapka » Pia 11.09.2009 21:33

No Ťapka na fuknutie reaguje tak, ze vyskakuje a chniape do vzdchu :lol:
ale ked jej trochu namocim hlavu, a pohladkam ju sa vzdy ostrasie :haha:
Pes ťa dokáže nahovoriť na čokolvek - bez slov. Pam Brown
pražská krysaříčka Ťapka,
http://www.tapkajka.estranky.sk
Klaudia a Ťapka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236
Bydlisko: Bratislava

Re: Otrias sa a podobné triky

Poslaťod tera » Str 04.11.2009 11:50

no otriasat na povel nevie, no uz som idela ako jeden psik vrcal na povel, a moj sa najnosie naucil vyzuvat ponozky....ale vie aj zakryt si nos, to som ho ucila s lepiacou paskou na nose
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Otras sa a podobné triky

Poslaťod mony » Str 04.11.2009 12:55

Moja vie na povel kýchnuť :heh: Stačí iba keď vstýčim prst a už vie, čo to znamená. :smile: Ale otriasať sa na povel to nevie, ani som ju k tomu neviedla :no:
"Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba." Josh Billing
mony
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 945
Bydlisko: Bratislava

Re: Otrias sa a podobné triky

Poslaťod Iwka » Str 04.11.2009 16:11

tera píše:no otriasat na povel nevie, no uz som idela ako jeden psik vrcal na povel, a moj sa najnosie naucil vyzuvat ponozky....ale vie aj zakryt si nos, to som ho ucila s lepiacou paskou na nose


ponozky vieme aj my, mali sme to dokonca aj v jednej choreografii :D
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Otras sa a podobné triky

Poslaťod antenka » Pon 09.11.2009 10:41

baby, na triky podobneho typu je najlepsi kliker a veeeela casu.
Pes nikdy neurobí chybu.Je to pes a robí,čo robí,lebo je pes a myslí ako pes.Ste to vy,kto robí chybu,pretože ste ho nevycvičili,aby robil to,čo chcete.Alebo ste zle posúdili,čo je schopný robiť.Takže ak niekto v týme urobil chybu,ste to vy,nie pes.
antenka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 131
Bydlisko: Martin

Re: Otras sa a podobné triky

Poslaťod tera » Sob 12.12.2009 14:28

antenka: v nasom pripade kusok spekacky/syra a jedno poobedie..
a najnovsie vie ked poviem "HAPČÍ" tak mi z tej krabice so servitkami (ako maju v tescu) prinesie servitok...Offtopic: inac mam to aj na videu...myslim na FB (Tereza Borovska) :no: tento povel mu trvalo naucit sa asi 0,5 hodinu+precvicovanie v ten den....vsetko :lol:

dalej prinasat papuce na povel "PRINES, APORT PAPUCE"
potom zabalit sa do osusky na "DOBRU NOC"
liezt na rebrik ....a podobne :no:
a tiez nosit v papulke takmer vsetko-napriklad zvoncek :lol: v jednej choreografii :lol:

ahaa a este vedel zhasinat "ZHASNI" ale musim mu dat vzdy stolicku pod vypinac
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Otrias sa a podobné triky

Poslaťod tera » Sob 12.12.2009 14:30

Iwka píše:
tera píše:no otriasat na povel nevie, no uz som idela ako jeden psik vrcal na povel, a moj sa najnosie naucil vyzuvat ponozky....ale vie aj zakryt si nos, to som ho ucila s lepiacou paskou na nose


ponozky vieme aj my, mali sme to dokonca aj v jednej choreografii :D


si ma inspirovala...na Breznianskej labke si to myslim robila :lol:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Otras sa a podobné triky

Poslaťod Tweety-18 » Uto 15.12.2009 19:48

moj vie otriast sa na powela a ucila som ho to stale ked sa okupal alebo ked prisiel z vonku tak stale som mu powedala otras sa klikla a dala odmenu...zapamatal si to a teraz to vie...a co sa tyka papuc tie prinesie aj bez powelu a svojvolne :lol: hh ... papuce su jeho zavislost.... :-)
Jediný absolútne nesebecký priateľ, ktorého môže človek na tomto sebeckom svete nájsť, jediný ,kto ho nikdy nezradí, jediný, kto nikdy neprejaví nevďak či zradu, je jeho pes.
Tweety-18
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 41

Ďalší

Späť na Triky