valanie sudov

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: valanie sudov

Poslaťod Kikz » Štv 07.01.2010 22:24

wicky nezúfaj moj ma total ignoruje niekedy a to nemusí mať ani nervovu sustavu labilnú :lol:
skús ju na povel "ticho" alebo pod. naučiť aby stíchla ale pri tvojej akčnosti s nou si myslím že ten povel už dávno má tak prečo ho neskúsiš použiť? ja som to učila tak a zakaždým čo štekol som povedala ticho,, dala psa naspäť a robil povel zas nanovo. a pochopil.dnes už ako spomínam, šteká len pri tom nešťastnom cúvaní ( ale len ked cúva odomňa :nwm: )
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: valanie sudov

Poslaťod Wickyy & Classy » Štv 07.01.2010 22:34

najhoršie je, že aj to som skúšala. To je predsa zásada, ak učím štekať na povel musí ovládať aj prestať.
No až na to, že ona sa síce zbadá, ale len na veľmi kratučkú dobu. Keď trénujeme tak to funguje, dokonca aj čo chodíme do mesta, to zaberá. No akonáhle bola pustená v meste hudba, na silvestra ešte pred zahájením programu sme tam cvičili. Ona tam tak začala bezpríčetne ziapať, ža až.
Niekedy si myslím, že môj pes len spieva :ha: . Je to asi tým, že keď počujem hudbu, snažím sa cvičiť do rytmu to znamená s presnosťou a rýchlosťou, aby to sedelo a vychádzalo, no a vtedy to začne. Skôr to ja spustím...ale skúšala som bez to, aby to sedelo, no a onoo aj tak sa nechce skľudniť :pac: :au:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: valanie sudov

Poslaťod Kikz » Pia 08.01.2010 8:59

:lol: šikovná je.. ja som takto ešte kde bol fakt že obrovský hluk a húf ľudí necvičila, ale raz sme mali vystúpenie na MDD ale boli tam prevažne samé deti a niekoľko mmálo dospelých a nebol tam až taký veľký hluk (ani iné psy :ha: ) tak sa ovládal, chvalabohu že v ten deň pršalo, aspoň tam tých ludí nebolo ako narvatých a ja som si mohla kludne bez stresu niečo predviezť, tiež neviem ako by sa správal keby tam bolo kvantum naprataných uvrieskaných ľudí, teda, ako by som sa správala ja, lebo jeho správanie sa prevažne odvíja vždy od môjho ..
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: valanie sudov

Poslaťod Peta-zara » Pia 08.01.2010 20:36

My máme povel ,,kotúl" a na druhu stanu je ,,späť kotúl"my používame vždy povel späť ked sa robí povel na druhú stranu tak že napr.späť kotúl,späť obrat,späť okolo... Mnohý hovoria že si to pes može mýliť je to síce tak ale moja zara si to nemýli :jop:
Peta-zara
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23
Bydlisko: Bratislava DNV

Re: valanie sudov

Poslaťod Wickyy & Classy » Pia 08.01.2010 21:30

cori, no ja sa s tým pokúšam "bojovať" snáď sa to raz prelomí :ha:
peta-zara, aj ja používam niekedy spätné povely, teda skôr niečo podobné ako napr.: okolo a potom kolo cuvaj, nie je to spätný povel, ale pre cúvanie.
Čo sa týka ľudí, čo sa v tom nevyznajú, netreba ich počúvať, niekedy sa zmýli aj "profesionál", navyše ty najlepšie poznáš svojho psa, a ak vám to klape, tak nie je čo riešiť :no:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: valanie sudov

Poslaťod Peta-zara » Sob 09.01.2010 22:03

Ved práve ,že poznám svojho najlepšie :smile:
Peta-zara
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23
Bydlisko: Bratislava DNV

Re: valanie sudov

Poslaťod Nanda » Pia 31.08.2012 14:42

Ja som to učila cca pred 2 alebo 3 rokmi, tak postup si moc nepamatám. :ua: No mám to na povel prevaľ sa! + mu ukážem rukou kruh.
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Predchádzajúci

Späť na Triky