valanie sudov

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: valanie sudov

Poslaťod 01dieselgirl » Ned 12.07.2009 20:12

aj ja som zacala ucit na povel sudy a ide nam to velmi rychlo lebo pre jully je poloha na chrbte a take to valanie uplne prirodzene...niektory psy to nemaju rady ked maju lezat na chrbte...mozno to beru ako znak podriadenosti ked sa ich snazia prevratit na chrbat :nwm: ...chvalabohu ja taky problem nemam :joint:
"Si los perros no van al cielo, cuando muera quiero ir a donde ellos van !!" :)
01dieselgirl
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150
Bydlisko: blízko NR

Re: valanie sudov

Poslaťod Klaudia a Ťapka » Ned 26.07.2009 11:50

no my sme učili na povel otoč, učila som ju tak že som jej dala pamlsok hore ku krku a preto sa vlastne pretočila... Potom som prestala používať pamlsok a použivala som slovny povel otoč, no teraz už stačí povel rukou a vie čo má robiť :lol: Inak sa tento povel naučila strašne rýchlo :yes:


A že prečo sa ti nechce pretáčať ten tvoj psík, tak to može byť preto že je malého vzrastu, neviem kde ste trénovali ale krátkosrtrý a maličký psíci väčšinou nevalaju sudy na tvrdom povrchu lebo ich tak povediac tlačí, my preto trenujeme na deke... Na zemi a na betone nemame šancu, na tráve sa to ešte dá :no:
Pes ťa dokáže nahovoriť na čokolvek - bez slov. Pam Brown
pražská krysaříčka Ťapka,
http://www.tapkajka.estranky.sk
Klaudia a Ťapka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236
Bydlisko: Bratislava

Re: valanie sudov

Poslaťod wewerica » Ned 26.07.2009 12:02

ja mam tiez psika maleho vzrastu a ked mu poviem spravi to aj na zemi,dlazke proste na vsetkom :nwm:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: valanie sudov

Poslaťod Klaudia a Ťapka » Ned 26.07.2009 13:35

No moja to nechce spravit na tvrdom (niezeby nerobil nic ale robi to tak divne) a v jednej knihe o trikoch to bolo aj tak napisane ze niektore male a kratkosrste plemena to nebudu chcet robit na tvrdom povrchu.... Inak na trave a tak jej to ide super len na betone a na tvrdej dlazke nie :jop:
Pes ťa dokáže nahovoriť na čokolvek - bez slov. Pam Brown
pražská krysaříčka Ťapka,
http://www.tapkajka.estranky.sk
Klaudia a Ťapka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236
Bydlisko: Bratislava

Re: valanie sudov

Poslaťod sisinka » Pia 28.08.2009 15:52

ahojte ja mam taky problem ze moja sisi sa nechce otocit,poviem jej nech lahne a pamlsok jej akoby "obmotam" okolo krku ale ona utoci len hlavku.poradite mi ?
Pes je Tvojim obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom. (J. Rose Barber)
Psi nepotrebujú Vaše peniaze, slávu a moc, chcú iba Vašu lásku. (Jacqueline Francis)
sisinka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 427

Re: valanie sudov

Poslaťod wewerica » Pia 28.08.2009 17:21

chyt jej labku a tak ju pretoc :no:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: valanie sudov

Poslaťod 01dieselgirl » Pia 28.08.2009 20:56

sisinka píše:ahojte ja mam taky problem ze moja sisi sa nechce otocit,poviem jej nech lahne a pamlsok jej akoby "obmotam" okolo krku ale ona utoci len hlavku.poradite mi ?

hlavku ti otaca preto lebo zle pohybujes pamlskom...musis s nim ist smerom od lopatky az po chrbticu to psika jednoducho musi prinutit prevalit sa aspon na bok ak nie uplne pretocit...u kazdeho psa je to idividuale..niektorim psom to trva dlhsie kym sa to naucia iny to zmaknu za par dni...musis byt trpezliva :jop: nech sa dari :ahoj:
"Si los perros no van al cielo, cuando muera quiero ir a donde ellos van !!" :)
01dieselgirl
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150
Bydlisko: blízko NR

Re: valanie sudov

Poslaťod GaS » Pia 04.09.2009 10:21

My sme sa naucili valat sudy takto: povel lahni,pamlsok som jej dala uplne k tvari a ona sa za nim zacala natahovat, a ja som jej ho zdvihala na popri uchu hore, aby sa za nim v lahu obzrela a chcela sa za nim otocit..a ponad hlavu na druhu stranu
samozrejme ze sme museli par krat dopomoct, aj sa cudovala preco ju otacam, a teraz estelen vidi pamlsok sa gula jak sud dole kopcom aby mi to ukazala :ach:

povel som davala TOC TOC, a rukou som kreslila pomyselny kruh vo vzduchu, teraz uz to ve aj bez povelu, staci ta ruka :winner:

vela stastia :no:

jaj no ale zabudla som dodat, druha mi vie ledva sadnut a lahnut, pamlsok si s povelom nespaja a je mimoriadne neochotna sa ucit tieto triky, kuka na mna akoze ROBIS SI SRANDU?
nie zeby bola uplne hlupa ale superinteligentna nie je (lubime ju aj taku :lol: :lol: :lol: )
GaS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Most pri Bratislave, Studene

Re: valanie sudov

Poslaťod 01dieselgirl » Sob 05.09.2009 15:35

GaS píše:jaj no ale zabudla som dodat, druha mi vie ledva sadnut a lahnut, pamlsok si s povelom nespaja a je mimoriadne neochotna sa ucit tieto triky, kuka na mna akoze ROBIS SI SRANDU?
nie zeby bola uplne hlupa ale superinteligentna nie je (lubime ju aj taku :lol: :lol: :lol: )

ale ved ju nemusis odmenovat prave pamlskom :no: mozes ju odmenit aportom, hrou, pohladenim, pochvalou...na kazdeho psika plati nieco ine...neviem co na tvojho....alebo musis najst ten spravny druh pamlsku...za nejaku suchu granulku by mi ani moja nic nespravila :jazyk:
"Si los perros no van al cielo, cuando muera quiero ir a donde ellos van !!" :)
01dieselgirl
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150
Bydlisko: blízko NR

Re: valanie sudov

Poslaťod GaS » Pon 07.09.2009 18:20

ona miluje pamlsky a zabijala by za kazdy jeden, ale to by si musela vidiet, nikto mi to neveri :lol: :lol: :lol:
GaS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Most pri Bratislave, Studene

Re: valanie sudov

Poslaťod Liana » Pon 07.09.2009 21:30

Offtopic: žiži by ako domenu brala nohu na ožúvanie :haha: vlastnú
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: valanie sudov

Poslaťod martinkaaa4 » Štv 17.09.2009 19:28

a začali sme aj s váľaním sudov alebo skôr ja som ten povel nazvala že guli :lol: cvičíme druhý deň ale ide mu to perfektne už na 3 krát sa mi pekne pretočíl :jupi:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: valanie sudov

Poslaťod lelinka1 » Sob 19.09.2009 12:53

Ahojte,
ja som Amora naučila tento cvik tak, že keď sa sám váľal na tráve stále som mu hovorila GULI GULI a keď prestal, tak som mu chytila predné nohy a prevaľovala ho z boku na bok s povelom GULI GULI :-)
lelinka1
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56
Bydlisko: bratislava - dlhace

Re: valanie sudov

Poslaťod tera » Sob 12.12.2009 14:36

01dieselgirl píše:aj ja som zacala ucit na povel sudy a ide nam to velmi rychlo lebo pre jully je poloha na chrbte a take to valanie uplne prirodzene...niektory psy to nemaju rady ked maju lezat na chrbte...mozno to beru ako znak podriadenosti ked sa ich snazia prevratit na chrbat :nwm: ...chvalabohu ja taky problem nemam :joint:



asi tak, ten sa gula aj sam od seba, len aby sme ho hladkali :lol: :ha:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: valanie sudov

Poslaťod mart.ina » Ned 13.12.2009 1:27

my máme "toč". učila som ju to z ľahu, postupne som ju prevaľovala, ale tiež to zvláda len do jednej strany. ale pri tom co ma byt mrtvy pes, je hrozne srandovna. ostane sice uplne strnula, ale niezeby lezala na boku, ale ona na chrbte, a vsetky laby trcia dohora. a akurat tak ocami hybe. :D
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

PredchádzajúciĎalší

Späť na Triky