valanie sudov

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: valanie sudov

Poslaťod Tweety-18 » Ned 13.12.2009 19:28

začala som ho vlaanie sudov ucit len dnes ja použivam powel kotuľ ..... sice pretoci sa len tak že lezi na chbate ale potom ho uz len za labky dokulam hhh :lol: no ale nato že som ho to len dnes zacala ucit tak uz sa prekutula asi 3-4 krat...dufam že nam to pojde .... :-) a chcem sa opytat..ked ho chvičim pamlskom tak ako dlho ho mam tak cvicit? ekd by som mala skončit s pamlskom? ked to bude už vediet ci kedy ?
Jediný absolútne nesebecký priateľ, ktorého môže človek na tomto sebeckom svete nájsť, jediný ,kto ho nikdy nezradí, jediný, kto nikdy neprejaví nevďak či zradu, je jeho pes.
Tweety-18
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 41

Re: valanie sudov

Poslaťod Sim » Ned 13.12.2009 19:53

Nie len pár minút,inak ho to prestane baviť...ty musíš psa zaujať a dbať aby si to ukončila skor ako ho to prestane baviť.Inak sa na cvičenie nebude tešiť :ahoj:
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: valanie sudov

Poslaťod Tweety-18 » Ned 13.12.2009 20:13

no takže napr.budem ho ucit 10 minut a z toho polovicu sa hrat... asi tak? ... a ze ked ho cvicim dajme tomu tych 10 minut tak tei cviky treba kombinovat ci len jeden pokial ho nebude vediet?
Jediný absolútne nesebecký priateľ, ktorého môže človek na tomto sebeckom svete nájsť, jediný ,kto ho nikdy nezradí, jediný, kto nikdy neprejaví nevďak či zradu, je jeho pes.
Tweety-18
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 41

Re: valanie sudov

Poslaťod Sim » Pon 14.12.2009 11:04

Fúúú....tak s tým časom nejak tak a o pol hodinku možes zas tych 10min.
A čo sa týka kombinovania?Podla mna môžes občas hodiť aj iný prvok,aby ho to nenudilo,len nečakaj že sa niečo naučí zo dňa na deň alebo z hodiny na hodinu :no:
Všade sa môžeš dočítať že pes spravi krok dopredu ale na dalšie cvičenie dva dozadu.Takže vela trpezlivosti,precvičovania a výsledok sa určite dostaví :jop: (ak nebudú iné problémy :ha: ) :ahoj:
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: valanie sudov

Poslaťod lagunasa » Str 06.01.2010 13:50

ahojte.
takze ja mam tiez taku problem s ucenim valania sa.
precitala som si tu uz vseliake rady..... a nic. nic nepomaha.
nemozem toho nasho krpca prinutit aby sa valal.
problem je asi v tom ze on celkovo nerad lezi. vzdy prakticky sedi. no a ked ho uz dostanem na povel lahni si lahnut a chcem mu obtocit dobrotu okolo tela, tak ju bud sleduje a ked uz nemoze viac otocit hlavu ( co by teda malo sposobit prave to valanie sa ) tak ju rychlo pretoci na druhu stranu a pozrie sa na dobrotu z druhej strany. alebo druha jeho reakcia je ze ak mu teda tu dobrotu ukazam a idem smerom k jeho lopatkam a chcem aby sa za nou pozeral tak tak sa postavi a ide za dobrotou . proste prevalenie a prakticky ani zvalenie a nic s lezanim nechce robit. skusala som ho aj rukov prevalit ale vtedy ho ta ruka co ho ide prevalit viac zaujme ako ta kde mam dobrotu a rychlo sa postavi na vsetky styri a ide ju kusat.
jednoducho mam pocit ze asi este nedospel do takeho stadia aby sa to naucil... neviem ( ani druhu labku mi nechce este podavat.... ). asi to este odlozim...
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: valanie sudov

Poslaťod Wickyy & Classy » Str 06.01.2010 18:40

no tak buď nie si až tak presvedčivá alebo krpec ešte nedopsel do štádia, kedy sa ti poddá a nechá si robiť so sebou, čo budeš chcieť alebo sa cíti v tej polohe zraniteľný alebo len nevie, čo po ňom vlastne chceš :lol:
Skús sa s ním najprv hrať, normálne tak ako sa psi hrávajú, a popri tom sa ho dotýkaj a všeliako manipulluj, medzi tým sa ho pokús mierne zvaliť alebo prevaliť. Ale musíš to naozaj brať ako nevinnú hru a musíš byť presvedčivá, nesmieš dať najavo svoje plány, je to len hra, ak pes zistí, čo si plánovala, bude to veľmi ťažké. Skúste sa rozblázniť bez hračky, len kvôli tomu, že je to sranda, bez povelov bez ničoho len so smiechom. :no:
Ak sa vám to podarí, potom to už pôjde :no:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: valanie sudov

Poslaťod lagunasa » Str 06.01.2010 19:19

no ved tak som to tiez skusala. blaznili sme sa, pretahovali sme sa s hrackou, hadzala som mu ju, on mi ju prinasal. dotykala som sa ho, ale pokazde ked som sa ho dotkla na chrbte aj ked len pohladkat tak sa otocil za tou rukov a chcel ju kusat ( to mu ostalo z uplneho stenata, to kusanie do ruky). dot do ruk kuse ked sa hra. neviem... nejak tu ruku povazuje za hracku a tak je pre neho dost putava... neviem, asi este nedospel do toho stadia... nebudem ho tlacit aby to nezobral zle.
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: valanie sudov

Poslaťod Wickyy & Classy » Str 06.01.2010 19:33

stačí sa s ním len naďalej hrať. Ja by som sa s ním ale hrala bez hračky. Iba nech sleduje tvoje ruky, nech ich loví...to, že ti kúše dorúk prejde. Psy majú radi agresívvne hry a veľmi ich potrebujú. Kvôli sebaovládaniu. Ak sa naučíte hrať, že sa pes dostane do totálneho tranzu, že bude chceť všetko roztrhať...máš za vodou, bude ťa akceptovať a brať za člena, ktorí vie čo on potrebuje, že máte spoločné záľuby...Je jasné, že ak kusne moc silno, treba to dať najavo...
Stačí mu len dať najavo, že je s tebov sranda, ja nehovorím o preťahovaní s uzlom a tak, ale o spoločnej hre, kde ste predmetom vy dvaja a nič medzi vás nevstupuje. Vtedy ani ty nemáš inú možnosť ako použiť ruky, a to je ten spôsob, kedy si zvykne na všetky dotyky, a hlavne v polohe kedy je prevrátený na chrbte. :no:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: valanie sudov

Poslaťod sisinka » Štv 07.01.2010 9:28

ja svoju tiez ucim valanie sudov a povel mame GULI GULI :lol: lenze najlepsie je to ze ked jej to poviem tak sa vyvali na chrbat,natiahne nozicky a kukne na mna takym stylom ,, no čo ides mi skrabkatt brusko" ? :lol: ale uz sa to lepsi.
Pes je Tvojim obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom. (J. Rose Barber)
Psi nepotrebujú Vaše peniaze, slávu a moc, chcú iba Vašu lásku. (Jacqueline Francis)
sisinka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 427

Re: valanie sudov

Poslaťod Kikz » Štv 07.01.2010 10:04

to moj tiež niekedy spraví (dolava to vie pekne, ale ked ma doprava tak mu to niekedy nedopne :lol: ), tiež sa zvykne len vyvaliť, čaká že čo dalej a až ked poviem " no hop" alebo ho povzbudim nejako ináč, až vtedy sa postaví na nohy :pac:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: valanie sudov

Poslaťod Wickyy & Classy » Štv 07.01.2010 21:52

:heh: moja si niekedy pomáha, keď sa jej nedarí prevaliť tak, že si štekne :pac: . Niekedy je to smiešne, ale dosť nežiadúce a ťažko je mi s takým pracovať :ua:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: valanie sudov

Poslaťod Kikz » Štv 07.01.2010 22:01

:pac: veď to, mňa ide niekedy otrieskať, môj šteká síce len vtedy, keď cúva (ostatné sa nám už podarilo odstrániť, ale sem tam sa mu zadarí ešte pri slalome :ach: ) ale pri tom cúvaní už neviem ako mám robiť.. lebo vždy ked ho dám cúvať a začne štekať, zavelím ticho, to kolo vydrží ísť ticho aj tri metre dozadu (už keď má ešte ďalej odomňa, v tichosti nevydrží...) ale keď idem zase nanovo, opäť mu musím povedať aby bol ticho lebo potom vrieska už furt :ach:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: valanie sudov

Poslaťod Cathie » Štv 07.01.2010 22:16

Ja mam asi fakt divnu borderku :haha: Story steka iba ked sa boji, mimo toho sa mi podarilo len parkrat ju vyprovokovat k steknutiu pri ozaj blaznivej hre.. ale vobec sa mi nedari naucit ju stekat :nwm:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: valanie sudov

Poslaťod Kikz » Štv 07.01.2010 22:17

Bud rada :lol: bože to je vyhoda
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: valanie sudov

Poslaťod Wickyy & Classy » Štv 07.01.2010 22:20

ja som z toho štekania totálne hotová. Už som skúšala byť zlá, no pes je zbytočne stresovaní a znechutený. Skúšala som prestať za každým, čo pes štekte tým, že som mu dala odloženie. Ale tak som to akurát dohnala do štádia keda odloženie bolo trestom :ua: .
Neviem čím to je! pretože plemenom to nie je, možno spôsobom komunikácie alebo vzrušivosťou...
každopádne moja to má z prílišnej vzrušivosti, nedokáže sa ovládať, na súťaži nevidí a nepočuje ... :ua:
no a predovšetkým je to veľká nerváčka, má strašne labilnú nervovú sústavu, ale neviem ako ju mám skľudniť, pretože zakaždým keď sa o to pokúsim, už je z jej strany zle: "bože, čo som zase spravila zle?" :pac: , no a toto celé dokolečka :ua:
som z toho zúfalá pretože jej to inak ide taaaak moc pekne :plac:
Cathie: buď rada :lol: . Ani ju to neuč!
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

PredchádzajúciĎalší

Späť na Triky