Trik-uprac si hracky !

Konkrétne triky a ich nácvik

Trik-uprac si hracky !

Poslaťod Gombicka333 » Sob 04.07.2009 10:06

Ahojte...Neviem ci uz takáto téma existuje a ak áno tak prepáčte , ja som ju nenašla...
Ja by som sa chcela opýtat ako najlahsie naučím psa trik - uprac si hracky...
Už som začala a neviem či mu došlo začo ho chválim ...Vždy ho začnem chválit v okamihu ked hracka spadne do vedierka...Pouzivam aj kliker...
Neiete rady ?Alebo popripade nejaky link ?
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Trik-uprac si hracky !

Poslaťod LadyTrixiKe » Sob 04.07.2009 12:43

ja som to pouzivala pri springorivi ked som potrebovala upratat tegliky co dostali psy na vylizanie (v mojej izbe sa dost hromadia :lol: ) na povel teglik sa naucil vziat do papule teglik ja som sa postavila ku vedru na odpatky a povedala mu prines a pust a celkom sa to naucil :D ... hned bolo upratovanie zabavnejsie ... aj ked to o dost dlhsie trvalo
Obrázok
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

Re: Trik-uprac si hracky !

Poslaťod Gombicka333 » Sob 04.07.2009 12:48

He ...nápadité :lol: ...Ja som to mojho hafana naucila za 2 dni...Zacali sme vcera a dnes sme pokracovali...A celkom mu to ide...Ja som ho tak naucila ze som hodila hracku on ju priniesol a hodil do vedierka...Ale ešte to nevie na 100% :smile:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Trik-uprac si hracky !

Poslaťod elienka » Sob 04.07.2009 12:51

tak nejako som aj ja postupovala a funguje to
elienka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264
Bydlisko: Senica

Re: Trik-uprac si hracky !

Poslaťod Gombicka333 » Sob 04.07.2009 13:05

A neviete niekto o nejakej stránke kde je o tom viac popísané ?Trebárs postup učenia a pod. ?
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Trik-uprac si hracky !

Poslaťod wewerica » Sob 04.07.2009 15:54

myslim ze v knihe 101 psich trikov je to tam :yes:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Trik-uprac si hracky !

Poslaťod 01dieselgirl » Pia 10.07.2009 13:28

ano je to tam celkom dobre popisane a pofotene :jop: ...mohla by som to sem opisat ak by niekto chcel :no:
"Si los perros no van al cielo, cuando muera quiero ir a donde ellos van !!" :)
01dieselgirl
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150
Bydlisko: blízko NR

Re: Trik-uprac si hracky !

Poslaťod Lenka & Connie » Pia 10.07.2009 16:37

... myslím, ze zeanka by o tom vedela rozpravat svoje. :heh: Jej pudlinka Bo sa to naucila celkom sama.
Lenka & Connie
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 142
Bydlisko: NMnV

Re: Trik-uprac si hracky !

Poslaťod Gombicka333 » Sob 11.07.2009 9:57

01dieselgirl píše:ano je to tam celkom dobre popisane a pofotene :jop: ...mohla by som to sem opisat ak by niekto chcel :no:

Ked by si mohla tak šoupni to sem :no:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Trik-uprac si hracky !

Poslaťod 01dieselgirl » Ned 12.07.2009 19:56

Gombicka333 píše:
01dieselgirl píše:ano je to tam celkom dobre popisane a pofotene :jop: ...mohla by som to sem opisat ak by niekto chcel :no:

Ked by si mohla tak šoupni to sem :no:

presny popis triku: Keď pes upratuje, otvorí vrchnák škatule na hračky, vloží hračky dnu a zavrie vrchnák. najprv ho naučte cvik, ako dostať hračky do škatule, neskôr pridajte aj otváranie a zatváranie vrchnáka.

ODKLADANIE HRAČIEK:
1.Rozložte niekoľko plyšových hračiek po izbe a prikážte psovi Prines!
2.Keď sa pes vráti s hračkou, ponúknite mu odmenu nad otvorenou škatulou na hračky. Keď otvorí papuľu, hračka by mala spadnúť do škatule. Pochválte psa za úspech.
3.Ak sa psovi darí, postavte sa za škatulu na hračky, pričom odmenu majte ukrytú. Keď sa pes vráti s hračkou, ukážte na škatuľu a prikážte mu Pusti! Spočiatku ho odmeňte za každú hračku, neskôr vyžadujte, aby uložil niekoľko hračiek, až potom ho odmeňte.

OTVÁRANIE VRCHNÁKA:
1. Upevnite hrubú šnúru, na ktorej je urobených niekoľko uzlíkov, k vrchnáku škatule na hračky najbližšie k miestu, kde sa otvára. Šnúra by mala byť dostatočne dlhá, aby sa pes neudrel vrchnákom, keď za ňu bude zozadu ťahať.
2.Priveďte psa za škatulu na hračky a prikážte mu aby ťahal šnúru. Najprv odmeňte každý pokus potiahnuť šnúru, neskôr ho odmeňte len vtedy, keď úplne otvorí vrchnák.

ZATVÁRANIE VRCHNÁKA:
1.Kľaknite si na zem, vrchnák držte rovno smerom nahor a povzbuďte psa, aby doň strčil nosom alebo labkou. Keď to urobí nechajte vrchnák spadnúť a psa odmeňte. Preložte utierku na riad cez okraj škatule, aby vrchnák nenarobil nepríjemný hluk.
2.Potom vrchnák úple otvorte a prikážte psovi Zavri! Vyskúša rôzne spôsoby, napríklad postrčenie nosom, labkou či ťahanie šnúry. k úspechu mu pomôžete tým, že nedvihnete vrchnák o niekoľko centimetrov a povzbudíte ho, aby podeň strčil nos.

mozno je to otváranie a zatváranie zbytocne tak ale nech je to komplet :jop:
:aaa: hor sa do cvicenia :dunco3: :ha:
"Si los perros no van al cielo, cuando muera quiero ir a donde ellos van !!" :)
01dieselgirl
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150
Bydlisko: blízko NR

Re: Trik-uprac si hracky !

Poslaťod 01dieselgirl » Ned 12.07.2009 19:59

Lenka & Connie píše:... myslím, ze zeanka by o tom vedela rozpravat svoje. :heh: Jej pudlinka Bo sa to naucila celkom sama.

:oo: a to ako sa jej podarilo :aaa:
"Si los perros no van al cielo, cuando muera quiero ir a donde ellos van !!" :)
01dieselgirl
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150
Bydlisko: blízko NR

Re: Trik-uprac si hracky !

Poslaťod Klaudia a Ťapka » Sob 05.09.2009 17:32

aj my uz vieme tento trik, som hodila hracky povedala som jej vezmi, ku mne, a ked bola nad krabickou ze pusti :haha: . Teraz jej to uz ide ked poviem uprac (ale musim jej ukazat co ma upratat, lebo ona zoberie hocico ine :heh: )
Pes ťa dokáže nahovoriť na čokolvek - bez slov. Pam Brown
pražská krysaříčka Ťapka,
http://www.tapkajka.estranky.sk
Klaudia a Ťapka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236
Bydlisko: Bratislava

Re: Trik-uprac si hracky !

Poslaťod Niqi & Kora » Pon 13.02.2012 2:46

Tento trik sa da velmi dobre vyuzit v domacnosti, mne Kora pomaha pri upratovani- hadze smetie do kosa, ponozky do kosa na pradlo atd. :smile: neni tazke to naucit psika ktory ma zaujem o aportovanie. Podla mna(IMHO) je dolezite sa pocas cvicenia vzdialovat od kosa roznymi smermy(napravo/nalavo/pred psa/za psa/pri psovi), aby si psik nezvykol, ze bude vypluvat hracky len ked budes kos drzat/stat pri kosi.Sa moze stat, ze bude nosit hracky tebe a nie do kosa(IMHO) :hi: . Tiez som si pomohla klikerom :jop:
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

Re: Trik-uprac si hracky !

Poslaťod aledobo » Štv 17.05.2012 9:05

Chtěla jsem Sárku naučit tento cvik, ale mám s ním potíže :plac: Sára běžně nosí hračky a aporty kdykoli a kdekoli, miluje to, ale nějak má k tomuto cviku odpor? nebo nevím jak bych to nazvala. Jakmile zjistí, že chci trénovat tenhle cvik, tak odmítá dělat cokoli. Nijak jí do toho nenutím, zkusila jsem dát na čas i úplně pazu a po nějaké době znova zkusit a je to stále stejné. Smím se zeptat na nějaký podrobnější postup, jak jste to učili? :smile: Snažila jsem jí to učit aby přinesla aport a nad krabičkou pust. Napadlo mně, že se jí nezdá ta krabička, nebo jí špatně vysvětluji, co po ní chci a je si z toho nejistá..za vše jsem náležitě odměňovala...to bylo teda před tím než začala tento cvik bojkotovat úplně :lol:
aledobo
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36
Bydlisko: České Budějovice

Re: Trik-uprac si hracky !

Poslaťod vavrena » Štv 17.05.2012 9:14

Možno nerozumie, nepáči sa jej predmet, kam to má hádzať, dlho to trvá... Ja som to učila tak, že psa s predmetom v hube som zastavila nad košom pred sebou (akože náhodou) a nakázala pusť, predmet som nechytila a spadol dole. Klikla som vtedy, keď hračka udrela o dno koša. Jeden pes si to zapamätal tak vtipne, že hračku musí uložiť až na dno koša. Druhý pes to pochopil troch inak - oženie sa hlavou a hračkou dnu hádže :pac: . V oboch prípadoch som odmeňovala pri dotyku hračky s dnom nádoby.
Pri tomto cviku sme mali iný problém - nemohla som používať misky a krabicu z predošlého cvičenia, lebo dnu vkladali časti tela alebo sa snažili prenášať samotné misky a potom boli deprimovaní z toho, koľko cvikov už vyskúšali a odmena neprichádza. Preto som zvolila to "náhodné" pustenie do koša. Možno to pomôže aj vám, zmeň predmet, kam to má hádzať a pri pustení z papule hračku náhodou nechytíš, spadne dnu a odmeníš, možno pomôže.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Ďalší

Späť na Triky