Slalom

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: Slalom

Poslaťod Niqi & Kora » Str 15.02.2012 12:31

mne sa tak paci vyskok do narucia ako zakoncenie :jop: skusim naucit tu moju..budem cela doskrabana tak ako ked som ju ucila skakat na chrbat :ha:
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

Re: Slalom

Poslaťod mimushQa » Uto 21.02.2012 21:22

Moja fenka Amy mi nechce mi robiť slalom . Odmietami ho . Proste jej ukazujem kde má ísť a ona si prejde dva krát aj ju vychválim a potom nič . Stojí kuká skrčí chvost a tvári sa akoby som ju najviac týrala . :ach: :pac: A čo mám teraz robiť ? Ako ju to mám naučiť ? :nwm:
mimushQa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Slalom

Poslaťod Niqi & Kora » Štv 23.02.2012 10:36

mozno sa jej to nejako nepozdava. Skus ju to ucit tak, ze si sadnes na stolicku (namiesto statia) . Zacni uplne od zaciatku, aby ju to bavilo..prilakaj ju k nohe-klik-odmena. To je uplny zaciatok- len co sa priblizi k tvojej nohe, odmenila by som a pomalicky postupne az kym ti nebude robit osmicky pomedzi nohy. Potom postupne dvihnes zadok zo stolicky a pokracujes v osmickach...pomaly pridas kroky :smile: Ak je nervozna v pozicii pod nohami, tak po kliknuti by som jej tu odmenu hodila na zem, smerom akym ma ist ale tak, zeby neostala pod nohami. To aby sa nahodou nezasekla + vacsia sranda ked moze odmenu 'ulovit' :yes: . Ja som napr. zrobila taku mensiu chybicku, ze som vzdy Koru odmenila po 4och osmickach a sa mi vzdy zasekla a cakala odmenu ked 4x prebehla :pac: stacilo odmenu davat nepredvidatelne a uz mi to zrobi snad 100x az kym nepoviem OK :smile: . Drzim palce, mozno ti niekto da lepsiu radu,ale takto by som to osobne robila ja :hi: .
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

Re: Slalom

Poslaťod vavrena » Štv 23.02.2012 11:00

mimushQa píše:Proste jej ukazujem kde má ísť a ona si prejde dva krát aj ju vychválim a potom nič .

Ako ju vychváliš, a akú používaš motiváciu?
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Slalom

Poslaťod Nanda » Uto 28.02.2012 20:12

Zistila som že Mičovi ide lepšie slalom keď je zapnutý za vôdzke :nwm: Ale neťahám ho ani nič on proste prenasleduje vodítko. :lol:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Slalom

Poslaťod Niqi & Kora » Uto 28.02.2012 20:20

heh ja si to s voditkom neviem predstavit bo Kora velmi temperamentne (ine slovo sa mi pri nej nehodi) 'slalomuje' ,ledva s nohami stiham ,asi by som skoncila na zemi obtocena voditkom a ona by ma este s radostou poskakala :lol:
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

Re: Slalom

Poslaťod Nanda » Štv 01.03.2012 9:13

Mičo je zasa festne pomalý. :ua:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Slalom

Poslaťod mimushQa » Ned 01.04.2012 10:10

ja používam ako pamlsky páročky a za každý krát čo mi prejde jednu osmičku som jej dala .. lenže potom ona prestane a nechce robiť ... ja jej poviem no pod a ona sa ztiahne a pozerá sa akoby som ju nútila k niečo otrasnému ..
-__-"
ja neviem klikala som a to je zbytočné ja neviem ona sa na to nenaučí ona ani len nechápe čo ja od nej chcem .
jeden krát mi to spravy nádherne a na daľší krát akoby bola ten najvyčerpanejši , najhladnejší a najtýranejší pes na svete .
mimushQa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Slalom

Poslaťod Nanda » Ned 01.04.2012 11:54

Poznám to... Dnes čo som vonku skúšala slalom tak prešiel mi pomedzi jednu nohu a otočí sa úplne iným smerom ako má. Alebo všetko ho zaujíma viac než ja a to ma dosť štve a je v poslednej dobe strašne pomalý, aj bez vodítka ide úplne pomaly a inokedy som nestíhala jeho tempo. No ale niekedy mi nejde ani na maškrtky, párky a ani na sýr...
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Slalom

Poslaťod mimushQa » Ned 01.04.2012 12:31

no ale vieš proste ja som sa vždy tak tešila z toho že som ju naučila novému triku a toto mi ona urobí ? .. :oo: ona bola vždy učenliví pes ale poslednej dobre hrozne zlenivela . nechce sa jej ma počúvať .
a nie tož ešte robiť nejaké triky . a ked robí tak iba za nejaké pamlsky proste ona na sucho mi ísť nechce .
jedine čo ide na sucho je agility . to jediné ma teraz drží v tom že mám geniálneho a múdreho psa ! -__-"
a domov ked prídeme celé dni len leží a čumí na telku normálne ja neviem jej puberta chytá druhý dych alebo čo ?
mimushQa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Slalom

Poslaťod Nanda » Ned 01.04.2012 15:17

Mne tiež začína leniviet...teraz napríklad leží na chodbe a spí to je jediná vec čo domá robí + keď sa ide napiť alebo najesť.
Inokedy sa ide roztrhať len aby si mu hodila loptu. Agi to už tým duplom nejde. Keď sme na chate povyťahujem všetky prekážky čo mám spravené a on sa mi schová pod stol alebo mi újde do dediny..potom ho musím naháňať, a skákať s vodítkom.. Slalom mu ide aj bez odmeny niekedy ( pamlsku ), ale niekdy aj keby mám v ruke celé kurča tak sa ani nehne...
Inokedy ma aj poslúchal na prvé slovo a teraz po ňom musím 10x skríknuť. :hmm:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Slalom

Poslaťod mimushQa » Pon 02.04.2012 14:09

no však toto . aj mňa to štve ma v širokom okolí poznajú ako majiteľku vychovanej bíglice .a teraz na ňu musím hučať aby ma len počkala .
ale ja neviem ale asi je nejaký zvrat v počasí a tak a ešte si poniektoré psi nevedia zviknúť .
ni neviem tomuto jej chovaniu dávam tak maximálne mesiac a ked nie tak budeme chodiť aj po meste na stopovačke alebo oprášime starí elektrický obojok (pre niekoho - nekope to elektrinu ale ten náš vydáva určitý zvuk a potom vlastne ju to príjme sa ku mne vrátiť .. a je to celkom fajn vec .
a ja som bola z ním spokojná ked bola ešte baby tak som ho používala .
mimushQa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Slalom

Poslaťod Priscilla » Pon 02.04.2012 14:34

mimushQa, hlavne prestaň hľadať chybu v počasí, puberte a zabudni aj na iné podobné blbé výhovorky. Predovšetkým treba hľadať chybu v sebe :vykricnik: Pes robí len to, čo ho človek naučil resp. nenaučil. Čiže chyba je niekde v tvojom prístupe, metódach, motivácií. Kým si toto neuvedomíš, nikdy sa ďalej nepohneš.
A keď ju potrebuješ dať na stopovačku, tak ju daj na stopovačku okamžite, nie o mesiac. Aký má zmysel mesiac čakať?
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Slalom

Poslaťod Luckaa » Ned 13.05.2012 11:06

Benny má so slalomom veľký problém.. on aj keď ho lákam na pamlsok, alebo na hračku, tak stále šteká.. ja neviem či sa bojí alebo čo :ua:
Benny ~ * 23.4.2010 • kríženec Border kólie a Jazvečíka • môj malý ňuňu blázon ♥
Alex & Ricky ~ *1.4.2012 • kríženci Bavorského farbiara • šialení bratia ♥
Obrázok
Luckaa
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80
Bydlisko: Brezno

Re: Slalom

Poslaťod Fly Bubble » Ned 13.05.2012 11:08

Lucka - Skús niečo voňavé ( párok, kúsok syru )
Fly Bubble
Hafan
 
Príspevky: 632
Bydlisko: Slovensko

PredchádzajúciĎalší

Späť na Triky