Slalom

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: Slalom

Poslaťod Macush » Pon 31.05.2010 19:11

No tak ten spôsob s lanom sa mi vôbec nepáči, a myslím že ani bobovi by sa nepáčil.
Skúšam všelijaké moje vymyslené spôsoby tak uvidíme či sa k tomu nejak dopracujeme a naučím ho to :smile:
Inak aký povel pri tom hovoríš?
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

Re: Slalom

Poslaťod Wickyy & Classy » Pon 31.05.2010 19:56

:jop:
slalom cuvaj :ha: . Ale máš to taaak jedno :no: . Sa mi páči viac niečo "originálne". Ja neviem, mohlo by z toho vzniknúť "sacu" alebo kľudne aj "cukrík" :heh: :ha:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Slalom

Poslaťod Kikz » Pon 31.05.2010 22:09

A ja mám cikicaka :pac: :heh:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Slalom

Poslaťod Wickyy & Classy » Pon 31.05.2010 22:13

boduješ :heh: :jop: :ok:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Slalom

Poslaťod Kikz » Pon 31.05.2010 22:15

Sa smej, jemu sa hlavne to "ciki" strašne moc páčilo, také zvukomalebné :aaa: :heh:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Slalom

Poslaťod Wickyy & Classy » Pon 31.05.2010 22:22

u nás to bolo "enyyy" :aaa: :aaa: , tak na to mám podávení prednej labky :heh: , bo je na to až príšerne lenivá :pac:
tročku oFF :ha: nevadí :hi:
tak, dobre, keď sme už pri tom slalome, tak máme ešte tretí povel na slalom dozadu: "semele" :ha:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Slalom

Poslaťod KatuSh_3 » Pia 13.08.2010 9:59

Ja mám trošku pocit že moj Dagguško sa mi bojí prejsť pomedzi nohy :ua: .. tak nám to ide pomaličky kým sa odhodla prejsť medzi nohy .. :lol:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: Slalom

Poslaťod wewerica » Pia 13.08.2010 13:49

:nwm: tam ide hlavne o tu doveru,aby ti doveroval ze ti moze prejst cez nohu...
my sme mali s Montym nepekny ,,uraz" isli sme slalom ja som sa nejak s jednou nohou smykla a buchla som s nou montyho po hlave...od vtedy o slalome nechcel ani pocut...tak sme to zacali odznovu ucit aby pochopil ze to sa stalo iba raz a nic hrozne mu medzi nohami nehrozi,a teraz uz zase krasne slalom ide :smile:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Slalom

Poslaťod zuzulik » Pia 05.08.2011 15:49

ja by som mala otázočku :ach: keď dávam krpcovi slalom tak mi nejde krokom, ale pomedzi nohy preskakuje...cvičíme na loptičku..ako ho prinútim aby šiel pekne ako má a nie preskakoval?..riešim to teraz tak že podstate sme začali od znova, hráme sa (ale len trošku bo keď sa rozblázni tak to potom vyzera takto nejako :aaa: a s toho stavu chcieť aby mi prešiel po medzi nohy, alebo niečo iné je úplne nemožné :smile: ) a potom v zápale hry a držím loptičku vyššie a aj za správne 3 kroky ho chválim..len aj tak občas skáče, z 4 pokusov mi spraví 1 správny... netuším ako ho prinútiť aby šiel správne a nie preskakoval
zuzulik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Púchov

Re: Slalom

Poslaťod vavrena » Pia 05.08.2011 16:01

Ako držíš loptičku? Ako si slalom učila? Takto nejak ako je vo videu nižšie by sa mal slalom učiť, a je jedno, či držíš v ruke loptičku, handru, uzol, maškrtu.. pes loví a snaží sa chytiť. začínaš jedným prejdením pomedzi nohy, potom pridávač druhé... vznikajúci slalom by mal byť plnou súčasťou hry, nie nejakou medzerou medzi hrou a ďalšou hrou. Keď pes bude behať medzi nohami spoľahlivo a nadšene, začneš sa vzpriamovať a pridávať povel, až tu si môžeš dovoliť prerušiť hru a sústrediť sa na samotné prevedenie cviku.
Klikni si na 0:55. Sú to osmičky, ale to je vlastne jedno... v podstate celé video je výborná ukážka úvodu do dogdancingu aj iných športov.
http://www.youtube.com/watch?v=RUOxhQ749Xg
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Slalom

Poslaťod zuzulik » Pia 05.08.2011 16:14

vavrena: len ono keď loptičku držím nízko hlavne vtedy skáče a neni to medzera medzi hrou proste si hádžeme naháňame sa a dám mu prejsť cez nohy a potom ak to spravi správne pochválim a hodím mu loptičku a buď aportuje abo sa naháňame...ďakujem za radu a link, chápem skúsim to tak a uvidíme ako nám to pôjde
zuzulik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Púchov

Re: Slalom

Poslaťod mima991 » Sob 26.11.2011 17:12

A ty ju učíš slalom medzi nohy? alebo cez prekážky? :smile: :no:
mima991
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Slalom

Poslaťod Nanda » Pon 06.02.2012 21:04

Ja som to Mikyho naučila predvčerom večer vonku keď sme venčili, asi za 10 minút. Dala som si do predu pravú nohu ako prvú a lákala som ho na piškótu. Hovorila som mu "poď, poď" a išiel v pohode ale keď som povedala napr. "slalom" tak ani bohoví. :lol: Tak keď prešiel cez jednu nohu musela som povedať "ták" a v pohode prebehol aj cez druhú nohu. Teraz tak prejde asi 6x pomedzi tie nohy. :jupi:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Slalom

Poslaťod Niqi & Kora » Pon 13.02.2012 2:50

Nanda- jej gratulujeeem :smile: Kora sa pri tomto triku tak rozhavi, ze dakedy pocas toho ako steka tak ma nechciac cvakne do stehna..auu stipance mam :lol: musim ju dajak skludnit. Naucila sa to ked mala 3-4mesiace formou hry, na lopticku :smile:
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

Re: Slalom

Poslaťod Nanda » Uto 14.02.2012 22:13

Niqi & Kora - Miky nešteká on na to až tak moc nie je. Ale naučil sa že vždy keď spravíme slalom, mŕtvy alebo nejaký trik tak mi skočí do náručia. :smile:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

PredchádzajúciĎalší

Späť na Triky