Slalom

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: Slalom

Poslaťod zuzka:) » Ned 03.01.2010 20:53

neviem, ale zdá sa mi taký nejasný... :nwm: ale tak asi to skúsim s ním...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Slalom

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 03.01.2010 21:22

no neviem, keď ho to chceš naučiť, tak vidím toto ako naj...ale potom keď už bude vedieť, čo po ňom chceš, skús pridať menší pohyb, teda náznak toho ako by si šla vpred, ale zostaneš stáť. No asi to je dosť nezrozumiteľné, neviem ten pohyb popísať, ale nájdeš si aj iný. Najprav vysvetli psovi, čo chceš a postupne pridávať posunok, nie rukov, ale iný ak sa ti nepozdáva.
Inak ani si nevieš predstaviť akú máš výhodu z môjho hladiska. Normálne, že musím priznať, že vám tak trochu závidím, keby som nemala rada môjho psa taký aký je. Máte obrovskú výhodu, že pes nevníma okolité vzruchy a musí sledovať len teba, aby sa ti nestratil. jasné motivácia...ale to sa všetko dá.
Neviem si predstaviť, že môj pes by nevedel, čo je to potlesk a štekot, čo je to smiech a výstreli :ach: :oo: , a bol by nútení obraciať sa len na mňa, pretože nikomu by nerozumel a nedôveroval, tak ako by sa nemohol stratiť z dohľadu, či sa niekde zabudnúť...
je to dosť bezočivé odo mňa, viem, že to má dosť nevýhod, ale aj tak, klobúk dolu :poklona:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Slalom

Poslaťod zuzka:) » Pon 04.01.2010 15:17

dnes sme poctivo cvičili a bolo to celkom v pohode (s "ľahni" si to pomýlil len raz :lol: ) akurát, že na pravej strane nevie sedieť, tak to musíme trochu dosť naučiť :yes: akože sadnúť si vie, ale tak šikmo a dosť ďaleko odo mňa :ua:
Offtopic: k tomu sústredeniu pri cvičení, že si nevšíma okolie: to mi teda dosť trvalo, kým sa naučil neobzerať sa... v tom je teda podľa mňa dosť nevýhoda, že ak niečo zbadá a uprene pozerá, nedá sa mu dať žiadny povel... ale ak pozor dáva, tak máš pravdu, že je to potom v pohode, lebo mu je jedno čo sa okolo deje... pokiaľ to nevidí :lol:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Slalom

Poslaťod Wickyy & Classy » Pon 04.01.2010 21:45

to je super, držím palce :no:
Offtopic: veď jasné, všetko má svoje za a proti :ua: :ach:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Slalom

Poslaťod Macush » Pia 19.03.2010 13:43

Ahojte, akurát Boba učím slalom. Už to vie dobre ale stále ide nejak pomaly, myslíte že časom trochu zrýchli tempo ? :lol:
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

Re: Slalom

Poslaťod Kikz » Pia 19.03.2010 15:20

Lákaj ho na hračku alebo maškrtu a povzbudzuj ho, môj tiež keď sa vlečiem ja, vlečie sa aj on, to musí z teba "vyžarovať" to nadšenie a radosť aby bol aj on akčný :lol: Ale ono, začiatky sú vždy ťažké a pomalé :lol:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Slalom

Poslaťod ??Maria?? » Pon 12.04.2010 16:42

ahojte ucim moju fenu - tinu slalom :smile: . ona mi prejde cez nohy ale uplne spomalene a na pamlsok. uz to cvicim dlhsie tak uz by som cakala aj niaky pokrok. ale niak sa nam nedari :ua:
Obrázok
??Maria??
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 878
Bydlisko: Bratislava- DNV

Re: Slalom

Poslaťod Lucy » Pon 12.04.2010 16:48

Neviem ako postupuješ,ale je lepšie keď na začiatku nerobíš slalom zbytočne dlhý,stačia cca tri kroky, pes si to zafixuje a nie je zbytočne demotivovaný
pomalé tempo môže byť znak neistoty -t.j. pes nevie,čo presne od neho chceš alebo nedostatku motivácie -takže treba chváliť,často prehnane a veľkolepo,kľudne odmeňuj psa aj počas slalomu,keď sa priblíži požadovanému prevedeniu prvku...
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Slalom

Poslaťod Wickyy & Classy » Pon 12.04.2010 17:55

:jop: presne tak, musíš jej jednoducho ukázať, že je to tá najväčšia sranda na svete a lepšia hra neexistuje :no:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Slalom

Poslaťod Cathie » Uto 13.04.2010 11:12

Maria a co hracky, nema o ne vacsi zaujem? Ja by som ju najprv poriadne rozblaznila, navnadila na hracku a potom len napr. v ramci aportovania ju vzdy 2-3 razy naviedla pomedzi nohy hrackou, hodila jej ju, nechala priniest, zase do "slalomu" a tak.. :smile:

Ja mam praveze problem, ze moju az klepe vzrusenim, ked robime slalom a kolkokrat ma od nadsenia kusne do nohy, ked ide okolo :heh: Poniektori vieme, o com hovorime, ze? :angel: :lol:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Slalom

Poslaťod ??Maria?? » Sob 29.05.2010 17:45

Jejdaa ja som aj zabudla, že som sem aj písala. Prepáčte :pac: Ona je hlavne za pamlskami úplny blázon tak som ju to na to učila. Netešila sa z toho, iba prilepená za pamlskom. A keď som vyskúšala tú hračku tak všetko ide ako má byť. Asi jej chvost odletí :heh: ďakujem moc za rady :poklona:
Obrázok
??Maria??
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 878
Bydlisko: Bratislava- DNV

Re: Slalom

Poslaťod Macush » Sob 29.05.2010 19:12

Ja ho chcem naučiť slalom cúvaním ale absolútne neviem ako nato.
Vicky pozerala som aj na tvojej stránke, ale podľa tvojho spôsobu nám to vobec nejde :nwm:
Nemáte neaký iný spúsob?
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

Re: Slalom

Poslaťod Wickyy & Classy » Sob 29.05.2010 19:21

a pochopila si ho ??? :ha:
no áš veľa možností. Počula som, že sa to učí aj takto: okolo psieho pásu uviažeš lano (nejakú šnúru) a ťaháš ho smerom akým chceš.
Neviem moc sa mi tento postup nepáči, ale čo ja viem, ako vám to bude vyhovovať :nwm:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Slalom

Poslaťod wewerica » Ned 30.05.2010 15:02

wicky podla toho navodu co si napisala, tak si myslim ze pes sa bude skor zaujimat o to lano ze som sa to s nim robi ako by mal vedet pochopit ako cuvat...my sme slalom cuvanim neucili takze moc vam do toho kecat nechcem len teda toto som chcela napisat :smile:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Slalom

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 30.05.2010 20:32

no ja neviem ako na to bude reagovať. Ja som tak neučila tak neviem. Len som napísala, že sú rôzne možnosti :nwm:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

PredchádzajúciĎalší

Späť na Triky