Slalom

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: Slalom

Poslaťod Lea a Stew » Štv 04.04.2013 16:29

my mame povel sla-lom, takze na jednu stranu je sla na druhu lom, neviem ci by som to dala aj teraz ked uz co to trenujeme
Lea a Stew
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 454
Bydlisko: Nitra

Re: Slalom

Poslaťod Nanda » Uto 04.06.2013 8:00

Ahojte. Chcela som sa spýtať že ako ste učili - ak ste vôbec učili - psov slalom dozadu? Nemyslím s cúvaním ale iba že by išiel dopredu a normálne slalom. :smile: A ešte ja by som sa musela naučiť dobre dávať nohy dozadu pri slalome.
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Slalom

Poslaťod vavrena » Uto 04.06.2013 8:11

Postup taký istý ako pri učení normálneho slalomu. Len dáš iný povel a štartuješ z inej východzej pozície.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Slalom

Poslaťod Nanda » Uto 04.06.2013 10:47

Čiže ako prvú nohu dám dozadu ľavú?
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Slalom

Poslaťod katty158 » Pia 12.07.2013 13:59

No ja moju fenku môžem povzbudzovať ako koľvek aj chváliť za to čo neurobila aj tak neprejde. Bola týrana možno tak že ju držali medzi nohami a mlátili vyhodili ju z auta a odvtedy sa bojí všetkého.....Neviete mi poradiť? Bojí sa aj otočiť lebo si myslí, že ju zbijem zo uadu.....aspoň myslím
katty158
Okoloidúci
 
Príspevky: 8
Bydlisko: Okr. Poprad

Re: Slalom

Poslaťod Tinka123 » Ned 14.07.2013 20:01

Začnite sjednoduchcšími trikmi napr. daj labku, daj na to, zamávanie na rozlúčku... môj sa tiež bál a nebol nijak týraný. Po čase som zistila že je to v podstate nedôvera. Učila som ho rôzne triky. Aké ma len napadli a aké mi poradili a teraz prejde pomedzi moje nohy ako nič ale slalom ešte nevieme dnes sme sa naučili mŕtvolku.
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: Slalom

Poslaťod Momoo » Str 24.07.2013 10:53

katty158 píše:No ja moju fenku môžem povzbudzovať ako koľvek aj chváliť za to čo neurobila aj tak neprejde. Bola týrana možno tak že ju držali medzi nohami a mlátili vyhodili ju z auta a odvtedy sa bojí všetkého.....Neviete mi poradiť? Bojí sa aj otočiť lebo si myslí, že ju zbijem zo uadu.....aspoň myslím


V prvom rade by si mala upevniť vzťah medzi tebou a tvojou fenkou. Ukázať jej, že sa nemusí báť, hrať sa s ňou rôzne hry, proste dokázať, že je s tebou zábava a že ti môže dôverovať, keďže bola týraná. Neskôr by som začala s jednoduchými trikmi :smile:
Momoo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 284
Bydlisko: Nitra

Re: Slalom

Poslaťod Tinka123 » Sob 02.11.2013 9:19

Ahojte, pokazím niečo tým že psa lákam pomedzi svoje nohy a nehovorím mu povel? Lebo my sme sa slalom ešte neučili. Iba ho lákam pomedzi nohy čiže slalom a odmeňujem ho.
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: Slalom

Poslaťod extreme » Sob 02.11.2013 12:08

Aj ja som to tak učil ... ako aj väčšinu cvikov najprv vyskúšam bez povelu a keď to psovi ide tak pridám povel :no:
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Slalom

Poslaťod Tinka123 » Sob 02.11.2013 12:14

Ďakujem, lebo je mu to teraz už ide lepšie a rýchlejšie tak asi pridám povel a zlepšíme to. :yes:
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Predchádzajúci

Späť na Triky