PLAZENIE + cuvanie

Konkrétne triky a ich nácvik

Poslaťod MisheliQ » Pia 07.12.2007 15:47

Dasty mne to takto tiež nešlo...keď som mala nad ním ruku, ani sa nepohol za pamlskom..ale skúšala som to cez všelijaké predmety, cez ktoré sa musel plaziť a tadáá...už to vieme :lol:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: PLAZENIE + cuvanie

Poslaťod Evel!n » Uto 23.12.2008 15:00

My vieme aj plazenie, aj cuvanie...ale rada by som naucila cuvanie plazenim...ale to neviem ako :nwm:
Evel!n
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Levice

Re: PLAZENIE + cuvanie

Poslaťod margot » Uto 23.12.2008 16:05

No, ja som ho to učila tak, že som si čupla ku nemu, v jednej ruke som mala piškótku, zavelila som mu ľahni, položila som mu dlaň na chrbátok a piškótkou som mu pichla medzi predné labky, aby skonil hlavičku a posúvala som ju ku hrudi a on sa pomaly posuval dozadu, samozrejme uz som vravela aj povel, napr. cúvaj, alebo aky povel si zvolis. Hneď ako spravý čo i len jeden krok, alebo len náznak dostane piškótku. Pomaly mu prestávam pomáhať, cvičím pri nohe, za mnou, predo mnou, ako potrebuješ :smile:
snáď som to vysvetlila dobre
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

Re: PLAZENIE + cuvanie

Poslaťod Evel!n » Uto 23.12.2008 21:02

diki, zajtra skusime :no:
Evel!n
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Levice

Re: PLAZENIE + cuvanie

Poslaťod margot » Štv 25.12.2008 10:14

držím palce :smile:
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

Re: PLAZENIE + cuvanie

Poslaťod Dingo » Pia 01.05.2009 8:10

aj ja dufam ze ho to naucis
Dingo
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: PLAZENIE + cuvanie

Poslaťod Liana » Pia 01.05.2009 16:26

u nas to ide tazko. nasa sa zacne najprv strasne tesit ked ideme robit nejaky cvik, je uplne mimo v tej chvili :pac: zacne robit vsetko mozne a po par neuspechoch sa vzdava, normalne odide, sadne si a nepozera na mna ale na opacnu stranu, vidno ze ma strach co bude nasledovat (je z utulku takze to pripisujem tomu, lebo ja ju netrestam). tak jej dam povel ktory vie, dostane odmenu a koncime. niekedy sa podari, inokedy nie ale vase rady su :jop: moc dakujeme za inspiraciu
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: PLAZENIE + cuvanie

Poslaťod WitzkaNERO » Pia 15.05.2009 9:32

Cúvanie : psa na vodítku si daj medzi nohy pridržiavaj ho aby ti neutekal pomaly začni robiť kroky dozadu keď ti spraví krok dozadu alebo sa len pokúsi ísť dozadu pochvál a odmeň ho,za každý krok dozadu ho odmeň...postupne však začni predlžovať dobu chodenia dozadu a zmenši množstvo pamlskov ( aby ti nezastavoval a nečakal na odmenu ) ak si ho naučila chodiť dozadu medzi nohami daj si ho k nohe tak aby po jeho lavom boku bola stena ( aby sa naučil chodiť rovno)daj mu povel a ak začne cúvať odmeň ho....... POZOR !!! pri učení psa chodenia dozadu dávaj pozor aby nikdy nenarazil mohol by sa potom báť a necúval by bez toho aby sa obhliadal alebo by ti nechcel cúvať vôbec... Plazenie : 1)daj psa do lahu pridržaj ho rukou daj povel a vodítkom ho cukaj do predu ak sa začne plaziť odmeň...2)lahni si k psovi prelož ruku cez jeho chrbát a rozhoď mu pred nos nejakú maškrtu,rukou ho napravuj a tlač k zemi ( nevýhoda: musíš sa plaziť s ním :D)
WitzkaNERO
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: PLAZENIE + cuvanie

Poslaťod wewerica » Pon 29.06.2009 13:34

ja mam mensi problem...plazenie vieme ale to cuvanie nie a nie naucit moze to byt preto ze je taky dlhy? :nwm:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: PLAZENIE + cuvanie

Poslaťod Cathie » Str 14.10.2009 23:31

Tak ja som plazenie za posledne dva mesiace uz parkrat skusala, vzdy iba tak naznakovo - dala som ju lahnut, cupla vedla nej a nechala ju zo zaciatku "odplazit" iba jednu dlzku za hrackou s tym, ze som mala ruku na jej chrbte.
Teraz sa tomu posledny tyzden venujeme viac, dnes sme z novych veci robili len a len toto, ale.. nejde to :nwm:

Kym som pri nej a mam tam tu ruku, je to ok, plazi sa krasne. Akonahle citi, ze ruka povolila, proste sa vzdy zdvihne takym mensim "skokom" a hodi sa o kusok dalej zase o zem :haha: Neviem ako jej vysvetlit, ze pri tej zemi ma byt stale.. hlavne ked ona vidi iba tu blbu hracku a tlaci sa cez tu moju ruku na chrbte hore a dopredu :pac:

Ma niekto nejaky napad.. ? :angel:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: PLAZENIE + cuvanie

Poslaťod Erája » Štv 15.10.2009 8:37

Vyměň ruku za něco jinýho - třeba židli, koště... mě to pomohlo, sice to dělá nerad, pokouší se to vo :censored: ale udělá to. Ale palzení pozádu mu jde absolutně bezproblémů, zato strááášně dlouho trvalo, než to pochopil. Dodnes nevím, jak jsem ho to vlastně naučila :pac:

A co se týče couvání - dobře se to učí např v autobuse, ve vysoké trávě kdyvyšlapeš cestičku a pak tlačíš psa nazpátek. Opravdu stačí jen jeden krok, pak už pes začne chápat. A u jednoho russela, který byl extrmně odolný vůči couvání, jsem ho to naučila tak, že jsem seděla na kancelářský židli (ta na kolečkách) a hrála jsem si s míčkem na šňůrce - točila jsem se dokola, přetahovala se s ním atp. Až jednou jsem se rozjela proti němu a on začal couvat jak byl připravenej ten míček chytit ale zároveň je naučenej, že před židlí musí uhnout, jinak má po packách :dancing:
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: PLAZENIE + cuvanie

Poslaťod Cathie » Štv 15.10.2009 15:57

No ona uz myslim velmi dobre vie, co to znamena.. lebo ked vytiahnem taku speci hracku (taku, ktoru vytahujem ako motivaciu najvacsieho razu :lol: ), tak ju tak velmi chce, ze sa snazi a pekne sa drzi dole cely cas. Chce to sice "ukecavat", ale spravi to.. ale akonahle sa raz zdvihne a ja ju vratim, aby to spravila zas a dobre, tak polozi hlavu medzi laby a kuka na mna stylom "tak fajn, ja uz sa ani nepohnem" :heh:

Cuvanie uz mame :jupi: Opisem nas postup..
1) Spravila som si doma ulicku stena-stolicky, vzala do ruky hracku, navnadila na nu fenu a sla som proti nej opakujuc povel "cuvaj". Prve razy sa pokusila sadnut si, vtedy som ju nohou jemne stuchla pod brucho, aby vstala a znovu som proti nej vykrocila. Po par opravach pekne cuvala.
2) Odstranila som stolicky a vzala si do ruky "palicu" (u nas pouzita rucka z mopu :heh: ). Zase hracka, povel cuvaj a sla som proti nej. Ked chcela vybocit do tej otvorenej strany, zastavila som ju tou palicou.
3) Odlozila som palicu a cuvali sme popri stene bez nej
4) cuvame bez opory a rovno :jupi:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: PLAZENIE + cuvanie

Poslaťod calwen » Štv 15.10.2009 16:13

Ja teraz tiez ucim plazenie a Mardi celkom chape aj ked sa to tiez snazi niekedy o :censored: bat :pac:
Sla som na to ako ty Cathie (ucila som na piskotiky vynimocne - hadzala som ich pred neho a bola som po jeho boku), ale potom som pomaly zacala ruku dvihat nad chrbat. Zo zaciatku len tak, aby nemal sancu sa dvihnut na viac ako 1-2cm. Vtedy pochopil, ze bud pojde po zemi...alebo pojde po zemi :ha: Teraz uz zvladne tak meter, meter a pol s tym, ze ja cupim na zemi oproti nemu :smile:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: PLAZENIE + cuvanie

Poslaťod Erája » Štv 15.10.2009 16:37

polozi hlavu medzi laby a kuka na mna stylom "tak fajn, ja uz sa ani nepohnem"

Nemáme stejnýho psa? :haha:
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: PLAZENIE + cuvanie

Poslaťod Wickyy & Classy » Štv 15.10.2009 17:02

hej Cathie tzv.: "uličková metóda" :lol:
inak je dobré to skúsiť aj pri nohe ak samozrejme pes ovládacha prácu pri nohe.
A plazenie, nešlo mi to s nejakou motiváciou pred psom, proste som len povedala ľahni a vykročila vpred, a fudguje to, teraz sa plazíme priam plynulo, ale v akej situácii :ach: , to vždy inak :lol: .
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

PredchádzajúciĎalší

Späť na Triky