Aké povely dávať k jednotlivým prvkom?

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: Aké povely dávať k jednotlivým prvkom?

Poslaťod l.u.c.i » Uto 25.08.2009 14:40

Dakujem :) nie, zatial narocne urcite nie, som zvedava ako bue zvladat tie jednoduchsie :ach: a agility asi nechcem s nim, mne sa to nejak moc nepaci a ani poriadne neviem na co je to vlastne dobre...ten DD aspon na zabavu :lol:
Obrázok
l.u.c.i
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 232
Bydlisko: BA/KE

Re: Aké povely dávať k jednotlivým prvkom?

Poslaťod Sim » Uto 25.08.2009 14:44

ved ale agility sa tiež robia pre zabavu...

Charlie už vie otočku na jednu stranu... :no: teraz už len naučiť aby som mu nemusela ukazovať... :ach:
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Aké povely dávať k jednotlivým prvkom?

Poslaťod l.u.c.i » Uto 25.08.2009 14:49

No, ja osobne som si vybrala DD :smile: skusim zacat s tymto a agility zvazim neskor uvidime co a ako nam pojde s Benderom :smile:

Btw obdivujem vas vsetkych co viete svojich hafanov naucit taketo "kusky". Ja som bola cela bez seba ked sa Bender naucil dat labku a potom asi o tri tyzdne nas napadlo s frajerom ze ho naucime dat nasledne na to aj druhu :) a zvladol to velmi rychlo a super. Tak som sa tesila uz vtedy...ale naucit psa nieco taketo to chce trpezlivost a hlavne rozum :)
Obrázok
l.u.c.i
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 232
Bydlisko: BA/KE

Re: Aké povely dávať k jednotlivým prvkom?

Poslaťod Wickyy & Classy » Uto 25.08.2009 14:59

veď áno, to je na tom to najkrajšie (to spoločné tešenie a radosť, že sme postúpili o "level" vyššie :jop: ).
My tiež na agi nechodíme, ale bola to sranda :haha: :plac: (my sme chodili len tak rekreačne, pre zábavu). Ale ak máš tú možnosť, ja by som ju brala v momente :yes: . Ono nie kvôli závodom, či kvôli čomu, ale na prehlbovanie našej komunikácie a spolupráce.
Simuska: vav super, ide vám to rýchlo :smile:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Aké povely dávať k jednotlivým prvkom?

Poslaťod Sim » Uto 25.08.2009 15:03

Hej....sadnut aj otočku s anaučil za jeden den....nemyslim obidve jeden den...
Dnes sme skusali chodzu na voditku a tiež celkom ide.... :aaa:
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Aké povely dávať k jednotlivým prvkom?

Poslaťod Wickyy & Classy » Uto 25.08.2009 15:09

Offtopic: chodzu na voditku :ach: , my sme sa museli bez vodítka :heh: , a keď sme sa konečne naučili a vyskúšali s vodítkom, tak akokeby tranz...a "letela som za psom s obrovskou ignoráciou s jej strany :hmm: :heh:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Aké povely dávať k jednotlivým prvkom?

Poslaťod Sim » Uto 25.08.2009 15:20

Offtopic: hej ale prvyraz ked som ho dala na voditko tak sa sekol a ani nehol.... :pac: ale trocha som zmenila(vlastne vymyslela :lol: )metodu a teraz to už ide....este treba trocha zvyku ale uz to je pomaly ok
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Aké povely dávať k jednotlivým prvkom?

Poslaťod Gombicka333 » Uto 29.12.2009 21:28

Ahojte , mohli by ste mi prosím poradiť aký mam dať povel na trik "cuvaj okolo" ? .. mňa fakt nič nenapadá :nwm:
Lebo cuvaj už mame na normálne cúvanie predo mnou a okolo mame tak isto na obyčajnú chodzu okolo mňa ... ale na cuvaj okolo ma nič nenapadá :nwm: ... Teraz ked sa to len učíme tak používam k nohe lebo ho to učím petodou otačania a privolania k nohe ale potom ked tento povel "osamostatním" tak neviem :nwm:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Aké povely dávať k jednotlivým prvkom?

Poslaťod Kikz » Uto 29.12.2009 21:35

ja na cuvanie okolo zprava pouzivam povel back (anglicky) a zlava pouzivam povel zozadu ... skus pouzit z anglickeho slovnika :smile: my vecsinu povelov pouzivame anglicke vyrazy (nakolko ine by som si asi ani nezapametala :lol: ), najme ked sa dany povel robi na dve strany - lava a prava. Vtedy trebars lavu stranu ho ucim slovensky ( napriklad okolo- obiehanie z lavej strany) a pravu anglicky (around) :no:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Aké povely dávať k jednotlivým prvkom?

Poslaťod Gombicka333 » Uto 29.12.2009 21:43

Ano aj "back" ma už napadlo ale tento povel mu hovorím keď ho učím stojku na predných labkách :pac:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Aké povely dávať k jednotlivým prvkom?

Poslaťod Wickyy & Classy » Uto 29.12.2009 21:56

gombička :heh: , ja by som na tvojom mieste zvolila slovo, čo ťa napadne ako prvé :yes: . napr.: polievka :ha:
máš to úplne jedno, povely nemusia mať zmysel!
prezradím ti asi môje najvtimpnejšie povely :ach: : semele, jeld, ari, eny, sezi, tian
robím si z toho srandu a najlepšie na tom celé je, že nikto mi nerozumie iba pes a to je nepredstaviteľná výhoda :no:
ak si neviem rady, siaham po francúzskom a potom po anglickom slovníku a vždy si tie slová prispôsobujem na dvoj alebo jednoslabyčné slová, aby boli jasné a zreteľné.
napr.: obcúvanie
-z prava: "kolocuvaj"
-z ľava: "ari" od francúzskeho spojenia "faire*marche arriére", čo je doslova pochodovať vzad
:ahoj:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Aké povely dávať k jednotlivým prvkom?

Poslaťod Gombicka333 » Uto 29.12.2009 22:00

wáááááááááu :oo: :ha: .... dííííky určite niečo vymyslím :joint: :aplause:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Aké povely dávať k jednotlivým prvkom?

Poslaťod Kikz » Str 30.12.2009 13:45

wicky a to si potom na druhy den ešte pametaš tie "nezmyselne" povely ? :lol: lebo ja ked mu zvyknem dat na nejaky prvok nezmyselny povel (teda lepsie povedane slovo ktore nema ziadny vyznam), na druhy den ho zabudnem a ucim ho zasa na druhy :heh:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Aké povely dávať k jednotlivým prvkom?

Poslaťod monika+Dream+Arsi » Str 30.12.2009 14:04

Hahaha, my sme na tom podobne:o) Tak trošku logickejšie " poskladance", napr na cúvanie dozadu v ľahu ( plazenie dodadu) hovorím cuľa.Lebo pri učení som mu mlela cúvaj, ľahni, cúvaj ,ľahni,tak potom z toho vzniklo cuľa. Alebo hopicu= cúvanie v stoji na zadnych, pri nácviku to znamenalo hopi-nech vyskočí a cúvaj nech cúva.
No a ešte máme také škaredé...keď sa opýtam Arsinky "Ako ležia štetky? " Tak si ľahne na chrbát a roztiahne nohy ako fakt dáka ľahká ženská:o)))
monika+Dream+Arsi
Nováčik
 
Príspevky: 45

Re: Aké povely dávať k jednotlivým prvkom?

Poslaťod Sim » Str 30.12.2009 15:42

Monika :jop: :haha: Odfoť to prosím :smile: :foto: :yes: :hi:
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

PredchádzajúciĎalší

Späť na Triky