Aké povely dávať k jednotlivým prvkom?

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: Aké povely dávať k jednotlivým prvkom?

Poslaťod tera » Str 30.12.2009 16:05

no ja pozuivam vacsinou slovenske, par anglickch (teiz "back"-ja som to mojho ucila medzi stolom, stenou a 2 "umelymi" stenami, vacsinou vrchne diely= operadala zo sedacky), talianske "oto" =osem, francuzke este neamm :-D ale rozne povely typu -cez, na, na dve, up,okolo atd. samozrejme pouzivame :no:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Aké povely dávať k jednotlivým prvkom?

Poslaťod Wickyy & Classy » Str 30.12.2009 19:20

ja s pamätaním naozaj nemám problém :nwm: , navyše aspoň sa tak učím slovíčka, pretože všetky, čo som uviedla sú odvodené od francúzskych :no: . len teraz naposledy, čo som chcela naučiť nový prvok, mala som čo robiť, lebo všetko sa mi zdalo veľmi podobné...musela som si spísať poveli do abecedy a hneď mi vyskočilo ktoré písmená som ešte nepoužila.
cuľa :heh: to sa mi strašne páči :haha:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Aké povely dávať k jednotlivým prvkom?

Poslaťod Kikz » Str 30.12.2009 20:01

chvalabohu že počas vystupenia hra hudba lebo keby bolo počuť tie vaše povely :heh:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Aké povely dávať k jednotlivým prvkom?

Poslaťod Wickyy & Classy » Str 30.12.2009 20:11

raz to počuť bolo a to až tak, že mi to porota v podstate vytkla. Boli sme vo fun a tam k tomu majú slovo. Povedali mi, že je to strašne hektické..a že mi nič nie je rozumieť, ale čo koho po tom, keď pes pracuje :nwm: :ha:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Aké povely dávať k jednotlivým prvkom?

Poslaťod Kikz » Str 30.12.2009 20:19

Dufam že to nebolo nič neslušné ako spominala monika :lol: :lol: ..
Moj podstate ide viac menej na posunok, napriklad, ked mu poviem prevaľ a sud (prevaľ- prevalenie do lava, sud- doprava), nikdy nerozozna, ktore je ktore. Vždy mu len poviem povel a lusknem tou rukou, do ktorej chcem aby to spravil. A ked mu poviem iuba samotny povel, zvyčajne sa prevali len do lavej strany (aj ked mu poviem sud), pretože to bola prva strana, ktoru sme sa učili a už sa mu asi pekne zafixovala do pamäti:pac:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Aké povely dávať k jednotlivým prvkom?

Poslaťod Wickyy & Classy » Str 30.12.2009 20:43

nie porota mi nerozumela a ani ja jej, to mi bolo preložené :ha:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Aké povely dávať k jednotlivým prvkom?

Poslaťod Kikz » Str 30.12.2009 20:49

ešte že tak :lol:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Aké povely dávať k jednotlivým prvkom?

Poslaťod Natalia a Biff » Str 30.12.2009 22:37

ja pouzivam na cuvanie dozadu okolo mna povel ring, na normalne cuvanie povel spet ( nemam siroke e na anglickej klavesnici :lol: ), na stranove povely pravo, lava, na cuvanie na zadnych pouzivam povel hore, alebo nazadne :smile: ale my zas az tolko tych povelov neovladame, to len tak rekreacne :smile:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Predchádzajúci

Späť na Triky