Pomalé zobratie odmeny

Konkrétne triky a ich nácvik

Pomalé zobratie odmeny

Poslaťod Seemani » Uto 14.01.2014 15:58

Ahoj cvičíme s fenkou dogdancing, za všetko jej dávam odmenu, problém je však vtom ako ju zoberie... Podávam ej ju tak, že držím medzi prstami a ona mi dobreže neodhryzne ruku.. Neviem jej to podávať s dlane, chcem ju preto naučiť aby to pekne zobrala.. Skúšala som ju krmíť štýlom, že som ju držala za čumák, aby nevedela chňapnúť, hovorila jej pomaly, a vsunula jej pamlsok do pusy.. Ale akonáhle pustím hubu zase chňapne.. Po takom hodinocom tréningu ma štípu ruky a celé sú červené :ua: Prosím poraďte fintu ako ju to naučiť.. Povel nesmieš je pre ňu metúci, vždy si sadne a myslí si, že si nesmie zobrať...A ešte aj to je problém, že ked´kráča pri nohe, pred nosom pamlsok, tak by chcela po ňom skákať ako jej vysvetliť že ho nesmie brať kým jej ho nedám?
Seemani
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71

Re: Pomalé zobratie odmeny

Poslaťod vavrena » Uto 14.01.2014 16:06

Zavri pamlsok do dlane a dlaň neotvor, kým nie je pes pokojný alebo kým si neberie jedlo normálne. Keď chňapne, narazí len do zavretej dlane a nedostane nič.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Pomalé zobratie odmeny

Poslaťod Seemani » Uto 14.01.2014 16:21

vavrena píše:Zavri pamlsok do dlane a dlaň neotvor, kým nie je pes pokojný alebo kým si neberie jedlo normálne. Keď chňapne, narazí len do zavretej dlane a nedostane nič.


toto nám funguje, z dlane zoberie krásne odmenu, aj pomalinky, vtedy nechňape, ale keď držím pamlsok medzi prstami, napríklad keď ju vediem na nejaký smer, a potom jej ho hneď podám ako odmenu tak chňapne..
Seemani
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71

Re: Pomalé zobratie odmeny

Poslaťod Cathie » Ned 23.02.2014 16:37

Seemani píše:toto nám funguje, z dlane zoberie krásne odmenu, aj pomalinky, vtedy nechňape, ale keď držím pamlsok medzi prstami, napríklad keď ju vediem na nejaký smer, a potom jej ho hneď podám ako odmenu tak chňapne..

Stiahni ruku akonahle po nej ide prilis rychlo. Stiahni ju - a pomaly sa nou vracaj naspat blizsie k jej papuli. Akonahle sa pohne rychlejsie, zase ruku o kusok stiahni. Casom pochopi, ze kazdy jej rychlejsi pohyb k pamlsku = ruku odtiahnes.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Pomalé zobratie odmeny

Poslaťod moschino » Pon 24.02.2014 8:06

ja by som s nou skusila hru Tvoja volba. na youtube je kopec videi. pripajam napr. nase
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Pomalé zobratie odmeny

Poslaťod weron » Pon 24.02.2014 8:18

Offtopic: super, aktualna tema pre mna, tiez ma to rozculuje na ryške :heh:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Pomalé zobratie odmeny

Poslaťod Cathie » Pon 24.02.2014 13:34

A aky je presny princip toho cvicenia? Teda, z toho co som videla - pes si ma brat iba veci, ktore mu ponuknes, nie tie, ktore su v dosahu?

Na sustredenie super vec, akurat sa treba zamysliet nad tym, ci clovek od psa niekedy nebude chciet nieco, kde by sa to s tymto treningom vylucovalo :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov


Späť na Triky