Switch to full style
Konkrétne triky a ich nácvik
Odoslať odpoveď

Re: Skok do náručia

Pia 11.05.2012 9:25

Offtopic: prečo nie? :hi:

Re: Skok do náručia

Pia 11.05.2012 22:38

Offtopic: je to dlhé...ale tak s Tashou sa nemôžem venovať tolkým aktiviám.. a chcem dalšieho psa BOCku..

Re: Skok do náručia

Ned 06.10.2013 17:47

Dnes sme sa začali učiť skok do náruče. Mal by mi skákať cez koleno, ja by som časom mala vstávať. Dúfam, že som zrozumiteľná. :joint: No namiesto "čistého" skoku sa od stehna ešte odrazí. Nejaké tipy?

Re: Skok do náručia

Pon 07.10.2013 10:35

Zuzi, postup je rovnaky - ucis psa skakat na kolena, ked sedis. Potom mozes zvysovat to miesto, kam si sadas. A potom hladas vselijake "medzikroky", kedy ani nesedis, ani nestojis - napr opretie chrbtom o stenu/strom, kedy mas kolena trochu pokrcene. Neskor mozes skusit nechavat pokrcene iba jedno koleno, cez ktore sa bude odrazat. A postupne sa vystierat. Nic specialne v tom nie je, ak chces, aby tam zostal ten odraz = jednoducho mu tu nohu vzdy pri skoku "ponuknes" tym, ze ju das kusok dopredu, to je cele.

Re: Skok do náručia

Pon 07.10.2013 14:18

Postup viem, ide mi o to, že namiesto preskočenia kolena sa od neho počas fázy letu odráža - taký pomocný odraz. Napr. agiskočky skáče čisto. Na klasickom cvičáku, keď sme skákali cez prekážku, ktorej výplň bola drevená, sa hore od prekážky zase odrážal. Muselo tam byť natiahnuté vodítko ešte nad, aby s tým prestal. Ako prežiť to prežijem, akurát budem celá doškrabaná. :lol:

Re: Skok do náručia

Uto 08.10.2013 0:18

popravde..? precitala som si trikrat oba tvoje prispevky a nemam ani TUSENIA, co vlastne chces naucit :heh: mozno ma pes podobny problem.. :angel:
Ved skok do narucia by mal byt o tom, ze pes skace spredu priamo do tvojho narucia = naco tam ma skakat CEZ koleno??? Maximalne co sa tam pouziva ako pomocka je to, ze sa posunie koleno/stehno dopredu, aby sa pes mal od coho odrazit vyssie, kym este nevie skakat priamo zo zeme.

... asi absolutne netusim, o com pises.. :nwm:

Re: Skok do náručia

Uto 08.10.2013 7:37

http://www.youtube.com/watch?v=kJihLo67sD4

http://www.youtube.com/watch?v=j3Sepj6KUrk

Re: Skok do náručia

Uto 08.10.2013 9:10

No, ja ho chcem ale naučiť skákať zboku a v najvyššej fáze zachytiť. Takže mi má preskakovať stehno, ktoré vyzerá, ako keď sedíš. Časom budem vstávať. Návod z knihy 101 psích trikov. Už je to zrozumiteľnejšie? :lol: Inak má 15 kg, tak neviem, či je vhodné skákanie spredu.

Nevedela som, že je viacero techník na učenie skoku do náručia zboku.
Rehssi, dík za linky, ten druhý bude pre nás možno lepší ako to, čo skúšam teraz. :no:
Naposledy upravil zuzkabluzka dňa Uto 08.10.2013 9:23, celkovo upravené 1

Re: Skok do náručia

Uto 08.10.2013 9:20

aj ak by ti dokázal vyskočiť sám zo zeme až do náručia, stále ho to musíš učiť tak, že po Tebe bude šlapať a pomôže si odrazom od nohy. Pripúšťam že ja som to Lotynku učila bez medzi-odrazu, len som ju huckala na loptičku aby vyskakovala do výšky a pokúšala som sa ju chytiť, no ona keď vyskakuje kolmo hore, tak mi pozerá priamo do očí. No a dôležitá vec, Lotynka je premotivovaný magor, aj keby mi spadla na hlavu bude sa tešiť. Učebnicový nácvik je podstatne bezpečnejší než tieto pokusy chytať psa rovno vo vzduchu.

Re: Skok do náručia

Uto 08.10.2013 9:23

zuzkabluzka píše:Inak má 15 kg, tak neviem, či je vhodné skákanie spredu.

Story ma tiez 15kg a skace spredu, aky je s tym problem? :lol: Ak to, ze by ta mohol prevalit vahou, to je iba o nauceni. Casom sa nauci ti skocit do narucia tak, aby sa uz v skoku otacal a dopadal bokom do tvojho narucia.

Moj nazor - preskocenie stehna a skok do narucia sa v zasade vylucuju, staci si predstavit drahu skoku, keby pes len preskocil stehno a drahu skoku, keby skakal rovno do narucia, nesedi to spolu velmi. Ak nechces, aby sa odrazal, naco tam to stehno mas? :heh: Casom sa stavaj rovno a postupne sa nauci skakat bez odrazu.

Re: Skok do náručia

Uto 08.10.2013 9:29

Katka, to stehno na preskakovanie je vlastne na zvýšenie skoku, aby sme sa dostali až k môjmu pásu či kamto. :smile: A potom by som ho mala dávať stále vyššie a vyššie - vzpriamovať sa, aby bol nútený skákať vyššie a keď by bol hore, chytila by som ho. Ja som si návod nevymyslela, knižka povedala. :yes:
Ale asi bude ten druhý link od Rehhsi lepší.

Re: Skok do náručia

Uto 08.10.2013 9:33

Kaslat na knizky, sleduj, co robi pes, ako chape to, co ho ucis a od toho odvijaj dalsi postup :no: Pre mna je dost logicke, ze ked psovi nastavim stehno, tak nan skoci. A to odrazanie sa od vrchu pevnej prekazky.. nie je nicim zvlastne, prave naopak, ja by som sa divila, keby skakal inak. Skocka v agi je uuplne ina, to "visi" vo vzduchu a pri dotyku pada = tam pes vie, ze ta prekazka nie je dost pevna na to, aby sa od nej odrazal.

Re: Skok do náručia

Uto 08.10.2013 10:23

ja viem, ako to Zuzka myslela. Každý pes môže pochopiť inak. Môj by tiež vyskakoval na stehno, aby sa odrazil, keby mu do dráhy skoku dám stehno. Ale keby mu nedám ako prekážku stehno ale nohu šikmo, možno kúsok nad zemou (neviem to proste vysvetliť), bol by ju preskočil, lebo je naučený preskakovať nohy. Každý pes je individuálny a každý môže niečo pochopiť inak, na každého platí iné. Baxyho som učila výskok do rúk tiež cez pokrčené nohy, ale nebol to zámer, proste to tak vyšlo, raz to urobil sám od seba a už som to len ďalej upevňovala.
Nie vždy sa treba riadiť knižkami, to je pravda, ale často sa netreba riadiť len radami iného, lebo jeho pes to proste môže chápať inak. Treba sa zas ale inšpirovať a poradiť si navzájom. (veď len ja som poklonu u 3 psov učila každého iným spôsobom. A "ten najlepší spôsob" na učenie poklony nemám, proste som učila daného psa tak, aby to pochopil a aby som mu to ja vedela správne ukázať, aby to pochopil)
Zas na druhej strane, knižky dosť pomôžu tým, čo nevedia "ako na to", takže na knižky až tak úplne nekašlať si myslím :no:

Re: Skok do náručia

Pia 18.07.2014 11:07

Caute no skusame tento trik par dni skusame na internete som nasiel navod ze naucit psa vyskocit na mna ked sedim na stolicke a potom postupne pod seba nieco davat ako keby sa zdvihat a ked uz to bude vediet v urcitej vyske tak uz bez stolicky a vsetkeho . No tak vie ked sedim na stolicke aj som si pod seba daval veci aby som bol vyssie a uz som skoro uplne stal a nemal som pod seba co dat ale vedela na mna vyskocit no ked sme to skusali robit bez stolicky tak nechce skocit .Skusam sa aj davat nizsie aj nohu aby mala ako vybehnut jej davam a nic vzdy si predomna sadne a pozera sa na mna alebo sa da na 2 a iba do mna prednymi packami strci . Čo by som mal este skusit ? :nwm: Alebo by som mal radsej skusit aby skakala z boku ?

Re: Skok do náručia

Štv 24.07.2014 16:24

Ja som to robila tak, ze som sa oprela o stenu do polohy akoby som sedela a potom sa postupne vystierala a odstupila od steny
Odoslať odpoveď