Skok do náručia

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: Skok do náručia

Poslaťod Cathie » Str 25.11.2009 11:00

Lilinka nevie vyskocit tak vysoko, hej? Ono vsetko si treba prisposobit velkosti a obratnosti psika.. skus ten skok tak, ze budes cupiet/klacat na jednom kolene, do takej vysky uz doskoci v pohode :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Skok do náručia

Poslaťod Mac Gie » Sob 28.11.2009 14:11

ja by som sa chcela opytat ci neviete preco na mna pes nechce vyskocit :nwm: on po mne chodi ked sedimna zemi ked lezim ale ked uz sedim niekde vyssie napr. na stolicke tak ani zanic.... :ua:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Skok do náručia

Poslaťod Wickyy & Classy » Sob 28.11.2009 22:03

buď sa mu ťažko skáče (odráža) alebo si je vedomý svojich schopností a následkov, čo by mohli nastať. Buď rada asi ťa ma moc rád :no: , že ťa nechce sklamať :hi: -to je jedna z možností :nwm: .
Alebo nemá na to dostatočný priestor: keď chceš, aby na teba vyskočil,...skáče oproti tebe alebo z boku?. Skús to najprv vyskúšať na hocijakú inú plochu, bez teba.
Alebo si málo presvečivá. Ale to si nemyslím :nwm: , len dávam možnosti, ktorých je oveľa viac.
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Skok do náručia

Poslaťod Sim » Ned 29.11.2009 10:58

Ja som moje šteniatko len tak zo srandy ked pri nom klačala lakala aby i vyskočil na kolena,jemu sa to zapáčilo a postupne som sa "zvyšovala",teraz ked vidim že ide skočiť(niekedy ide aj bez povelu :pac: )tak skrčim nohy tam sa odrazí a chytím ho :no:
Skús aj ty taku postupnosť,možno nema istotu v odraze a pod. :ahoj:
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Skok do náručia

Poslaťod Cathie » Ned 29.11.2009 11:48

Mac Gie ja som zacinala tym, ze som hecovala fenku k vyskoku v stoji.. len som chcela, aby vyskocila a oprela sa o mna labami. Potom som robila to, ze som ju volala, aby skocila na moje kolena, ked som sedela na gauci - je tam okolo viac miesta ako na stolicke, ma kam skakat poriadne. No.. a potom som ju vonku na trave strasne rozblaznila, pokrcila som sa v kolenach (pri prvych razoch to pokrcenie musi byt vyrazne), dala som si hracku niekam vysoko (na plece, dlhy uzol za krk alebo tak), zavolala ju z odlozenia a hecovala ju k skoku.. vacsinou to od adrenalinu prehnala s vyskou a ja som ju mala moznost zachytit vo vzduchu :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Skok do náručia

Poslaťod aliii » Ned 29.11.2009 16:34

najprv treba psika naucit(maleho)aby vam vyskocil na stehna potom na brucho a na koniec na hrudd.... :aaa:
Chovateľská stanica afrických bielobruchých ježkov Little Paws .
http://littlepawss.weebly.com/
aliii
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 228
Bydlisko: Lučenec

Re: Skok do náručia

Poslaťod Betušik » Pia 02.04.2010 18:48

ja by som to checla mojho hava naucit len este neviem co mu pri tom poviem :nwm: ...co vy hovorite psikom ?? :no: asi mu poviem hop alebo vyskoc..neviem
Obrázok
Betušik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Skok do náručia

Poslaťod Kikz » Pia 02.04.2010 18:49

To je na tebe čo mu pritom povieš :no:
Ja ani nemám nejak vyhradený na to povel, vždy keď rozprestriem ruky, poviem "hop" alebo "hopíí" automaticky skáče.
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Skok do náručia

Poslaťod wewerica » Pia 02.04.2010 18:53

Betušik píše:ja by som to checla mojho hava naucit len este neviem co mu pri tom poviem :nwm: ...co vy hovorite psikom ?? :no: asi mu poviem hop alebo vyskoc..neviem

my mame hopiky :jop:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Skok do náručia

Poslaťod Wickyy & Classy » Pia 02.04.2010 19:56

:heh:
roztvorená náruč a je mi až na hlave :heh: . Ale učila som "ruky, ruky"
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Skok do náručia

Poslaťod Betušik » Štv 15.04.2010 13:34

ja som ho tu zacala ucit tak ze si najprv klaknem aby si vylozil packy a potom som dala odmenu vyzsie ale onpo nu nesiel len sedel a slintal :ach: :pac: aj na stolicke som to skusala a tiez vylozil iba predne packy a skocit nechcel :ua:
Obrázok
Betušik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Skok do náručia

Poslaťod Cathie » Štv 15.04.2010 18:14

My mame jednoduche "na ruky" :no:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Skok do náručia

Poslaťod Wickyy & Classy » Štv 15.04.2010 18:16

skúšali ste vnútri??? nezakazujete mu náhodou liezť po nábytku??? :nwm: :ach:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Skok do náručia

Poslaťod Macush » Štv 15.04.2010 18:55

Ja ho to teraz začínam učiť a dávam zatiaľ odmenu na brucho ale vždycky ide z boku. Furt sa otočím smerom k nemu ale nie on musí ísť z boku. Ako mu to mám "povedať" aby z boku nešiel ?
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

Re: Skok do náručia

Poslaťod Wickyy & Classy » Štv 15.04.2010 19:02

ja som učila z boku. Pes sa zo začiatku nerozbehne sám o seba proti tebe :lol: to by musel byť fakt streštený :heh: :aaa: . To sa spraví časom, keď si pes osvojí pohyb a taktiež to, ako zareaguješ ty...celé sa to musí utvrdiť. Potom sa neskôr môžeš natáčať, ale skôr si myslím, že pes to už začne robiť bez problémov aj sám.
Taktiež tak malý psík vie lepšie rozoznať naklonenú rovinu z boku ako z predu, kedy sa zdá kolmá...
Alebo mu umožni náskok iba zpredu... :nwm: , keď to chceš hneď od začiatkov :no:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

PredchádzajúciĎalší

Späť na Triky