Switch to full style
Konkrétne triky a ich nácvik
Odoslať odpoveď

Re: "Hanbi sa"

Sob 26.05.2012 17:56

a nam to vobec nejde :(( malinka vobec nechape za co je odmenena, pravdupovediac,ani tu odmenu nechce :/

Re: "Hanbi sa"

Ned 27.05.2012 9:24

Ell píše: pravdupovediac,ani tu odmenu nechce :/

Tak si si prave odpovedala na to, kde je problem :no: Ked pre nu odmena nie je zaujimava, na co by sa snazila prist na to, ako ju ziskat..?

Re: "Hanbi sa"

Uto 29.05.2012 9:47

Cathie píše:... mas tu pasku dobre otocenu? :hi: :heh:

Iny sposob, hm.. gumicka na papulku :angel: a chvalit, ked tam da labku, ze si ju ide dat dole. Idealne pochvalit a odmenit maskrtou este SKOR, nez si ju da dole. Aby pochopila, ze ide o pohyb labky a nie o to, aby si ju dala dole.


Ďakujem, vyskúšam tento spôsob :) samozrejme, chápem, že treba vystihnúť ten správny moment, aby pochopila, zvládli sme už aj iné triky bravúrne, len tento s NEFUNKČNOU ( :yes: ) lepiacou páskou nám nešiel

Re: "Hanbi sa"

Pia 01.06.2012 20:36

nie nie,nejde o to ze o odmenu nema zaujem,praveze pri inych trikoch sa dobre ze nezabije len aby to rychlo spravila ,ale toto berie ako trest skor

Re: "Hanbi sa"

Sob 02.06.2012 9:45

Ell a ako si to ucila? Dovod moze byt rozny - bud si zvolila metodu, ktora jej je neprijemna, mozno zacina byt demotivovana, lebo nechape, mozno sa pri tom cviceni nudi, tazko povedat, to by chcelo vidiet.. skus napisat tu metodu, akou si to skusala :smile:

Re: "Hanbi sa"

Str 22.08.2012 10:25

Ja to teraz momentálne učím svoju fenku tak, že položím malý kúsok nite (na šitie) na jej ňufák a poviem "Hanbi sa".. Ona si snaží dať labkou niť dole no skôr, než sa jej to podarí ju odmením. Za pamlsok spraví hocičo, ale akonáhle pochopí povel, dokáže to aj bez pamlsku. Niekedy sa však sústredí na dobrotu viac ako na povel, a potom odmieta počúvať... :pac:

Re: "Hanbi sa"

Sob 25.08.2012 19:22

Tak skúšala som to s tou páskou a spravila som chybu takže to dopadlo zleee :heh: Na prvýkrát si to labkou strhol, všetko bolo ok, ale druhýkrát si lahol. Tu som spravila chybu lebo ležal a dával si pásku labkou dole. Potom si jemne šuchol hlavu o zem ale labky stále používal. A finálne bez pásky to dopadlo tak, že Momo leží na povel "Hanbi sa" si treskne hlavu o zem a mierne zdvihne labku a natiahne pred seba :haha: Takže už radšej necvičíme :lol:

Re: "Hanbi sa"

Sob 25.08.2012 19:54

Momoo píše:na povel "Hanbi sa" si treskne hlavu o zem a mierne zdvihne labku a natiahne pred seba

Toto mi nieco VELMI pripomina.. :haha: :haha: Tak nejak to mame my. Sranda je, ze v sede spravi to, ze sa hodi do lahu a sice si osuchne labu o nos, ale potom ju natiahne dopredu.. ale ked lezi na boku, tak si normalne da labu cez hlavu :ach: Budem to musiet zacat ucit na nejaky novy povel.

Re: "Hanbi sa"

Štv 30.08.2012 17:20

Mám jednu otázku. Ide sa to naučiť aj bez klikra? Či to nebude bez neho také moc zložité ...

Re: "Hanbi sa"

Štv 30.08.2012 17:47

Beny píše:Mám jednu otázku. Ide sa to naučiť aj bez klikra? Či to nebude bez neho také moc zložité ...

Ja som to môjho krpca učila bez klikra (vtedy som ho ešte nemala) a do 20tich minút to krásne vedel na povel. Neviem ako to je u iných psov, ale doporučovala by som kliker, tam sa dá presne zachytiť ten moment. :no:




Inak, väčšina z vás má na to povel hanbi sa, my máme "zakry si oči" :smile:

Re: "Hanbi sa"

Štv 13.09.2012 13:52

waaaaaaaa, tento trik som fakt nevedela naučiť, kedykoľvek som s ním začala tak sme sa nikam nepohli a teraz asi do pol hodky sa to naučila, nie je to síce zatiaľ úplne top (nepodrží labku, iba si pretrie ňufačik), ale úplne som z toho happy :aaa: :aplause: :hi:

Re: "Hanbi sa"

Štv 13.09.2012 15:53

... u nas pokracuje boj s tymto trikom :pac:
Story "hanbi sa" povodne robila iba v lahu a sice to ucim uplne nanovo, ale aj tak je z toho akurat tak nervozna a vkuse sa pokusa si lahnut. Ked sa dam pred nu tak, aby si lahnut nemohla, zacne sa vselijako krutit v sede, az nakoniec sedi krivo alebo skonci tym, ze lezi na boku. Tak najnovsie sedi v rohu a ja pred nou, aby nemala inu moznost, len sediet :heh: ale ide to veeeelmi pomaly.

Re: "Hanbi sa"

Ned 16.09.2012 10:13

Monty ďakujem za radu, aspoň mám nejakú šancu, pokiaľ si nezoženiem kliker. No zatiaľ je u nás povel "hanbi sa" stále nekonečný boj :o) Vždy mu na nos prilepím kúsok lepiacej pásky, on si ju dá dole a zrovna v tedy mu poviem povel "hanbi sa" a keď ho splní, dám mu odmenu a pochválim. Takto asi 50 krát a keď idem bez lepiacej pásky tak som v koncoch :ach: :angel:

Re: "Hanbi sa"

Ned 16.09.2012 10:39

Hm, ja som sa dostala do stavu, ze psik pekne sedi, labkou si zlahka pretrie cumak a polozi ju... nevie niekto ako mu mam vysvetlit, aby tam tu labku na cumaku drzal dlhsie?

Re: "Hanbi sa"

Pon 17.09.2012 9:10

Beny: u nás toto tiež nefungovalo. Dokonca som skúšala aj s chlpatou gumičkou, a nič. Nakoniec som spravila to, že tú chlpatú gumičku som jej navliekla na celú hlavu tesne nad oči :D ona si ju chcela dať dole ale prešla si len po oku (tam ju to zrejme štekliko) a po ňufáku, tak som jej klikala a chválila ju. Potom som tú gumičku posúvala dozadu, až za uši. Zo začiatkku len zostala sedieť a kukala na mňa, tak som jej išla rukou podať tú gumičku do predšie, čo ju zašteklilo a zase spravila ten pohyb,,, až to dospelo do štádia, že ešte len videla že načahujem ruku a už spravila ten pohyb:D tak som ju len chválila a chválila až mi to spravila aj bez pohybu a následne bez gumičky :aaa: ale používam kliker pri tom,,,
Odoslať odpoveď