"Podaj labku"

Konkrétne triky a ich nácvik

Poslaťod Rika » Str 22.08.2007 18:07

Lenka.Buddy a Peťo:
Prosím, takéto veci riešte cez SS :vykricnik:

A prevalovanie patrí medzi prvky Dogdancingu - ja používam povel "Gúľaj!"
Obrázok
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod peťo » Str 22.08.2007 18:24

sorry rika dobre
:lol:
peťo
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35

Poslaťod Bíglica » Pia 07.09.2007 21:12

Pozor Pozor! Naučiť psa dať labku tym že mu ju beriem sice ide ale pomalšie, lebo pes može pochopiť nasledovné počuje DAJ LABKU a povie si aha a teraz mi vezme labku do ruky. Potom po povely vyslovene čaká kym mu ju vezmete ale trva dlhšie kym u da sam (teda ko komu) podstatne rýchlejšia forma je dať do dlane párok nechať očuchať zavrieť dlaň pred nosom a dať povel . Pes zahrabe do ruky lebo chce ziskať parok, takto to naučim psa dovtedy kym pri zavretej dlani pred nosom automaticky nedviha labku, potom odburavam zavretu dlaň a nakoniec si cvik vyžadujem iba po zaznení povelu a nie kedykolvek sa mu zachce :)
"Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto-tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru."
Bíglica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

Re: "Podaj labku"

Poslaťod Siss@ » Pon 03.03.2008 19:02

Ja som to Fleurinku ucila presne takto a za par minut pochopila :smile:
potom som ju ucila "ahoj" a to tak isto len som dala ruku vyssie. :no:
Obrázok
http://pdgf.pitapata.com/5MzKp2.png
www.devilinsoul.weebly.com

Devil in Soul - Fox Terrier (Smooth & Wire) kennel + handling
F-Terriers team: agility, dog dancing, dog handling...
Siss@
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 883
Bydlisko: The Hague, NL

Re:

Poslaťod Sana » Sob 05.04.2008 8:59

Bíglica píše:Pozor Pozor! Naučiť psa dať labku tym že mu ju beriem sice ide ale pomalšie, lebo pes može pochopiť nasledovné počuje DAJ LABKU a povie si aha a teraz mi vezme labku do ruky. Potom po povely vyslovene čaká kym mu ju vezmete ale trva dlhšie kym u da sam (teda ko komu) podstatne rýchlejšia forma je dať do dlane párok nechať očuchať zavrieť dlaň pred nosom a dať povel . Pes zahrabe do ruky lebo chce ziskať parok, takto to naučim psa dovtedy kym pri zavretej dlani pred nosom automaticky nedviha labku, potom odburavam zavretu dlaň a nakoniec si cvik vyžadujem iba po zaznení povelu a nie kedykolvek sa mu zachce :)



Super dakujem , dost zaujmave, budem to tak robit
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re:

Poslaťod Bíglica » Sob 05.04.2008 15:09

peťo píše:no agility je pekny sport velmi sa mi paci aj sa ps pri nom vyblazni ale jednu chybu to ma ze pes si moze dobabrat klby

Ja viem ze toto sem nepatri patri do do diskudie agility ale chcea som priamo odpovedat :)

Ahoj, toto je velmi diskutabilne,nakolko ak by si chcel 100 % ochranit klby psa, tak ho mozes zavriet doma na gauc. Ovela horsie na klby je napriklad beh po tvrdom terene ako je asfalt a beton napr. Bicyklovanie po ceste a ine.
Agility je naozaj velka zataz na klby , no stihlemu psovi by optimalna vyska nemala uskodit, je vsak treba brat ohlad na moznosti plemena (napriklad ked so videla na videu bigla behat large prekazky tak mi stali chlpy az na chrbte) ak ma pes zdrave klby (ziadna dysplazka ani ine ) nieje pre neho agility nejaka zataz NAVYSE, je to vyuzitie jeho prirodzenych pudov , samozrejme ak mam podozrenie ale najlepsie je preventivne vzdy dodavat nejaku klbovu vyzivu ,ja musim zaklopat na drevo Etyna oslavi o mesiac 5 rokov, preteka treti rok aktivne a klby jej funguju paradne.
"Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto-tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru."
Bíglica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

Re:

Poslaťod antenka » Sob 20.09.2008 21:52

Bíglica píše:Pozor Pozor! Naučiť psa dať labku tym že mu ju beriem sice ide ale pomalšie, lebo pes može pochopiť nasledovné počuje DAJ LABKU a povie si aha a teraz mi vezme labku do ruky. Potom po povely vyslovene čaká kym mu ju vezmete ale trva dlhšie kym u da sam (teda ko komu) podstatne rýchlejšia forma je dať do dlane párok nechať očuchať zavrieť dlaň pred nosom a dať povel . Pes zahrabe do ruky lebo chce ziskať parok, takto to naučim psa dovtedy kym pri zavretej dlani pred nosom automaticky nedviha labku, potom odburavam zavretu dlaň a nakoniec si cvik vyžadujem iba po zaznení povelu a nie kedykolvek sa mu zachce :)

aj ja som to takto ucila a pochopil hned. uz prvy den na konci vycviku som nemusela mat nic v ruke. stacilo, ze videl past a hned daval labu. potom som mu dala pamlsok z druhej ruky, aby vedel, ze ma dat packu na tu vytrcenu ruku, aj ked v nej nie je pamlsok. a postupne som uz nedavala past, ale otvorenu dlan smerom nadol a nakoniec aj dlan smerom nahor. dovtedy mi bolo jedno, ktoru labku podaval. striedal to, ale zvacsa to bola lava (je mozne, ze je lavak?). ucila som ho, ze mi ma podavat labky zrkadlovo. ak vytrcim lavu ruku, on mi poda pravu labku a naopak. zacala som pouzivat aj rozdielne povely (prava-daj, lava-labku).no a dalsi level bolo podavanie labiek na kolena. ucila som to tak, ze som si ho pred seba posadila a vypucila som jedno koleno (napr lave), polozila som nan lavu ruku (past). tu ruku na kolene som postupne odburavala a teraz mu to ide pekne, aj ked niekedy este krizuje labky (namiesto lavej poda pravu), takze tento sposob ucenia naozaj odporucam.
Pes nikdy neurobí chybu.Je to pes a robí,čo robí,lebo je pes a myslí ako pes.Ste to vy,kto robí chybu,pretože ste ho nevycvičili,aby robil to,čo chcete.Alebo ste zle posúdili,čo je schopný robiť.Takže ak niekto v týme urobil chybu,ste to vy,nie pes.
antenka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 131
Bydlisko: Martin

Re: "Podaj labku"

Poslaťod Catqa » Pia 03.10.2008 16:20

Ja Sissku ucim packu a neviem ci jej je tento povel nesympaticky, ale ona zvladne vsetko, len tu packu nechape
kuka na mna ze na co by mi davala svoju packu ked je jej :pac: naprv som ju to skusala ucit ze som jej vzala packu do ruky a pri tom opakovala: daj labka, daj labku! Ale proste ona to enchape. Ked som to skusala s odmenou, ze som ju polozila do dlani a zavrretu dlan som dala na zem, Sisska si lahla.
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: "Podaj labku"

Poslaťod vavrena » Pon 06.10.2008 16:41

No nedavaj pred Sissku ruku na zem :pac: . Tu maskrtu v dlani mas drzat pred nou (pre papulkou). Chytis ju za obojok, a ked nebude vediet na maskrtu dociahnut, pomoze si labkou. To je cele.
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: "Podaj labku"

Poslaťod Catqa » Str 08.10.2008 14:13

To s rukou na zemi som citala v v knihe od Kyry Sundance, takze az taka blbost to nebude :ach:
ale skusime aj tak ako si ty radila
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: "Podaj labku"

Poslaťod vavrena » Štv 09.10.2008 12:04

Skus. Vela stastia, snad to pojde. Moja babka mala na vsetky psy taku metodu, ze vravela "Labu", cakala s pripravenou jednou rukou a zozadu im pinkala do labky druhou rukou, kym ju nedvihli. Potom vzala labku do ruk, poriasla s nou a pochvalila. A bolo. A vsetky jej dedinske krizence vedeli podavat na povel striedavo obe labky :jop: .

Problem pri metode z knihy, ktoru spominas je, ze psy, ktore lahnut este nevedia, tak ti budu naprv podavat pac. A naopak, ak uz vedia pac, pri uceni do lahu ti ju budu podavat stale. Vies, ale pri tychto priruckach sa casto setri priestor, a preto sa pripadne problemy neriesia. Je milion metod, ako psa naucit comukolvek. Ale vzdy rozmyslaj, kde moze mat dana teoria svoje diery. Jednu dieru si uz nasla aj ty. Ale nikdy sa neriad len jednou zazracnou knihou, tvoj pes (a hlavne pudel!!) je individum a nemusi rozmyslat tak ako ine psy. Co plati pre desiatich, nemusi pre tvojho. Musis hladat vlastne riesenia.
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: "Podaj labku"

Poslaťod Trivi » Str 05.11.2008 9:30

tak ja sa svojho psa tiež skúšam naučit labku...celkom mu to ide ale nie vždy ju podá...ale vatčinou ju dá ;)
Trivi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 257
Bydlisko: Košice

Re: "Podaj labku"

Poslaťod Tweety » Uto 09.12.2008 18:19

mládež, nehádajte sa..na jedného psíka platí to, na iného ono. Falka som učila labku podávať tak že som mu ju brala do ruky a labky vie podávať obe, pracuje perfektne,vie ich dvíhať zarovno s mojimi nohami...skrátka.každý nech používa sposob ktorý jemu a psíkovi vyhovuje
Don´t worry, be happy!
Tweety
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178
Bydlisko: Brezno/Košice

Re: "Podaj labku"

Poslaťod sindy » Str 10.12.2008 11:01

my sa ucime podat labku necely tyzden poviem daj labku a potom jej ju vezmem,pochvalim a dam maskrtku,par krat sa jej to uz podarilo.Ale teras som to skusila s tou pastou a vobec ma napochopila na miesto toho aby si to dakym sposobom vybojovala tak kukala po mne ako puk(NO TAK NAJSKOR MI MAROBIS CHUTE A POTOM MI TO NEDAS ) :pac: a ked uz nevedela co tak mi zacala oblizovat ruku :nwm: ,ale budem to skusat dalej trpezlivosti mame dost,ona je moc sikovna sadni a lahni sa naucila za 1 den :winner:
sindy
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24
Bydlisko: rakusko steyr,sk ruzomberok

Re: "Podaj labku"

Poslaťod sindy » Štv 18.12.2008 9:47

tak uz sme sa naucili podat labku :aplause: je taka zlata teras ju podava pri kazdej prilezitosti,ktora sa jej naskytne :jop:
sindy
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24
Bydlisko: rakusko steyr,sk ruzomberok

PredchádzajúciĎalší

Späť na Triky