"Podaj labku"

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: "Podaj labku"

Poslaťod renqa » Ned 09.08.2009 16:26

Monica píše:Ako starych ste cvicili svojich hafanov podat labku ? Ja mam trojmesacne steniatko a asi to este nepojde :ach: :heh: Lebo ked sa snazim s maskrtkou aby ju nejako zdvihla tak ona sa rovno cela na mna hodi.. Takze asi je este skoro.. :heh:


Môj Dinko to ovláda asi tak od pol roka, možno aj skôr. Ale maškrtka u nás nefunguje. Krpec hneď cíti, že mám dačo v ruke a je z toho celý mimo.... :lol: Takže u nás väčšina vecí funguje len tak, že ho za to pochválim a pohladkám.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: "Podaj labku"

Poslaťod renqa » Ned 09.08.2009 16:35

Gombicka, tie triky su super čo ovládate. :jop: :jop: :jop: Aj ja to chcem s mojim vedieť.
Koľko rokov má psík?
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: "Podaj labku"

Poslaťod Gombicka333 » Uto 11.08.2009 19:36

Ahoj , sme radi že sa vam pačime :hi: ... aa psik má 1 rok (teraz v auguste oslavuje 1 rok)
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: "Podaj labku"

Poslaťod Aris » Sob 22.08.2009 18:27

Gombicka ako ste učili zadnú packu? Lebo vždy ked ju môjmu vezmem, on si sadne :ua:
Ja som packu učila podla tej metody čo písala Bíglica a Ron to vedel asi za 3 dni ale u Očka to nefungovalo.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: "Podaj labku"

Poslaťod Wickyy & Classy » Sob 22.08.2009 18:38

ja som ucila tak, ze som psicu navigovala tak, aby musela prejst cez moje pokrcene nohy (klacala som), tak musela stupit na moju nohu jednou zadnou labkou, ktora bola blizsie ku mne. Po niekolkych opakovaniach, uz pes automaticky zacala vykladat labku na nohu. Dalej som sa postupne zdvihlala, cize noha bola coraz strmsie, a tak Kiss zdvihala (pokladala nohu) este vyssie, az kym som uplne nestala, a Kiss nedvihala nohu uplne vysoko. Nasledovne som vyzadovala, aby Kiss nevykladala nohu, vzdy som sa uhla a tak dvihla labku do vzduchu a snazila sa ju polozit na moju nohu. Konecny vysledok je, ze Kiss stoji oproti mne a na povel samostatne zdvihne zadnu labku. :jop: :ahoj:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: "Podaj labku"

Poslaťod kire67 » Sob 22.08.2009 18:40

fuha tak to je teda paradna taktika, gratulujem
kire67
Snoopy
 
Príspevky: 186
Bydlisko: Trnava okolie J. Bohunic

Re: "Podaj labku"

Poslaťod Wickyy & Classy » Sob 22.08.2009 19:09

prepac, ale nerozumiem tej tvojej poznamke "gratulujem"
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: "Podaj labku"

Poslaťod Sim » Ned 23.08.2009 12:04

fúúú Viky sorry ale zda sa mi to dosť naročne.....nebol problem kym to pochopil hafan?
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: "Podaj labku"

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 23.08.2009 13:44

prave ze nie :nwm: , to ja len tak blbo vykladam :lol: . Mne to pride jednoduchsie, a ko psovi zakazdym zdvihnut nohu, potom si pes moze zvyknut, ze povel znamena, ze mu tu nohu zdvihnes ty, tak potom on si stym nebude lamat hlavu a bude cakat kym mu ju zdvihnes :lol: , to si myslim, ale u kazdeho psa je to inak.
Skor mi pride, ze s tou metodou, co som pisala, pes na to musi prist sam, a o to viac je to potom efektivnejsie a presnejsie :yes: .
Ale inak sa uci BOC a inak cavalier, maju uplne rozlisne povahy, chapanie a sposob myslenia ci prace, a tak kazdy ma ine vysledky s roznymi "metodami".
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: "Podaj labku"

Poslaťod martinkaaa4 » Pia 28.08.2009 9:18

Ahojte :ahoj: ...takže dnes som začala učiť svojho krpca daj labku...ide nám to síce ťažko ale snaží sa a učím ho podľa návodu ktorý bol asi na 3 strane neviem :nwm: :no: a chcem povedať že môj hafan vôbec neškriabe na ruku ani nevyskakuje s labkami na ruky on mi len ruku olizuje a pcha jazyk cez medzery medzi prstami :pac: ale dala som ruku nižšie a povedala daj pac a on ju zdvihol takže som ho pochválila a dala šunku :no: a chcem sa opýtať stačí ak len packu zdvihne lebo on má také malé a krivé labky takže pekného podania sa asi nedočkám ale budeme trénovať ďalej a ešte ako často by som to mala opakovať? :no:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1253

Re: "Podaj labku"

Poslaťod sisinka » Pia 28.08.2009 10:52

ako casto ho mas opakovat ? no ja som vzdy inak,napr vonku pri hre,povedala daj labku a zdvihla som jej a pochvalila :)
Pes je Tvojim obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom. (J. Rose Barber)
Psi nepotrebujú Vaše peniaze, slávu a moc, chcú iba Vašu lásku. (Jacqueline Francis)
sisinka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 427

Re: "Podaj labku"

Poslaťod martinkaaa4 » Pia 28.08.2009 10:56

tak zdvíhanie je u nás zbytočné lebo tak ako bolo napísané na začiatku že pes pochopí že povieš labku a čaká kým mu ju zdvihneš a dostane odmenu a to bol náš prípad takže postupujem inak...a cvičila som to sním asi 5-10 minút potom som videla že sa mu už nechce tak som mu dala pokoj a teraz ho nechám spať a potom budeme opakovať :no:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1253

Re: "Podaj labku"

Poslaťod sisinka » Pia 28.08.2009 16:48

praveze mne tota metoda vyhovovala.Tučko sa to naucil za 9 dni :)
Pes je Tvojim obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom. (J. Rose Barber)
Psi nepotrebujú Vaše peniaze, slávu a moc, chcú iba Vašu lásku. (Jacqueline Francis)
sisinka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 427

Re: "Podaj labku"

Poslaťod renqa » Pia 28.08.2009 19:38

My sme sa naučili podávať labku,
tak že som mu povedala: "Labku"
a trošku som mu tak "drgla" do labky...
A už vie aj druhúú.... :lol:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: "Podaj labku"

Poslaťod 01dieselgirl » Pia 28.08.2009 22:22

martinkaaa4 píše:tak zdvíhanie je u nás zbytočné lebo tak ako bolo napísané na začiatku že pes pochopí že povieš labku a čaká kým mu ju zdvihneš a dostane odmenu a to bol náš prípad takže postupujem inak...


moja to pochopila aj cez tu metodu ze som jej zdvihla labku...ale to asi len preto ze ona je strasne iniciativna a asi sa jej nechcelo cakat na to ze jej labku vlozim do ruky ja tak ju tam polozila sama...lebo vedela ze dostane piskotku :ha: ..ale pri babkinej lenivej labradorke som to tak riesit nemohla...to mi teda dalo roboty kym som ju nieco naucila :pac:
martinkaaa4 píše:...a cvičila som to sním asi 5-10 minút potom som videla že sa mu už nechce tak som mu dala pokoj a teraz ho nechám spať a potom budeme opakovať :no:

to by som radsej nerobila...cvicenie sa ma ukonci v tedy ked je to pre psa stale zabava :aaa: ...a hlavne ho ukonci uspesnym pokusom...ucenie novych cvikov je pre psa narocne ...fyzicky aj psychicky... preto ked uz na nej vidis ze uz ju to nebavi tak si radsej dajte pauzu...vsetko treba s mierou :jop:
"Si los perros no van al cielo, cuando muera quiero ir a donde ellos van !!" :)
01dieselgirl
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150
Bydlisko: blízko NR

PredchádzajúciĎalší

Späť na Triky