"Podaj labku"

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: "Podaj labku"

Poslaťod martinkaaa4 » Sob 29.08.2009 14:16

01dieselgirl tak jeho to baví kým mám niečo v ruke ak by som nemala tak nemá záujem :pac: :no: a cvičenie ukončujeme úspešným pokusom :yes: ale mám takú otázku ako si tak všímam tak on už vie že zdvihne labku a dostane odmenu ale ja chcem aby mi tu labku poriadne vystrel a nie len zdvihol ale ako to docielim? :nwm: nepomáha ani jedna možnosť čo tu bola uvedené takže ak vám niečo iné napadne tak budem len rada :yes: :no: chcem docieliť aby labku vystrel hneď lebo potom sa len naučí že zdvihne a odmena a to nechcem :nie: takže prosím súrne poradte čo mám robiť kde mám pchať ruku aby tú labku aspoň poriadne vystrel :no:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: "Podaj labku"

Poslaťod 01dieselgirl » Sob 29.08.2009 14:37

Povedala by som ,ze si este neni uplne ista ci ma tu labku podat tak asi preto ju nevystiera tak uplne...ak je to tak, chce to len cas kym naberie istotu :yes: ...alebo jednoducho skus dat ruku vyssie a ked ti bude chciet podat labku bude sa muset naciahnut :ha: ...a cvicis podanie obidvoch labiek alebo len jednu??
"Si los perros no van al cielo, cuando muera quiero ir a donde ellos van !!" :)
01dieselgirl
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150
Bydlisko: blízko NR

Re: "Podaj labku"

Poslaťod martinkaaa4 » Sob 29.08.2009 14:46

no možno si fakt nie je istý :no: veď ja mám kopu času a nebude mi vadiť ani keď to budeme cvičiť mesiac aj viac kým sa to naučí aspoň na 90 % :lol: je jasné že ešte to cvičíme len druhý deň ale on už vie labku dvihnúť tak sa obávam že aj po týždni a viac mi ju bude len dvíhať a nevystierať tak som chcela či nie je dobré ho hneď učiť vystierať :no: ale budeme cvičiť a cvičiť a zdokonaľovať sa :no: :yes: a ja som začala najprv aby dával len jednu labku a až keď bude vedie dávať sam od seba a bez odmeny tak začneme cvičiť aby dával aj druhú čiže postupne :no: a ja postupujem tak že poviem labku a dám mu odmenu ovoniať potom zavriem dlaň aj s odmenou a dám mu pred ňufák keď mi tam pchá nufák jemne drknem po ňom a poviem labku a opakujem a čakám kým nedvihne...keď dvihne tak mu ju zoberiem do ruky a potrasiem a pochválim a dám odmenu :no: postupujem dobre? :lol:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: "Podaj labku"

Poslaťod martinkaaa4 » Sob 29.08.2009 14:49

01dieselgirl píše:alebo jednoducho skus dat ruku vyssie a ked ti bude chciet podat labku bude sa muset naciahnut

lenže toto je problém lebo on sa vôbec nenaťahuje za maškrtou labkami ale olizujem mi ruku...a on len sedí a zdvihne labku žiadne vyskočenie alebo škrabanie labkou po ruke :nie:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: "Podaj labku"

Poslaťod 01dieselgirl » Sob 29.08.2009 15:04

martinkaaa4 píše:no možno si fakt nie je istý :no: veď ja mám kopu času a nebude mi vadiť ani keď to budeme cvičiť mesiac aj viac kým sa to naučí aspoň na 90 % :lol: je jasné že ešte to cvičíme len druhý deň ale on už vie labku dvihnúť tak sa obávam že aj po týždni a viac mi ju bude len dvíhať a nevystierať tak som chcela či nie je dobré ho hneď učiť vystierať :no: ale budeme cvičiť a cvičiť a zdokonaľovať sa :no: :yes: a ja som začala najprv aby dával len jednu labku a až keď bude vedie dávať sam od seba a bez odmeny tak začneme cvičiť aby dával aj druhú čiže postupne :no: a ja postupujem tak že poviem labku a dám mu odmenu ovoniať potom zavriem dlaň aj s odmenou a dám mu pred ňufák keď mi tam pchá nufák jemne drknem po ňom a poviem labku a opakujem a čakám kým nedvihne...keď dvihne tak mu ju zoberiem do ruky a potrasiem a pochválim a dám odmenu :no: postupujem dobre? :lol:

to cvicite len dva dni?? :oo: tak na to mozes by rada ze ti labku poda aj ked akokolvek nesmelo :jop: chce to len cas a pojde mu to super...uvidis :jop: :yes: ...potom napis ako pokracujete :ahoj:
"Si los perros no van al cielo, cuando muera quiero ir a donde ellos van !!" :)
01dieselgirl
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150
Bydlisko: blízko NR

Re: "Podaj labku"

Poslaťod 01dieselgirl » Sob 29.08.2009 15:16

martinkaaa4 píše:
01dieselgirl píše:alebo jednoducho skus dat ruku vyssie a ked ti bude chciet podat labku bude sa muset naciahnut

lenže toto je problém lebo on sa vôbec nenaťahuje za maškrtou labkami ale olizujem mi ruku...a on len sedí a zdvihne labku žiadne vyskočenie alebo škrabanie labkou po ruke :nie:

ale ved to je dobre ked labku zdviha..nie??.. :nwm: ak by ti skriabal labkou po ruke...to by si ho musela aj tak nakoniec odnaucit...tak takto to mas dokonca jednoduchsie :no: ..uz len cvicit a cvicit...a bude to super :ahoj:
"Si los perros no van al cielo, cuando muera quiero ir a donde ellos van !!" :)
01dieselgirl
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150
Bydlisko: blízko NR

Re: "Podaj labku"

Poslaťod martinkaaa4 » Sob 29.08.2009 16:42

áno cvičíme a musím povedať že môj miláčik je veľmi šikovný :poklona: :yes: cvičíme to asi 3-5 krát denne keďže ho nechcem toľko prepchávať salámou :no: a nedávno dokonca zdvihol labku už vyššie :aaa: a samozrejme sa teším z každého dvihnutia labky a milým radostným hláskom sa mu prihováram a na záver pochválim viackrát a vybozkávam ho...a on sa z toho tak teší že chce pokračovať a ja ho tak zruším že výcvik ukončím :lol:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: "Podaj labku"

Poslaťod sisinka » Sob 29.08.2009 17:08

my sme mali problem tu labku zdvihnut :D tak som jej zozadu labky tukla a ona ju zdvihla :)
Pes je Tvojim obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom. (J. Rose Barber)
Psi nepotrebujú Vaše peniaze, slávu a moc, chcú iba Vašu lásku. (Jacqueline Francis)
sisinka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 427

Re: "Podaj labku"

Poslaťod 01dieselgirl » Sob 29.08.2009 21:03

martinkaaa4 píše:...a on sa z toho tak teší že chce pokračovať a ja ho tak zruším že výcvik ukončím :lol:

tak je to spravne :jop: lebo on si to zapamätá ze ste sa bavili...a tym viac sa bude tesit na dalsi trening :no:
...drzim palce...ide vam to super :ahoj:
"Si los perros no van al cielo, cuando muera quiero ir a donde ellos van !!" :)
01dieselgirl
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150
Bydlisko: blízko NR

Re: Re:

Poslaťod Alexis » Pon 31.08.2009 20:10

Bíglica píše:Pozor Pozor! Naučiť psa dať labku tym že mu ju beriem sice ide ale pomalšie, lebo pes može pochopiť nasledovné počuje DAJ LABKU a povie si aha a teraz mi vezme labku do ruky.quote]


Ja som to mojho psa naucila tak a naucil za to za jeden vecer.Sice na druhy som to musela znova opakovat viackrat no na 3. to vedel hned :smile:
..."alfa" neznamena FYZICKY dominantný...
Vodca nie je ten najsilnejší,ale ta najväčšia osobnost.
Alexis
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144

Re: "Podaj labku"

Poslaťod Sim » Štv 03.09.2009 13:32

tak nam labka vobec nejde,neviem prečo
Chcem to učit sposobom ako pisala bíglica....taky isty sposob ma ja Kyra Sundance

Ide o to že ked mam pred nim ruku tak bud si lahne alebo nucha a ked ho zozadu troška chytim aby nemohol nic s toho sa venuje mojej zadnej ruke.... :pac: :ua: :otaznik:
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: "Podaj labku"

Poslaťod Wickyy & Classy » Štv 03.09.2009 15:43

:heh: tak vyskúšaj inú metódu :nwm: , alebo niekde robíš chybu. Psi predsa niesú stroje a Kyra Sundance nieje svetá :pac: :jop:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: "Podaj labku"

Poslaťod Sim » Pia 04.09.2009 15:19

hej ved jj....torcha som to zmenila,skusila som ked bol kludny a už mu to ide...teraz ešte druhu labku :no:
a ked poviem labka tak už sam zdvihne labku či tam mam alebo nemam ruku...takže to použijem aj na mavanie... :aaa:
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: "Podaj labku"

Poslaťod martinkaaa4 » Sob 05.09.2009 11:25

takže svojho psíka učím podávať labku 9 deň a ide mu to dobre ale len keď mám niečo v ruke :no: už ho chcem učiť aj tak že skryjem dobrotu za chrbát vystriem ruku a poviem labku ale on mi ju vtedy len tak nesmelo nadvihne a keď zavriem v dlani maškrtu vystriem pred neho a poviem labku tak pekne mi ju dvihne :no: takže si myslím že keď mám dobrotu skrytú tak je taký neistý či ju má dvihnúť alebo nie :nwm: postupujem dobre? už som začala aj tak že dám mu dobrotu len za každé druhé nadvihnutie ale vtedy si je tiež taký neistý keď mu nedám mňamku ...žeby nepochopil povelu a pochopil len tomu gestu keď dám pred neho ruku? :nwm:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: "Podaj labku"

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 06.09.2009 18:27

nikam sa neponáhľaj, máš predsa dosť času. Skús vyskúšať: ruku zavrieš, ale nedáš si do nej pamlsok (môže to vyznieť ako by si chcela oklamať psa), ale hneď ako ti dá labku, odmeň ho pamlskom... z druhej ruky :no: .
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

PredchádzajúciĎalší

Späť na Triky