cúvanie na povel

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Vikiki22 » Str 21.07.2010 14:42

Vyskúšala som to tak, že som si pre ňu kľakla, v ruke držala maškrtu a s otvorenou dlaňou som šla proti nej. Urobila prvé krôčiky! :jupi: Ďakujem, baby, za rady! :no:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re:

Poslaťod KatuSh_3 » Sob 24.07.2010 22:49

Lenka.Buddy píše:a mohla by si mi poradiť ako ho to naučiť..pls.lebo podla toho čo som čítala v knihe či kde to bolo to vôbec nejde...podla tej metódy si vždy len akurát tak sadne :ua:


Ahoj :smile: ..to máš z knihy 101 psích trikov ? aj ja tú knihu mám a podľa toho to učím a celkom nám to ide.. až na to že cúva trošku na krivo ale to časom pôjde :lol: .. ale je pravda že niektoré metody sú tam pre mna nefunkčné :ua:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Iwka » Uto 10.08.2010 17:55

katush, pozor na krive cuvanie, treba ho najprv naucit rovno! idealne je vytvorit akusi ulicku, dobre je, ak mate nieco take uzke doma - napr medzi postelou a skrinkami, psik tak nema moznost vybocovat :)
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: cúvanie na povel

Poslaťod KatuSh_3 » Str 11.08.2010 8:43

doma také nič nemáme :ua: .. Dagguškovi to celkom ide tak že drži z jednej strany pamlsok v ustach a ja ten pamlsok držím z druhej strany v ruke idem a on cúva .. ked cúva nakrivo tak ho druhou rukou napravím :smile: ..niekedy už stačí ked kráčam pred ním a on ide.. ako kedy :lol: .. teraz rozmýšlam že dnes alebo zajtra si pojdem kúpiť kliker ..Iwka máš s klikerom nejaké skúsenosti ? :nwm: .. inak dakujem za odpoved :hi:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: cúvanie na povel

Poslaťod wewerica » Str 11.08.2010 8:56

sice niesom iwka ale odpoviem ti :no: kliker mame aj my doma a je to naozaj super vec pri uceni takych veci :jop: montymu to neskutocne pomohlo ze sa velmi v cvickoch nemylil lebo mame dost podobnych a tak :no:
a katush ked uz tvoj ako tak vie cuvattak ho skus ucit civat aj v ,,domceku" -skry sa :jop:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: cúvanie na povel

Poslaťod KatuSh_3 » Str 11.08.2010 15:52

to netuším ako sa učí :lol: .. ale ja by som ho v prvom rade chcela naučiť cúvať okolo mna ale to tiež neviem ako :ua: v každom prípade musíme najprv ešte aspon týžden dotrénovať cúvanie obyčajné .. super tak kliker pojdem kúpiť ? :lol: inak wewerica možem sa ešte opýtať koľko montymu trvalo kým sa naučil slalom ? :smile:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Iwka » Str 11.08.2010 16:51

ahoj KatusH , s klikerom pracujem, ale skor tak prilezitostne, ze mesiac s nim robim, potom je polroka v skrinke :) no a ja som obiehanie cuvanim ucila manualne - povel cuvaj+ som psicu nasmerovala rukami a pochvala :)
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: cúvanie na povel

Poslaťod wewerica » Str 11.08.2010 17:11

KatuSh_3 píše:to netuším ako sa učí :lol: .. ale ja by som ho v prvom rade chcela naučiť cúvať okolo mna ale to tiež neviem ako :ua: v každom prípade musíme najprv ešte aspon týžden dotrénovať cúvanie obyčajné .. super tak kliker pojdem kúpiť ? :lol: inak wewerica možem sa ešte opýtať koľko montymu trvalo kým sa naučil slalom ? :smile:

myslis ten povel ,,domcek" -skry sa? je to uplne jednoduche... rozprestres si nohy a proste s palmskom ho navedies aby ti isiel ,,medzi nohy" a aby tam potom aspon chvilu stal a pozeral na teba...a toto opakovat niekolko krat :no:
cuvanie okolo teba nechaj az nakoniec najprv ho nauc cuvat od teba k tebe proste vseliako cuvat...
slalom myslis obycajny alebo slalom cuvanim? pretoze my slalom cuvanim zatial nevieme :smile:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: cúvanie na povel

Poslaťod lusy » Str 11.08.2010 18:19

Offtopic:
wewerica píše:rozprestres si nohy


:haha: tak toto ma zabilo. :haha:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: cúvanie na povel

Poslaťod KatuSh_3 » Str 11.08.2010 20:48

wewrica: myslím uplne obyčajný slalom :smile: .. ja si aj tak stále mýlim ako to mám robiť :ua:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: cúvanie na povel

Poslaťod lusy » Str 11.08.2010 21:06

daj si pamlsky do oboch ruk. psa maj pri lavej nohe, das dopredu pravu nohu a pravou rukou navedies psa prejst pod nohou.mozes odmenit. to iste zopakujes naopak. cize teraz ked je pes pri tvojej pravej nohe urobis krok lavou a lavou rukou mozes naviest psa. inak odporucam ti precitat si vsetky temy s dogdancingu je tu uz vela prvkov presne opisanych ako na to. :no:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: cúvanie na povel

Poslaťod wewerica » Štv 12.08.2010 9:39

lusy píše:Offtopic:
wewerica píše:rozprestres si nohy


:haha: tak toto ma zabilo. :haha:

:heh: dobre tak to poviem inak...nastavis si nohy do A-čka :heh:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: cúvanie na povel

Poslaťod lusy » Štv 12.08.2010 10:02

alebo inak povedane, rozkrocis. :no:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: cúvanie na povel

Poslaťod KatuSh_3 » Štv 12.08.2010 14:28

Okej, veľmi pekne dakujem za rady :smile: malému ide každým dnomdo cúvanie lepšie a lepšie .. takže som nanho aj pyšná .. Hej postupne sa snažím čítať všetky témy som nadšená z toho že sa tu vždy možem svami poradiť .. lebo tu nemám veľmi žiadnu takú kamarátku s ktorou by som sa mohla o tom porozprávať moc ich to nezaujíma :lol:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Cathie » Štv 12.08.2010 16:37

Katush ja sa pri tebe normalne hanbim za to, ako strasne cvicenie zanedbavame :haha: A to sa tvarime, ze aha, my sa venujeme DD.. a popravde, nic som nerobila uz ehm.. ani tie dni nepocitam, to sa neda :heh:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Triky