cúvanie na povel

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Alexandra.N. » Str 12.03.2008 16:19

kazdy psík je iný :jop:
Psie oči dokázu dosiahnuť aj to čo je nedosiahnuteľné....
Psí pohľad sa zrodil z anjelskej dobroty....
Psí pohľad dokáže neuveritelne rýchlo zvrtnúť situáciu vo svoj prospech....
Alexandra.N.
Nováčik
 
Príspevky: 47

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Tasha » Ned 25.05.2008 9:42

Ja som s grace začala cvičiť len včera z nudy. Je šikulka, tak som chcela vedieť, či jej pôjde aj dogdancing. S cúvaním začala sama. Keď som chcela aby si sadla a ona ani za svet, tak radšej cúvala. No tak to využívamme. je pri tom strašne zlatučká.
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: cúvanie na povel

Poslaťod ajuska » Ned 25.05.2008 10:24

jejoo no superkyyy.. :aplause: na tabore to mozme tiez skusat..aj ja perlu ucim selijake triky....
ajuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

Re: cúvanie na povel

Poslaťod antenka » Sob 20.09.2008 20:31

mno... moj havo si tiez sadal, ale potom som mu davala pamlsok nizsie a slo to. teraz vie cuvat odo mna, vedla nohy, v "domceku" a trenujeme cuvanie hore schodmi
Pes nikdy neurobí chybu.Je to pes a robí,čo robí,lebo je pes a myslí ako pes.Ste to vy,kto robí chybu,pretože ste ho nevycvičili,aby robil to,čo chcete.Alebo ste zle posúdili,čo je schopný robiť.Takže ak niekto v týme urobil chybu,ste to vy,nie pes.
antenka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 131
Bydlisko: Martin

Re: cúvanie na povel

Poslaťod tera » Sob 01.11.2008 9:52

ako ste psika naucili cuvat rovno pretoze moj sa stale vytaca.... :ua: a zacuva odo mna ale len na malu vzdialenost a ked ho dam dalej tak a ani za nic (chcem aby v buducnosti cuval ako Dream v slovensko ma talent 2.11.2008 20.00 pozerajte !!! :smile: ) a este cuva v domceku ale odo mna vedla mna a ani nezacuva do domceka poradte mi pls :smile:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: cúvanie na povel

Poslaťod klara15 » Sob 01.11.2008 20:24

Ani mojmu psovi to neslo,ale uz to vie.
Dá sa kúpiť pes, ale zavrtenie jeho chvostíka si nekúpi nikto.
Pes je jediný tvor na svete,ktorý ťa má radšej ako sám seba
Obrázok
klara15
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Lenka.Buddy » Ned 02.11.2008 19:09

klara tak nám prezrad ako si postupovala ty :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: cúvanie na povel

Poslaťod AlicaGGG » Pon 03.11.2008 20:38

mojej havine to celkom ide, ale cuva do vsetkych moznych smerov len rovno nie :pac:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 03.11.2008 21:56

alica to sa už dá skombinovať s choreografiou :ha:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: cúvanie na povel

Poslaťod *Bady* » Pon 24.11.2008 21:59

Bady vie tiež cúvať....a som naňho hrdá, lebo to vie super (ale to nie je chvála) :lol: ...a učila som ho to tak, že som si ho dala k nohe, postavil sa, a povedala som mu cuvaj, zacala som cuvat aj ja a pridrzoavala som ho v okoli slabín (Asi) ....proste pri zadnom stehne, aby si nesadol a trosku som ho aj navigovala, aby cúval vedľa mňa...no a potom som to s ním len opakovala a bolo to :smile:
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Tweety » Sob 06.12.2008 19:37

tera píše:ako ste psika naucili cuvat rovno pretoze moj sa stale vytaca


najlepší sposob je "ulička".
Napr. v spálni máme medzi posteľou a skriňou priestor-uličku širokú tak 57cm (cca) zacúvala som až k stene a psíka zavolala k sebe, potom som zavelila cúvaj a vykročila smerom do psa,čím som ho vlastne vytlačila.Len čo urobil jeden krok dozadu, odmenila som (tu sa dobre osvedčí kliker). Postupne som ho naučila vycúvať celú uličku, tak že som kráčala smerom do ňho a opakovala cúvaj.

Cúvanie psa samostatne cvičím, až keď psík vie cúvať so mnou a to tým istým sposobom.zavelím cúvaj a naznačím pohyb.ak sa psík pohne sám dozadu, hneď dobehnem na jeho úroveń a odmením.nikdy nevolám psa k sebe ani nečákám až príde.vždy idem ja za ním, aby mu bolo jasné, že je odmieňaný za to, že zacúval sám, nie za to, že príšiel.

na margo domnienky, že ak sa pes učí cúvať uličkou, potrebuje ju stále...každý chlpáč je iný, ale z vlastnej skúsenosti viem, že to nie je pravda.Falko cúva na veľké vzdialenosti,sám aj so mnou a cúva rovno(iwka vie). Nie som nadšená fyzickým tlačením do želanej pozície(používam minimálne), na psa sa zbytočne "šahá" a to ho znervózňuje a matie.

Cúvanie pri nohe sa dá cvičiť viacerými sposobmi-
alebo popri múre-dám si psa k nohe, zavelím vstań a následne cúvaj.je lepšie mať psíka na vodítku, aby nemal možnosť odbehnúť príp. sa stočiť.len čo urobí krok dozadu, odmieňam a veĺa veľa chválim.
-druhá možnosť je psíka pridržiavať za slabinu.
osobne preferujem múr, psík príde na to sám.Ak začal povel chápať, múr pomaly vypúšťam a presnosť (aby sa neodtáčal od nohy) korigujem jemne rukou položenou na stehne,resp odmieňam len rovné cúvane a radšej robím menej krokov, aby pes robil cvik správne a upevnil si ,ako to má vyzerať.

hlavné (a to nie len pri tanci so psom) je jedna vec-čím viac energie,radosti a nadšenia do toho dáte, čím viac nadšenia z vás bude pes cítiť, tým viac radosti bude prežívať sám psík. Ak si tanec(agility, dogfrisbee, služobák, čokoľvek...) zamilujete, zamiluje si to aj pes.
takže moja rada znie: chváliť, chváliť, chváliť! a nevzdávať sa.stačí trpezlivosť a výsledky sa dostavia
Don´t worry, be happy!
Tweety
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178
Bydlisko: Brezno/Košice

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Donna » Sob 06.12.2008 19:44

moj maly cuva predomnou v pohode.. no vedla nohy sa mu nepaci.. a zasa leopard tak ten cuva pri nohe ani nevie jak... on je natolko psychopaticky a taks trasne chce pocuvat, ze ked mu poviem k nohe a budem cuvat , tak on bude pri nohe stale pri mne cuvat...
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: cúvanie na povel

Poslaťod kenny » Ned 11.01.2009 0:17

Lenka.Buddy píše:koho miláčik ovláda cúvanie??? :no:
ako ste sa k tomu dopracovali??lebo nám to nejak nejde :ua:


Môj psík vie cúvať medzi nohami a pri nohe. Nám to trvalo tiež dlho ti potrbuje vela energie. A skus to tak, ze mu das hracku do nufaku a tahaj ju zo sebou.
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

Re: cúvanie na povel

Poslaťod kenny » Sob 07.02.2009 19:54

Ahojte neviete niekto ako by som mala naučiť psa cúvať odomňa aspoň na 10 metrov, teraz mi odcúva asi 2 a aj menej???
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

Re: cúvanie na povel

Poslaťod hewča » Ned 08.02.2009 11:03

my sme pri cúvaní postupovali podľa jedného videa na youtube (stoličky a stena vytvoria takú uličku..)avšak ak tam stoličky neboli tak slovo cúvaj stratilo pre meggi význam a preto nakoniec sme to učili našou metódou... zobrala som si do oboch ruk pamlsok... dala som ruky do výšky jej očí a kývala som rukami... raz jednou raz druhou a išla som dopredu... hovorila som pri tom cúvaj... síce si občas sadne prípadne urobí kolo, kolo :lol: :lol: aj to je úpech (predtým si vždy len sadla) :no:
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

PredchádzajúciĎalší

Späť na Triky