cúvanie na povel

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Lucifer » Uto 19.02.2008 21:50

My mame medzi postelou a stenou tak maly priestor, ked pes vlezie "do ulicky" , tak to musi vycuvat :lol: Aj ked sme ich cuvat specialne neucili, ked uz vliezli do jednosmerky, tak sa z nej museli aj prirodzene dostat spat :yes: Uz sa pridal iba povel "Cuvaj" a fesaci pri spatnom chode pekne vrtia prdelkami...Takze mozem tuto techniku vrelo odporucit :jupi:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Van » Uto 19.02.2008 23:30

Luci, u nas to bolo podobne :ahoj:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Beuska-Dinka » Str 20.02.2008 18:38

Aha no pekne... :lol: takze si vyrobim uzku ulicku... :lol: ale skusim aj daco taketo podobne ked sa to bude dat dakde... a keby som to robil pri stene?? viete ze by som dala psa k stene a ja by som bola vedla a tak hmm?? :smile:
Beuska-Dinka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 104
Bydlisko: BA, Petržalka

Re: cúvanie na povel

Poslaťod lusy » Str 20.02.2008 18:45

ja som to tiez tak ucila. ze mal stenu iba z jednej strany. a odmenovala po prvom kroku vzad.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Van » Str 20.02.2008 18:48

Beuska-Dinka píše:Aha no pekne... :lol: takze si vyrobim uzku ulicku... :lol: ale skusim aj daco taketo podobne ked sa to bude dat dakde... a keby som to robil pri stene?? viete ze by som dala psa k stene a ja by som bola vedla a tak hmm?? :smile:

skus sa pozriet podome, co tam mate...u nas musi cuvat aj v kuchyni, ak sa nahodou ocitne zoci voci gazdom, ktory chcu prejst (maju samozrejme prednost), lebo mame uzku kuchynu a medzi stolom so stolickami (takze sa pod nim neotoci) a kuch. linkou je priestor presne pre jedneho cloveka/psa.....pohladaj, mozno sa aj u vas cosi take najde... :ahoj:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Beuska-Dinka » Str 20.02.2008 21:41

no teda skusim to o tu stenu... a skusim aj pohladat daco uzke... alebo mozno vonku daco najdem.... :smile:
Beuska-Dinka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 104
Bydlisko: BA, Petržalka

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Bibiana » Str 20.02.2008 21:48

Ja som išla na to podobne.. Vždy keď si zoberem nejakú dobrotu k PC samozrejme nemôže chýbať ani Falik.. Keď mu dlho nedávam, prejde si na druhú stranu.. No keďže medzi stolom s PC, druhým stolom a stenou je len miesto na príchod, tak cestu späť musí jedine vycúvať.. To mu ide pekne.. Tiež keď sa jašíme tak mu ťahám hračičku pod nohami a teda cúva.. No je to pre nás náročný cvik :ha:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Máňa&Berry » Štv 21.02.2008 19:40

Má fenka umí mnoho cviků z dodgancingu (tance) a mezi nimi je i couvání. Já už ani skoro nevím, jak jsem to svou fenku učila - neučila se to skoro sama. Ale vím, že jsem si ji postavila před sebe a šla směrem k ni - ona přirozeně couvala a já přitom říkala povel a chválila. Další metoda je, že si dáme dvě lavičky (z tělocvičny) blízko sebe a necháme uprostřed menší průchod, kam navedeme psa a dáme si ho před sebe. Potom jdeme směrem ke psu a říkáme povel - pes nemůže uhnout do strany, protože tam má ty lavičky, takže mu nezbyde nic jiného, než couvat.
Snad vám to půjde :no:
Máňa&Berry
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Praha

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Beuska-Dinka » Štv 21.02.2008 20:44

Dakujem moc pekne za rady vsetko vyskusam... no teda dnes som to skusala ale zatial len take ze som si ju dala medzi nohy a dala som jej do ust hracku a tak troska ju tlacila a islo to tak som ju hned chvalila a odmenovala... no myslim si ze uz vie celkom o co ide... len musim pokracovat... :no: :ha: a aky povel pouzivate???
Beuska-Dinka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 104
Bydlisko: BA, Petržalka

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Máňa&Berry » Štv 21.02.2008 22:04

Já používám povel COUVEJ, ale dá se použít například i BACK nebo ZPĚT atd.
Máňa&Berry
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Praha

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Beuska-Dinka » Pon 25.02.2008 17:09

OKEJ... no ja som zavala pouzivat klasiku "cúvaj" :lol:
Beuska-Dinka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 104
Bydlisko: BA, Petržalka

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Alexandra.N. » Pon 10.03.2008 19:16

Aj moj cuva:) naucila som ho asi takto zdvihni pamlsok aby ho dobre videlalebo hračku ale hocičo čo má rád....Asi vo velkosti trosku vyssie nad oci tak aby to videl...Potom chod k nemu a zdvihni to trosku vyssie psik aby to videl musi cuvať my sme sa stretli s uspechom :jupi:
Psie oči dokázu dosiahnuť aj to čo je nedosiahnuteľné....
Psí pohľad sa zrodil z anjelskej dobroty....
Psí pohľad dokáže neuveritelne rýchlo zvrtnúť situáciu vo svoj prospech....
Alexandra.N.
Nováčik
 
Príspevky: 47

Re: cúvanie na povel

Poslaťod lusy » Str 12.03.2008 1:44

pri tomto by som povedala, ze mi pes skor sadne ako zacne cuvat.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Alexandra.N. » Str 12.03.2008 7:04

no neviem moj cuval.....ale rpitom musis ist aj trosku dobredu sa hybat....
Psie oči dokázu dosiahnuť aj to čo je nedosiahnuteľné....
Psí pohľad sa zrodil z anjelskej dobroty....
Psí pohľad dokáže neuveritelne rýchlo zvrtnúť situáciu vo svoj prospech....
Alexandra.N.
Nováčik
 
Príspevky: 47

Re: cúvanie na povel

Poslaťod lusy » Str 12.03.2008 10:42

ja som len hovorila zo svojej skusenosti. mne by pes kvoli odmene vyssie sadal. uz len preto, ze som ho tak ucila sadni.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

PredchádzajúciĎalší

Späť na Triky