Neoficiálna dogdancingová súťaž Dogdisko

Tréningy a akcie týkajúce sa dogdancingu

Neoficiálna dogdancingová súťaž Dogdisko

Poslaťod paulina.stankova » Pia 30.05.2014 20:17

Ahojte,
chcela by som vás pozvať na eoficiálnu súťaž v dogdaningu. Bude sa konať 19.7.2014 v Žiari nad Hronom (alebo blízkej obci - 4km). Je to naša prvá zorganizovaná súťaž. Ak sa podarí, o rok by sme chceli zopakovať.
Súťaží sa v 5 kategóriách:
Kategórie:
1. Juniori
- šteniatka do 10 mesiacov
- deti do 10 rokov
2. “Amatéri”
- psy, ktoré neboli ani raz na neofic. DD súťaži
- psy, ktoré boli raz na neofic. DD súťaži bez umiestnenia
3. Pokročilí
- boli 2 a viac krát na neofic. súťaži bez umiestnenia
- boli raz na ofic. súťaži bez umiestnenia
- majú spravenú jednu skúšku (môžu ale nemusia, podľa ich pocitu)

4. Profesionáli
- boli na ofic. súťaži s umiestnením
- boli na neofic. súťaži s umiestnením
- majú spravené 2 skúšky

5. Future dogdancer
- psíky, ktoré vedia málo trikov
- pre majiteľov, ktorí si chcú skúsiť, ako psík reáguje na veľa nových pachov, neznáme prostredie, rušivé prostredie, hlasná hudba…
- podmienka je, že hudba musí byť do minúty

Ocenenie:
V kategórii 1-4 budú odmenení prví traja.
V kategórii č.5 bude vyhodnotení najlepší pár.
Každý zúčastnený dostane aj diplom a prekvapenie.

Platby:
Kategória č.1 - č.4: 1. pes - 8€ 2. pes - 6€ 3. pes - 3€
Kategória č.5: 2€

Motivácia vo všetkých kategóriách povolená.

Nezabudnite, že výťažok z akcie pôjde do útulku v Banskej Štiavnici pre opustené psíky a mačičky.
Na akciu je možné aj doniesť nejaké vecičky do útulku, ktoré budú odovzdané.

Prečo prísť?
- kategórie sú prispôsobené pre všetky psíky, aj tie, ktoré toho vedia málo
- zabaviť sa
- získať nové skúsenosti
- spoznať nových ľudí
- darovať peniažky do útulku

V prípade záujmu mi prosím pošlite vyplnenú prihlášku na mail pausalieck294@azet.sk
Prihláška: https://docs.google.com/document/d/1V7A ... Jls_U/edit
Platbu uhradiť na účet: 2912856484/1100
Uzávierka: 5.7.2014 (prihlášok aj platieb)
Po tomto termíne nie je možné sa prihlásiť.

Očkovanie proti besnote nesmie byť staršie ako 1 rok a mladšie ako 21 dní. Výnimky sú 2, 3 ročné vakcinácie proti besnote.

Viac na facebooku: názov udalosti Dogdisko
paulina.stankova
Nováčik
 
Príspevky: 45

Re: Neoficiálna dogdancingová súťaž Dogdisko

Poslaťod Tinka123 » Sob 31.05.2014 19:53

Ahoj, rozmýšľam že pôjdeme. A ak tak sa aspoň pozrieť. Len ja sa strašne bojím že môj by nebude chcieť cvičiť a bude chcieť ísť za psami a tak. A keď nebude chcieť tak budeme diskvalifikovaný alebo ako? Alebo ukážeme neskôr? Dnes sme mali vystúpenie a boli tam aj psy a dopadlo to dobre. Tak asi by som prišla. Ešte zistím či budeme doma alebo či sa bude dať prísť.
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: Neoficiálna dogdancingová súťaž Dogdisko

Poslaťod paulina.stankova » Sob 31.05.2014 20:49

Psy by mali byť v dostatočne veľekj vzdialenosti od kruhu, presne kvoli tomu, aby to nevyrušovalo iné psíky.
Nechcem, aby človek ostal sklamaný a bol diskvalifikovaný len preto, že mu pes odbehol z parkúru. Asi by som to dala posúdiť individálne. Ak pes odíde z parkúru za iným psom a nebude to tvoja chyba, že ten druhý psovod bol blízko kruhu, tak opakovať. Ak ti ujde, tak by si si ho mohla zavolať naspäť a pokračovať v choreografii s tým, že hudba nebude zastavená, ale bude ďalej hrať :)
paulina.stankova
Nováčik
 
Príspevky: 45

Re: Neoficiálna dogdancingová súťaž Dogdisko

Poslaťod Tinka123 » Sob 31.05.2014 21:42

Aha, ok. ďakujem za info. :smile: Tak idem skúsiť nad niečim porozmýšľať a pohľadať pesničku.
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: Neoficiálna dogdancingová súťaž Dogdisko

Poslaťod moschino » Sob 31.05.2014 21:59

skoda, ze v lete :ua:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Neoficiálna dogdancingová súťaž Dogdisko

Poslaťod vavrena » Sob 31.05.2014 23:45

Offtopic: Tinka, a prečo neprídeš niekedy na tréning alebo seminár? Riešime tam presne tieto veci, pripravujeme vás na súťaže, poradíme, ako sa len dá...

Paulínka, veľmi oceňujem, že sa snažíš vymyslieť pekné podujatie s dogdancingovým obsahom, ale možno by si sa mohla ísť aj ty pozrieť, ako funguje taká dogdancingová súťaž, určite by ti to pomohlo v organizácii tej vašej. Rozumiem, že podstatná pre vás je samotná akcia, a nie rozhodcovia či riešenie nejakej úrovne, ale napríklad názvy kategórií, ich počet, samotná tanečná plocha, čas choreografií, minimálne základné pravidlá - to sú veci, ktoré treba riešiť aspoň trošku racionálne.

Možno by ste mohli rozdeliť súťaž na triky a dogdancing - predvádzačka trikov nie je dogdancing (kat. "future dogdancer"). A tiež kategórie amatéri a profesionáli môže dávať pocit, že niekto sa tým dogdancingom živí... Na druhej strane je pekné, že ste súťaž rozdelili na toľko veľa kategórií, aspoň budú ocenení všetci zúčastnení. Držím vám palce :smile:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Neoficiálna dogdancingová súťaž Dogdisko

Poslaťod paulina.stankova » Ned 01.06.2014 5:43

Na takejto akcii som už bola dva krát.
Miesto sme vyberali spolu s kamarátkou, a ona má zariadiť, aby sa tam mohla akcia konať. Veterinára, DJ, rozhodcov a moderátora máme.
Doplňujúce informácie:
Tanečná plocha bude cca 10x7m.

Motivácia povolená vo všetkých kategóriách.
Psa je zakázané mať počas tancovania na vodítku. Pes môže mať počas tancovania obojok, iba ak je súčasťou kostýmu.

Očkovanie proti besnote nesmie byť staršie ako 1 rok a mladšie ako 21 dní. Výnimky sú 2, 3 ročné vakcinácie proti besnote.

Hudbu si prosím prineste na USB kľúčoch označených menom alebo CD nosičoch.

Uzávierka: 5.7.2014 (prihlášok aj platieb)
Po tomto termíne nie je možné sa prihlásiť.
Prihlášky prosím posielajte na mail: pausalieck294@azet.sk
Platbu uhradiť na účet: 2912856484/1100
Ak máte problém so zaplatením včas, napíšte prosím na mail.

A ak sa podarí, chceli by sme aj pomedzi súťaže vyhodnotiť najkrajšie psíka (čo sa páči rozhodcovi), najmladšieho, najstaršieho, najlepší kostým, najlepší trik...
paulina.stankova
Nováčik
 
Príspevky: 45

Re: Neoficiálna dogdancingová súťaž Dogdisko

Poslaťod Tinka123 » Ned 01.06.2014 9:38

Offtopic: Vavrena len problém je aj to že semináre alebo tréningy sú väčšinou ďaleko.
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: Neoficiálna dogdancingová súťaž Dogdisko

Poslaťod vavrena » Ned 01.06.2014 10:09

Offtopic: Rozumiem, že je to relatívny pojem "ďaleko," keď človek nemá auto. Ale keď si spomeniem, koľko som sa ja s dvomi psami nacestovala hromadnými linkami, a viackrát do roka, že na jedno, samozrejme neplatené, vystúpenie sme šli 3 hodiny... teraz jazdíme na preteky viackrát do roka vyše tisíc km. Ďaleko je veľmi relatívny pojem. 100km je hodina autom. To dávam niekoľkokrát do týždňa. :nwm: Ono je to asi o ambíciách, keď človek nechce, nepôjde, a ak chce, tak prejde za jedným tréningom 300 km (a Slovenka to je, a naozaj šla tých 300km, lebo nevedela, ako začať s DD). Stále si môžete zorganizovať seminár u vás v meste, ak sa vám nechce nikam chodiť, na Slovensku máme európsku špičku, Moniku, a síce dostáva pozvania z Californie, Nemecka, Chorvátska, a tým ľuďom má čo ukázať a povedať, tak neverím, že tu na SR by sa budúci dogdanceri nemali čo od nej naučiť, a je mi trocha čudné, že človek neobetuje tú hodinu autom, keď v zahraničí za ňou ľudia cestujú stovky km.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Neoficiálna dogdancingová súťaž Dogdisko

Poslaťod Tinka123 » Ned 01.06.2014 10:20

Offtopic: No, ja by som obetovala aj veľkú diaľku ale, potrebovala by som aby ma tam zaviezli a podľa rodinných príslušníkov je to ďaleko. :ach: Ale na leto som plánovala nejaký seminár. len u ns je trochu problém so socializáciou, keď že nemáme sa s akými psami stretávať a tak. :ua:
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: Neoficiálna dogdancingová súťaž Dogdisko

Poslaťod paulina.stankova » Ned 15.06.2014 11:34

Nastali dve menšie úpravy. Keďže v kategórii Juniori je prihlásený iba jeden tím, kat. Junioi sa spojila s kat. Amatéri po odsúhlasení súťažiacej s tým, že sa bude brať ohľad na to, že má šteniatko.
Druhá úprava v kat. Future dogdancer sa budú ukazovať triky psov po dobe jednej minúty. Táto kat. je určená pre tímy, ktoré si chcú dogdancing vyskúšať, zistiť reakciu psa na cudzie prostredie atď. Niektorí ľudia nevedia vymýšľať choreografie, tak sa spravila kat. aj pre nich ;)
paulina.stankova
Nováčik
 
Príspevky: 45


Späť na Tréningy a akcie