Bratislava

Konkrétne agility cvičáky a kluby

Re: Agility cvicaky

Poslaťod fatboy77 » Ned 11.01.2009 19:49

...uz sa nerozculuj...bude nam dobre :lol:
Obrázok
fatboy77
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 505
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Agility cvicaky

Poslaťod energitc » Pon 12.01.2009 9:06

Agility-ds píše:asi tu na dogfore chodi vela ludi do skiperu...nebudem sem pisat nic.......mozu si tam ludia ist sami a zatrenovat si..a uvidia,ze chovanie MArtiny Vakonicovej je naozaj otrasné..........ani neviem preco odchadzaju zo skiperu do pedigree.............. :no:


mno, lenze vies, pedigree nevezme len tak dakoho...mna s civavou nechceli ale markizacku reporterku(ktora im spravila prispevok do reflexu) s civavou vzali..takze asi sa civavy posudzuju u nich podla dajakeho zvlastneho kriteria, podla ktoreho mozu u nich cvicit agility.

a vidis, ja chodim zatial do isteru, par riadkov dozadu som vyslovila nazor o tomto klube(ludia som tam strasne zlati, ale to jak to tam frci nam s felis nevyhovuje...organizacia) a pritom je tu dost isterakov ale to ci sa dakto so mnou nebude bavit neriesim,lerbo je tomoj nazor.moj osobny nazor a nemam problem ho prezentovat komukolvek v klube.proste sa obzeram po niecom co by nam sadlo, po nejkakom inom klube.a mozno aj skusim skiper a uvidime,skusenost je ucitel najlepsi takze asi tolko.
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Agility cvicaky

Poslaťod fatboy77 » Pon 12.01.2009 9:31

chcem ti na tuto vec odpovedat, lebo som tam bol... Markizacku reporterku nevzali... Momentalne je uplne plny cvicak pedigree. Neberu nikoho, skor zacnu asi selektovat aj zo svojich radov. Tych co nebudu chodit na trening poctivo, s tymi sa pravdepodobne rozlucia ( s tym osobne suhlasim ) nakolko zaberaju miesto pre tych co chcu trenovat a pretekat. V Bratislave by sa kludne "uzivil" dalsi klub. Je to len o tom, ci bude vola a sila do toho sa pustit.
Obrázok
fatboy77
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 505
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Agility cvicaky

Poslaťod energitc » Pon 12.01.2009 12:15

no ta markizacka reporterka to prezentovala akoze ju tam vzali a akoze aha,ved aj civavy mozu mat nejake vyzitie a pritom ma prave tam odmietli cca v juni a to az v bode, ked som druhym mailom odpovedala na rasu psa,s ktorou som chcela zacat agility.to je rasizmus a psaci! :yes: ale ved dobre, ja im to pravo vyberat si neberiem, ja si tiez musim vybrat klub, uvidim ako to bude teraz ked sa zacne a felis uz moze aj skakat, ak budeme mat viac vyzitia tak mozno aj v isteri ostanem...vsetko je vo hviezdaaaach :ahoj:
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Agility cvicaky

Poslaťod zeane » Pon 12.01.2009 12:35

Agility-ds píše:asi tu na dogfore chodi vela ludi do skiperu...nebudem sem pisat nic.......mozu si tam ludia ist sami a zatrenovat si..a uvidia,ze chovanie MArtiny Vakonicovej je naozaj otrasné..........ani neviem preco odchadzaju zo skiperu do pedigree.............. :no:


do Pedigree odišla za posledný (minimálne) rok jedna baba, aj to kvôli tomu že si kúpila borderku a mala pocit že v Pedigree majú viac skúseností s borderkami. Výsledok ešte nevieme, bo borderka je ešte len šteňa. Pokiaľ by ťa zaujímalo, prestupy medzi športovými klubmi sú jedna z najnormálnejších vecí na svete. Len tak pre upresnenie... :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Agility cvicaky

Poslaťod fatboy77 » Pon 12.01.2009 12:40

Drzim palce nech vam to ide,nech ste sikovny a hlavne nech sa dobre bavite ( toto uz zabudaju mnohe kluby a jednotlivci )
Agility je zabava.... az potom vrcholovy sport...
Obrázok
fatboy77
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 505
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Agility cvicaky

Poslaťod energitc » Pon 12.01.2009 15:35

ved to, fatboy, ved to...my to chceme robit pre zabavu s felis a malokto to chape, ja viem ze kluby sa chcu nejako reprezentovat,ale ked kukam na cechy a na to,jak to tu frci na slovensku s agility...mno ...kde je radost z behania,zo spoluprace so psikom?
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Agility cvicaky

Poslaťod zeane » Pon 12.01.2009 16:55

energitc píše:ved to, fatboy, ved to...my to chceme robit pre zabavu s felis a malokto to chape, ja viem ze kluby sa chcu nejako reprezentovat,ale ked kukam na cechy a na to,jak to tu frci na slovensku s agility...mno ...kde je radost z behania,zo spoluprace so psikom?


:oko: tam, kde si tú radosť spravíme :heh: Treba si len nenechať pokaziť radosť zo svojho behania. Blbé reči a ohovárania (sorry, ale je to tak) boli, sú a budú - myslím že akurát by to chcelo si ich nevšímať a hlavne ich nešíriť...
Inak - baby z Moravy zasa hovoria nám keď sa niekde stretneme že u nich je taká divná atmosféra, plno všelijakých rečí a že my to tu máme aké fajn :haha: Takže zhrniem - také to budeme mať aké si to spravíme a presne toľko rečí bude koľko si ich budeme všímať... :heh:
ps: teraz si nie som istá, či som to napísala zrozumiteľne - ale budem veriť že áno :smile:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Agility cvicaky

Poslaťod Sunny » Uto 13.01.2009 9:17

Zeanka, super prístup :aplause: Presne takto to vnímam aj ja - behám pre moju a psovu radosť a snažím sa nenechať si ju pokaziť. Ak by mi ju niekto chcel moc kaziť, tak sa proste zbalím a pôjdem inde. Ale mne pokaziť radosť z agility, to by už muselo byť... :ha:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Agility cvicaky

Poslaťod Agility-ds » Uto 13.01.2009 19:13

no hej........ale v skiperi si dost pokazís psa,lebo sa tam nic iné nerobý,len otocky...to by som bola zvedvá,ako si Martina Vakonicová predstavuje robyt otocky vsade s borderkou..........a ked som robyla nieco ine,tak my povedala ,ze k nim nemusím chodit..nenechá nikoho,aby si robyl svoj vlastny stil vedenia psa.....je to o zábave,lenze takto ma to naozaj nebavilo.....ja viem,ze niekde sa musia tie otocky robyt,ale predsa neni normálne,ze som nemohla urobyt nic iné.....a keby my teraz niekto napisal,ze nie som dost skusena na to,aby som tu taketo veci písala,tak tym by som chcela povedat,ze som bola u Martiny Klimesovej ,a v MEOE a nikde to takto nerobya....... :ua:
http://www.youtube.com/user/RiayHolly
Agility-ds
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 258
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Agility cvicaky

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 13.01.2009 19:56

mne vždy hovoria,že by ma v skiperi mali radi :ha: niekedy sa vrtím až moc
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Agility cvicaky

Poslaťod Agility-ds » Uto 13.01.2009 19:59

treba sa naucit aj nieco iné,a aj pes by sa to podal mna mal naucit,lebo ked niekto kto má rychlejsieho psa,a neovláda nic ine ako otocky,a psovod tu otocku nestihne,tak je v....... :D:D:D
http://www.youtube.com/user/RiayHolly
Agility-ds
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 258
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Agility cvicaky

Poslaťod zeane » Uto 13.01.2009 20:03

Offtopic: Dostávame sa tým značne OT, ale teda budiž... :nwm: pozri - tým spôsobom ktorý učí Maťa sa behá v Rakúsku, videla som takto behať aj s borderkami na dobrej úrovni :no: . To, či môžu, abo nemôžu pomôcť otočky k efektívnejšiemu vedeniu psa záleží doslova a do písmena od psovoda - teda od teba. Pravda, Martina Klimešová vedie inak a ani u maďarských pretekárov ich nie je vidieť. Ja som pre zmenu bola na seminári u Silvie Trkman (teraz cez víkend) a tá otočky používa podobne, aj keď nie úplne rovnako ako rakúšania... Môžeme pokračovať SS ak chceš, do diskusie o kluboch sa takáto debata vážne nehodí. :ahoj:
Doplnok: tým som nechcela povedať že sa v skiperi neučí nič iné - ja som taký živý dôkaz na nožičkách, že áno...
Naposledy upravil zeane dňa Uto 13.01.2009 20:12, celkovo upravené 1
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Agility cvicaky

Poslaťod Agility-ds » Uto 13.01.2009 20:10

minule som cítala rozhovor so Silviou Trkman a bolo tam napísané,ze ona vysiela psa,ked moze...a jej beh sa my zdá skor meteny ,ako s otockamy....no kazdy ma iny nazor :ua:
http://www.youtube.com/user/RiayHolly
Agility-ds
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 258
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Agility cvicaky

Poslaťod šeltie » Str 14.01.2009 12:54

no zeane presne použiva otočky ale NIE TAK AKO RAKUŚANIA to si treba uvedomiť - je rozdiel medzi otočkou a otočkou. Budem uprimná mne sa palinov štýl nepači pretože cielom agility je zabehnut parkur co najlepšie - viest psa co po najidelnejšej drahe a neprerušovať ho v prirodzenom pohybe. To znamena že na mieste kde je vyhodnejší francuz použijem francuza, na mieste kde je idealne križenie použijem križenie a netlačím sa tam zbytočne do otočky. vela krat som videla ako palo zabrzdil psa tym ze narval otočku niekde kde to bolo nemyslitelne. Silvia napriklad hodne používa aj križenie a ako piše fagility ds aj vysielanie psa - teoria totiž je aby pes vedel myslet na parkure a vedel si vyhladat v priestore prekažky...
Naposledy upravil šeltie dňa Str 14.01.2009 14:03, celkovo upravené 1
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Cvičáky agility