Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

KK Dvory nad Žitavou

Konkrétne agility cvičáky a kluby

KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod Vikiki22 » Str 27.07.2016 9:35

Nový cvičák i založený KK v obci Dvory nad Žitavou (okr. Nové Zámky) sa zaoberá hlavne základným výcvikom a s agility. S agility v klube len začíname, traja sa zaoberáme s agility už nejakú tú chvíľku a ďalší záujemci k nám pribúdajú. Čoskoro spustíme tréningy aj pre verejnosť.
Prekážky: skočky, slalom, tunel, áčko, ostatné budú pomaly pribúdať.
Plocha: trávnatá, ohradené cvičisko.
Viac info na http://www.kkdvory.weebly.com a na https://www.facebook.com/kkdvory/
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Re: KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod Margita » Str 27.07.2016 12:23

fiha akeho fesiho tam mate za veterinara :angel: ma riadne oci
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Vikiki22 » Štv 28.07.2016 20:54

Dnes sa uskutočnil prvý agi tréning pre našich členov! :ahoj: https://www.facebook.com/kkdvory/photos ... 3535901063
EDIT: Upravujem svoj príspevok s vysvetlením, že nešlo o agility tréning s vrcholovými ambíciami. Išlo čisto len o zábavu pre našich členov na spestrenie výcviku a o samotné zoznámenie sa s tunelom a so skočkou. (Aby sa predišlo reakciám podobným nižšie. :ahoj: )
//31.7. Vikiki22
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod šeltie » Pia 29.07.2016 20:06

prepac ale ked vidim toto https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=582B890C nozik sa mi otvara vo vrecku ... :hmm:
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod moschino » Pia 29.07.2016 21:02

Som bola v tom, ze takto sa to uz roky rokuce neuci :angel:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Sob 30.07.2016 5:27

Podobne :angel: .
klik -->> OBEDIENCE BA - semináre, intenzívky a tréningy
you're not allowed to access this file
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Vikiki22 » Sob 30.07.2016 5:43

K tomuto sme pristúpili len u jedného psa, lebo tento huskáč nechcel za žiadnu cenu preskočiť prekážku. Prešiel medzi tyčami, ale akonáhle sme čo i len cm zdvihli tyč, tak nič. Keď sme ho pripli na vodítko, tak takto preskočil. Takto skočil len 2x a potom mu to už išlo. Čo dramatizujete zas? :heh:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod moschino » Sob 30.07.2016 9:58

Len u jedneho? Ved na fotkach som videla niekolko psov, co takto skacu :oo: od civavy po labika. Tiez tunel s voditkom alebo stopkou :prd: nie je to prave bezpecne a pozitivne. Keby aspon voditko o postroj, ale o obojok... Ked pes nechce skakat, tak sa to da aj inak ako voditkom. Voditkovanie bola zastarala a odsudzovana metoda uz pred 8 rokmi, ked som s agility zacinalaa. V dnesnej dobe kopy dostupnych informacii o pozitivnej motivacii a kliker treningu ju fakt nechapem, sory
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Sob 30.07.2016 10:06

Ja som začala a agi pred 9 rokmi, nie som ani tréner ani som nebola na žiadnom seminári, len na pár intenzívkach, ale ozaj už vtedy bolo tabu čokoľvek s vodítkom. Všetko šlo cez motiváciu, ak nebola, tak bolo treba aj prácne vybudovať. A aj psy nám utekali z parkúru a sme ich naháňali a nevedeli privolať, bol to tak trochu kabaret, ale vodítko bolo striktne zakázané ako spôsob donútenia. No robte, ako viete a ako si myslíte. Hlavne, že so psami chcú majitelia niečo robiť.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Sob 30.07.2016 10:26

moschino píše:V dnesnej dobe kopy dostupnych informacii o pozitivnej motivacii a kliker treningu ju fakt nechapem, sory

To myslite vazne, ze dat psa na voditko aby sa mu 1-2x vysvetlilo ze prekazka nehryzie je horsie, nez ho nahanat neprivolatelneho po parkure? :oo: :oo:

Voditko neni pozitivne? Co tak to, ze voditko psovi hovori "sme v tom spolu" a teda tu prekazku skoci (alebo tunel prelezie) na prevesenom voditku?

Vidim ze by sme mali zacat agilitit s Fidom :joint:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Sob 30.07.2016 10:39

elfinka píše:To myslite vazne, ze dat psa na voditko aby sa mu 1-2x vysvetlilo ze prekazka nehryzie je horsie, nez ho nahanat neprivolatelneho po parkure? :oo: :oo:

Viki snáď odpustí, toto už je reakcia len čisto na elfinku, nie KK, ale áno, je to lepšie. Neprivolateľný pes sa nenaháňa, to bolo skôr obrazne povedané :lol: . Ide o to, že psovod sa učil aj v rámci agi svojho psa motivovať a čítať, aby boli dobrý tým. Pes sa zas učil, s kým to má vlastne spolupracovať a prečo - lebo je to cool. Používať vodítko v agi je dosť prvoplánové a hlavne učí psovoda (často neskúseného) riešiť veci takouto navigáciou a je to zbytočné. Ak je to posledná pomoc, ok, prečo nie, ale nie ako hlavná metóda. To nie je z mojej hlavy, ale trénerov, čo pochodili trénerské semináre a ja si dovolím tvrdiť, že vedia, prečo sa to robí takto a nie inak :ahoj: .
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Sob 30.07.2016 10:40

elfinka píše: To myslite vazne, ze dat psa na voditko aby sa mu 1-2x vysvetlilo ze prekazka nehryzie je horsie, nez ho nahanat neprivolatelneho po parkure? :oo: :oo:

si myslim, ze tady neni rozdil mezi pozitivnim pristupem a voditkem, ale mezi "takovym domacim skakanim pro zabavu" a agility :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Sob 30.07.2016 10:44

Elis píše:si myslim, ze tady neni rozdil mezi pozitivnim pristupem a voditkem, ale mezi "takovym domacim skakanim pro zabavu" a agility :angel:

Takto vysvetlene by som to prave pochopila, ale nie cez hento je pozitivne a toto nie :hi:

Aj ked teda v privolavacoch som postretavala ludi, co teda velmi chceli robit tie agility, ale kedze nemaju borderu, psa zaujima okolie a nesmu na psa sahnut, tak uz roky stoja na mieste :nwm: Pes si prostre zdrhne lebo sa za ten cas naucil zdrhat, a dovidenia.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Sob 30.07.2016 10:48

No ak pes zdrhá dlhodobo z parkúru, tak tam je problém s motiváciou vôbec agilitiť. My sme mali zdrhací problém pár tréningov (začal ako 5 mesačný), než sa chytil, potom už nikdy neutekal. Neviem si predstaviť, že si pes zafixuje úteky a to trvalo, ak ho aktivita na parkúre baví. A ak nebaví... neviem, načo to robiť?
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Sob 30.07.2016 10:52

Lindchen píše:Neviem si predstaviť, že si pes zafixuje úteky a to trvalo, ak ho aktivita na parkúre baví.

Ani ked pride niekto s 3 rocnym psom, ktoreho dovtedajsia jedina zabava bola behanie so psami v parku? Ze teda chcu skusit tych agilitov ked o tom vsetci tak basnia, ale pes ma uz roky naucene, ze jak som navolno, tak mozem behat za psami.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Ďalší

Späť na Cvičáky agility