Banská Bystrica

Konkrétne agility cvičáky a kluby

Re: Agility v BB

Poslaťod čili » Štv 05.06.2008 14:54

Hm, no my sme teraz začali chodiť na cvičák do BB, na základnú poslušnosť. Je to klbko energie, takže vôbec upútať jeho pozornosť je niekedy veľmi náročné... čo sa týka psov, tých stretáva veľa, ale samozrejme to nie je také, ako niekde na agility. Ja som to myslela skôr z toho fyziologického hľadiska, aby sme mu veľmi nezaťažovali klby a tak, hoci viem, že sa to dá robiť so šteniatkami "v malom". Práve preto by sme došli kuknúť a uvidíme... A kde ten Tvoj už liezol cez tunel? Na nejakom cvičáku? Lebo Čili, keď bol úplne malý, tiež zo trikrát preliezol cez skrútený koberec a to bol teda dlhý tunel :lol: . Aj sa mu to veľmi páčilo...
čili
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48
Bydlisko: Zvolen

Re: Agility v BB

Poslaťod Sunny » Štv 05.06.2008 15:13

Ja som to myslela skôr z toho fyziologického hľadiska, aby sme mu veľmi nezaťažovali klby a tak. A kde ten Tvoj už liezol cez tunel?


Chodím na cvičák s tou staršou - na jeseň sme už plánovali preteky, ale vzhľadom na to jej choré srdiečko z toho asi nič nebude :plac: Mladú som brávala s nami na cvičák od začiatku, hneď ako som ju doniesla. Najprv sme sa len hrali pri tuneli, potom sme ho skúsili prejsť - no preletela ho ako guľa :lol: Do polroka budeme robiť len tunely, to vlastne len beží rovno, nemá jej to ako ublížiť, potom postupne pridáme kladinu, slalom a od roka áčko a skočky. A malo by to byť OK.
Treba hlavne trénovať len toľko, koľko to šteňa baví - my si tie tunelíky počas cvičáku prebehneme len pár krát, kým ju to baví a kým ma vníma. A udržať si pozornosť šteňaťa Parsona je vcelku výzva :ha:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Agility v BB

Poslaťod čili » Štv 05.06.2008 15:45

Tak to mi hovor... niekedy je to slušné, ale mám pocit, že sú chvíle, keď sa môžem aj na mihalnice postaviť a on si to nevšimne... vtedy ani piškótka, ani hračka milovaná, ani nič na svete nezaberá... proste pozornosť na všetky strany, len na mňa nie. Ale to sú také "parsonovské chvíle" :no:
čili
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48
Bydlisko: Zvolen

Re: Agility v BB

Poslaťod Sezen » Uto 15.07.2008 13:36

Chcem sa opýtať, či neviete čo je nové ohľadom agility v bb. Či sa už cvičí a ako to tam vyzerá.
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Agility v BB

Poslaťod čili » Štv 17.07.2008 9:14

Ja viem, že sa to má rozbehnúť koncom augusta, začiatkom septembra na Fončorde... takže zatiaľ nič.
čili
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48
Bydlisko: Zvolen

Re: Agility v BB

Poslaťod Natalia a Biff » Ned 20.07.2008 16:55

Ahojte,
tak to je super, že sa nám takto počet agi klubov rozrastá. Držím prsty Banskej Bystrici, nech vám to ide a hlavne behá :lol:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Agility v BB

Poslaťod kikula22 » Ned 27.07.2008 18:50

No som teda zvedava co to bude :nwm: Viete niekto nieco new??
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Agility v BB

Poslaťod kikula22 » Uto 26.08.2008 12:11

Ked nikto nič neviete, tak viem ja !! :ha:

Volala som tam a spytala sa že či už nevedia niečo viac. A bolo mi povedane ze uz mali povrch pekne upraveny a zhanali unimobunku. Ale ze im tam niekto doviezol bordel. A tak teraz rozmysla ako ho da prec. A pojde sa stazovat na mesto.

A este dodal ze je o to velky zaujem. A ze by uz aj zacal ale koli tomu neporiadku by sa len hanbil. Tak sa tam pojdeme kuknut ci tam len niekto vysipal kontajner alebo nanosil panely a tehly :lol: Ak sa bude jednat o to prve tak by sme mohli prist pomoct.

Takze mam zavolat o mesia... :heh:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Agility v BB

Poslaťod Sezen » Str 24.09.2008 11:38

Kikula udialo sa niečo s tým cvičiskom? Či tento rok už môžeme zabudnúť.
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Agility v BB

Poslaťod kikula22 » Str 24.09.2008 12:13

JJ udialo :yes: Volala som tam aaaa....uz maju povrch pekny. Travicka , vsetko. Este zhanaju unimobunku na prekazky. Za mesiac...max. dva by to už malo byť určite otvorene, ze uz to vie z istotou!!! :yes:

Ozaaj aj ty tam ides chodit?? Tak to budee supeer suprovo bombastickeee :yes:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Agility v BB

Poslaťod Sezen » Str 24.09.2008 13:43

Tak to je dobrá správa, ale to už bude asi aj sneh keď to otvorí.

Veru aj my by sme tam chceli chodiť :lol: , tento šport sa mi páči. To bude super keď sa tam stretneme :yes: .
V Brezne som si prebehla s nimi pár prekážok, tak Korčine sa to hrozne páčilo, teda až na tunel, ten som jej musela vyrovnať :lol: aby videla na druhý koniec. Jerryno s tunelom nemal problém ale on nemá rád kladinu, tak uvidíme.
Ja mám doma slalomové tyče a 2 skokové prekážky, tak sme ich párkrát vyskúšali.
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Agility v BB

Poslaťod kikula22 » Štv 25.09.2008 14:43

Tak sa tam urcite stretnemee!! :yes: Uz sa velmi tesim.
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Agility v BB

Poslaťod Tweety » Pon 29.09.2008 16:52

lidičky len vás chcem upozorniť na agility seminár v Brezne...pretekári ale aj nadšenci, učiť vás bude česká trénerka Martina Klimešová!!! z kopy jej úspechov spomeniem napr. 2.miesto na MS BO.
je viacnásobná majsterka,ale hlavne super človek,príjemná a pohodová baba.S jej metodikou sa možete stretávať v časopise psí sporty. takže ak chcie niekto nabrať rozumy, naučiť sa behať agility či vylepšiť techniku ste vítaní.
viac info na www.kkbrezno.ic.cz alebo aj tu na fóre v sekcii pozvánky na podujatia či agility
Don´t worry, be happy!
Tweety
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178
Bydlisko: Brezno/Košice

Re: Agility v BB

Poslaťod jenna » Str 15.10.2008 15:30

ahojte, neviete niečo nové ohľadom agility v Banskej Bystrici? číslo na Lukáčika mám, ale ešte som sa mu neozvala. chcela by som najprv vedieť kde sa trénuje, kedy - prišla by som najprv len tak pozrieť, či by nás to bavilo.
dík
Obrázok
Pes štěká, protože zpívat neumí.(ukrajinské přísloví)
Pes, to je cnosť, ktorá sa stala zvieraťom, pretože sa nemohla vteliť do človeka.(Victor Hugo)
jenna
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 361
Bydlisko: BANSKÁ BYSTRICA

Re: Agility v BB

Poslaťod kikula22 » Str 15.10.2008 20:10

Ešte neviem či sa trénuje. Skús mu zavolať. Ja by som mu aj zavolala ale...už som volala tolko krát :angel: :lol:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Cvičáky agility