Správanie sa na výstavách

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: World Dog Show, Bratislava, 08.-11.10.2009

Poslaťod katarina79 » Sob 19.12.2009 10:24

Offtopic: Zbytočná polemika.... ale je to zdravé, aj keď mimo témy :aaa:
katarina79
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 627

Re: World Dog Show, Bratislava, 08.-11.10.2009

Poslaťod katarina79 » Sob 19.12.2009 10:27

Nyssa píše::oo: zaujatá voči komu/čomu? :nwm: nehovorím, že môj spôsob je správny, ale hovorím, že nie každý pes ide tak, ako píšeš ty


Ani ja som netvrdila, že jej bol správny, len som hovorila, že v tom momente sa nemala ako dostať pred psa..ale postaví sa tam otec, ktorý vidí psa len raz za rok,...das ist alles.. :joint:
Naposledy upravil katarina79 dňa Sob 19.12.2009 10:28, celkovo upravené 1
katarina79
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 627

Re: World Dog Show, Bratislava, 08.-11.10.2009

Poslaťod skacenka » Sob 19.12.2009 10:27

Ty ospravedlňuješ nezvládnutú výchovu a agresivitu dominanciou a ešte sú podľa teba vadní tí ľudia, ktorí vlastným telom bránia útoku psa - svojho psa! :pac:
Takže myslím, že každému je jasné :ach:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: World Dog Show, Bratislava, 08.-11.10.2009

Poslaťod katarina79 » Sob 19.12.2009 10:31

skacenka píše:Ty ospravedlňuješ nezvládnutú výchovu a agresivitu dominanciou a ešte sú podľa teba vadní tí ľudia, ktorí vlastným telom bránia útoku psa - svojho psa! :pac:


Počuj, daj si facku....čítala si niekde niečo také???? :oo: Pokiaľ viem písala som toto : "Ak poviem, že sú to dominantné psy, to neznamená, že tým ospravedlňujem majiteľov... poukazujem len na charakter psa a tým aj "predpokladanú schopnosť " majiteľa zvládnuť ju.." Čítaj najprv všetko a až potom komentuj ty znalec duší. :heh:
katarina79
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 627

Re: World Dog Show, Bratislava, 08.-11.10.2009

Poslaťod Nyssa » Sob 19.12.2009 10:41

tretí krát :rules: :vykricnik:
Ak poviem, že sú to dominantné psy, to neznamená, že tým ospravedlňujem majiteľov... poukazujem len na charakter psa a tým aj "predpokladanú schopnosť " majiteľa zvládnuť ju
a toto je čo? veď to je len trápne ospravedlňovanie. "no tak viete čo, môj pes zmasakroval toho vášho, ale tak viete ako, on má taký charakter" :pac:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: World Dog Show, Bratislava, 08.-11.10.2009

Poslaťod skacenka » Sob 19.12.2009 10:45

toto nie sú psy, čo by sa mali vystavovať.... nie je to činčila,kua. V histórii sa používali na ochranu stád pred divými psami a teraz ich nútia krúžiť v kolečku medzi inými psami ako nutrie....


Vystavujú sa aj väčšie a silnejšie psy, a bez problémov ich majitelia v tom kruhu zvládnu....asi v tom niečo bude :ach:
Okrem toho, keď ti vadí to krúženie týchto psov v kolečku na výstavách-ty to robiť nebudeš? Ty máš nebodaj stádo, ktoré bude chrániť?

A k tvojmu "daj si facku" - skludni hormón, ja som s tebou husy nepásla :hmm:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: World Dog Show, Bratislava, 08.-11.10.2009

Poslaťod raky » Sob 19.12.2009 12:58

Pozrel som si to asi dvakrát a len poviem svoj názor...
Absolútne nezvládnutý pes - plus majiteľka ho ani nevedela prečítať - nakoľko by musela zabrániť vyvlečeniu o predvídaní ani nehovorím... Tiež sa občas vyhýbame určitým psom - keď vidíme, že je tam aké také nebezpečenstvo...
Ono vystavovať psa - je aj o socializácii a príprave na výstavu, čo síce pre niekoho nemusí až tak dôležité - ale je to jediná možnosť ako porovnať exteriér a v tomto prípade aj povahu - psík je jednoducho agresor... Osobne mi tento druh vystavovateľov vadí - nakoľko ak práve vystavujeme vo vedlajšom kruhu - tak to je pokazená výstava a zbytočná investícia - nakoľko u Catty nastúpi zvedavosť a chuť ísť riešiť niečo čo sa jej síce netýka, ale asi v rámci prevencie... Aj keď ju samozrejme zvládnem - tak ten prejav je proste iný - sleduje niečo iné atď a už záležín len na rozhodcovi ako to zoberie... :ua:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: World Dog Show, Bratislava, 08.-11.10.2009

Poslaťod Mackie » Sob 19.12.2009 17:54

katarina79 píše:Otec stál za kruhom, chcel chrániť psa nejakého pána a postavil sa pred psa....potom si chytal nohu...tak mu treba a bez pardónu. :hmm:

keby sa nepostavil a nechytal si nohu, obavam sa, ze potom by si jeho dcera chytala hlavu, usta, nos, kam by prislo, keby jej pes niekomu ublizil

katarina79
a za dalsie 3 prispevky vo veselom tone posielam upozornenie fora vo forme trojsily, ospravedlnujem sa, ak som zle citala, to je ta pisomna komunikacia, takze nevidiet mimiku a tak, ale ja tam citam zbytocny ostry ton voci uzivatelom, ktori sa tu vyjadrovali k teme
z coho vyplyva, aby bola dalsia pisomna komunikacia jasnejsia, ze ak sa nebudes vyjadrovat kludnejsie, jemnejsie, neurazajuco, dostanes napr. tyzdnovy ban
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: World Dog Show, Bratislava, 08.-11.10.2009

Poslaťod katarina79 » Ned 20.12.2009 9:51

Nyssa píše: "no tak viete čo, môj pes zmasakroval toho vášho, ale tak viete ako, on má taký charakter" :pac:



Tebe v škole veľmi ťažko šlo pochopiť novú látku, však? :lol: Ak je Tvoj záver zo všetkých mojich príspevkov vyššieuvedená veta, tak viem, s kým mám tú česť. :ach: Prosím Ťa, už sa ďalej nestrápňuj....my dve ideme myšlienkami úplne opačným smerom, tak len pokračuj v ceste... pre mňa je to uzavretá téma :aaa:
katarina79
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 627

Re: World Dog Show, Bratislava, 08.-11.10.2009

Poslaťod katarina79 » Ned 20.12.2009 9:56

skacenka píše:Vystavujú sa aj väčšie a silnejšie psy, a bez problémov ich majitelia v tom kruhu zvládnu....


Áno, vždy ide o veľkosť a silu :-)))))))))))))))))))))))) To bola haluz odpoveď :lol:

skacenka píše:A k tvojmu "daj si facku" - skludni hormón, ja som s tebou husy nepásla :hmm:

Tá facka znamenala, aby si sa prebrala, lebo som nedokázala pochopiť, že si taká "simply" a naozaj musíš mať pred sebou 20 stranový referát, aby si pochopila, o čom človek hovorí....ale naozaj tie "húsky" by Ti svedčali :hi: plodnú konverzáciu ukončujem na žiadosť vrchnosti :ahoj:
katarina79
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 627

Re: World Dog Show, Bratislava, 08.-11.10.2009

Poslaťod katarina79 » Ned 20.12.2009 10:02

raky píše:Pozrel som si to asi dvakrát a len poviem svoj názor...
Absolútne nezvládnutý pes - plus majiteľka ho ani nevedela prečítať - nakoľko by musela zabrániť vyvlečeniu o predvídaní ani nehovorím... Ono vystavovať psa - je aj o socializácii a príprave na výstavu, čo síce pre niekoho nemusí až tak dôležité - ale je to jediná možnosť ako porovnať exteriér a v tomto prípade aj povahu - psík je jednoducho agresor... :ua:


absolútny súhlas ... ešte na margo výstav: ak neverím svojmu psovi, na výstavu s ním neleziem... a aj keď mu verím, vždy dávam pozor....čo ak....Zažila som x prípadov, kedy psovi preplo...bezdôvodne :yes:

prosim, oboznam sa s pravidlami fora a prehodnot svoj sposob komunikacie s ostatnymi.
a nepis viac nez 2 prispevky za sebou, ak chces nieco doplnit, pouzivaj tlacidlo Uprav. Vdaka!
A.
katarina79
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 627

Re: World Dog Show, Bratislava, 08.-11.10.2009

Poslaťod Lucifer » Ned 20.12.2009 10:06

katarina79 píše:Hm, čítala som si spätne príspevky a neviem,niek to tu spomínal mojich miláčikov (kanárske presy), ako napadli nejakého psíka... :-) takže video :-)
http://www.youtube.com/watch?v=w8fXfxe6jLw
Ak to sem už niekto dával...I am sorry...

Ja som to spominala...Chimney s priatelom to videla na vlastne oci :plac: Ja si vsak to video radsej ani neotvorim...asi to nechcem vidiet :zima: Ufff!!!
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: World Dog Show, Bratislava, 08.-11.10.2009

Poslaťod Kača » Ned 20.12.2009 11:48

katarina79 píše:absolútny súhlas ... ešte na margo výstav: ak neverím svojmu psovi, na výstavu s ním neleziem... a aj keď mu verím, vždy dávam pozor....čo ak....Zažila som x prípadov, kedy psovi preplo...bezdôvodne :yes:


Koľko krát za život ti už bezdôvodne preplo :otaznik:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: World Dog Show, Bratislava, 08.-11.10.2009

Poslaťod Leila Tobrok » Ned 20.12.2009 17:53

pozrela som si to... chcem len povedať, že to nie je nič neobvyklé, čo je smutné a len dodám, u čsv na svetovke napadol vlastného majiteľa pes. niekoľkokrát. o čom je to?
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: World Dog Show, Bratislava, 08.-11.10.2009

Poslaťod Nyssa » Ned 20.12.2009 18:45

katarina79 píše:
Nyssa píše: "no tak viete čo, môj pes zmasakroval toho vášho, ale tak viete ako, on má taký charakter" :pac:



Tebe v škole veľmi ťažko šlo pochopiť novú látku, však? :lol: Ak je Tvoj záver zo všetkých mojich príspevkov vyššieuvedená veta, tak viem, s kým mám tú česť. :ach: Prosím Ťa, už sa ďalej nestrápňuj....my dve ideme myšlienkami úplne opačným smerom, tak len pokračuj v ceste... pre mňa je to uzavretá téma :aaa:

Offtopic: týmto s tebou už nebudem viesť ani terajšiu a ani žiadnu budúcu konverzáciu. neviem, či trpíš nejakým komplexom alebo psychickou poruchou alebo si bola šikanovaná v detstve, ale tvoje vyjadrovanie nie je hodne 30-ročnej ženy a je úbohé si tu vybíjať svoje problémy takýmto spôsobom, urážaním ostatných členov, ktorí sa k tebe správajú slušne...
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy