Správanie sa na výstavách

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Správanie na výstavách

Poslaťod AlicaGGG » Sob 05.03.2011 16:50

co ked mi pri osahavani psica zavrci na rozhodcu - nevyceri zuby ani po nom nerafne, len slabucko zavrci... vadi to? :ua: dnes mi ju skusala kamoska na cvicaku osahavat a dvakrat kratucko zavrcala
na vystave sa mi to este nestalo - tam je tolko ludi a psov, ze nic neriesi - teda zatial neriesila, max. uhla pred rozhodcovou rukou, ale ked dnes zavrcala, moze sa to stat kludne aj na vystave
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Správanie na výstavách

Poslaťod Anavi » Str 04.04.2012 12:36

Ja tiež neviem čo budeme robiť na výstave.Veď už aj teraz sa bojíme všetkého nieto ešte na výstave tam toľko psov.Ale ja som počula že na výstave sa pes správa inak ako doma. :nwm: Čo si o tom myslíte ??
Sny sú na to , aby sa splnili .
Anavi
Hafan
 
Príspevky: 583

Re: Správanie na výstavách

Poslaťod Lindchen » Str 04.04.2012 12:47

Určite áno, veď iné je to v známom prostredí, kde sa pes cíti bezpečne a je tam zvyknutý a iné, keď príde medzi kopec cudzích ľudí a psov, na neznáme miesto a pod. Niektoré psy to riešia viac, iné menej. V každom prípade platí, že pes musí byť na výstavu perfektne pripravený doma, lebo na výstave vymyslí aj tak nejakú chobotinu (Aris sa na prvej výstave nepostavil do postoja ani za svet, hoci doma ho "vedel" a prvýkrát v mladých zavrčal na rozhodcu, čo v tej dobe ešte nerobieval.)
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Správanie na výstavách

Poslaťod Liola » Štv 05.04.2012 10:24

AlicaGGG píše:co ked mi pri osahavani psica zavrci na rozhodcu - nevyceri zuby ani po nom nerafne, len slabucko zavrci... vadi to?

Ako komu :lol: . Niekomu vadi doslova vsetko, niekomu vobec nic.
Su rozhodcovia co penalizuju akekolvek zvuky, nielen pri priamom kontakte ale aj v pohybe bez akehokolvek kontaktu so superom. Stalo sa nam, ze nas pes behal v poslednej dvojici o BOBa, fena bola za nim. Pri rozbiehani vydal slabucky zvuk, bez toho, ze by sa otacal alebo brzdil. Rozhodca (Dr.Vaclavik) ho okamzite zastavil s tym,ze podla neho "zavrcal na majitela" a BOBa dava preto fene. Nasledne sme zistili, ze mal presne v mieste spoja vystavneho voditka pod srstou ranu, predosly den po nom vybehol utrhnuty pes a predtym nezisteny malicky skriabanec sa zapalil a zabolel pri potiahnuti ...a tak knukol :ach: Nuz co, nasa chyba, v hustej zimnej srsti nam to uslo, bolo by stacilo mierne posunut voditko na bok :ua: .
Ale ak pes popri zvuku pri prehliadke aj naznaci utok smerom na rozhodcu, to uz moze byt rovno na vyhazov bez posudenia :hmm:. Videla som u Ing.Jancika,prisiel mlady chalan s evidentne nezvladnutym psom, uz pri natahovani sa o zuby sa rozhodca mracil, no ako sa k nemu zohol zozadu, pes vyletel - a majitel v nasledujucej sekunde letel tiez. Ale aj tam je to rozne, niektori su ochotni pri kontrole zubov ci semennikov zo psami doslova zapasit a este si aj zvonku spoza kruhu zavolaju na pomoc posily :haha: . Velmi odolny je napr. p.Benkovsky, aj u p.Rehanka bola v Bratislave na Svetovke enormna snaha zvladnut posudenie kazdeho prihlaseneho jedinca, i ked niektori o to zjavne az tak nestali :lol: .
Liola
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 230

Predchádzajúci

Späť na Výstavy