Správanie sa na výstavách

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Správanie na výstavách

Poslaťod Nia » Sob 24.04.2010 12:16

alebo si dat niecoi slabsie...napriklad sampus s jahodkou a moooooze sa ist do kruhu :heh:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Správanie na výstavách

Poslaťod Hakika » Str 05.05.2010 13:28

lusy píše:
bubonic píše:
Nyssa píše:ak máš nad 18, odporúčam fernet citrus :joint:


fajn a čo my šoféri? :plac:


ved ked si das jeden rano, tak to do poobedia vyprcha. :heh:



Ten jeden musíš v pohode vybehať v kruhu... Ja mám skôr problém, že moja psica, akonáhle zistí, že je na výstave, tak nechce piť, aj keby som ju topila v miske vody :aaa: :aaa: :aaa: , až keď prídeme večer domov, tak sa nachlomce... Niekedy mám až o ňu strach :prd:
www.haki.wbl.sk
Hakika
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Správanie na výstavách

Poslaťod lavyrle » Str 05.05.2010 13:55

ja som nakoniec den pred výstavou bola na oslave u susedy - čo to sme vypili, spala som ako bábätko a na druhý den ten stres nebol až taký strašný :dancing:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Správanie na výstavách

Poslaťod ZdenulkaM » Štv 25.11.2010 20:09

no tak som si to vsetko precitala :no: no lenze moj je uz unaveny ked ideme do kruhu /kedze maltezaci musia ist vzdy skoro posledny :hmm: / a mame tam klietku na odychnutie lenze ,musim ho pripravit pred vystavou :pac: aby vyzeral vyborne kedze aj to je dolezite :ach: ,okrem jednej tu mate kratkosrstych takze nemate ziadne problemy s upravou :yes:
a potom ma odmieta posluchat :hmm: a hlavne v zavereckach tam uz mozem zabudnut :hmm:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Správanie na výstavách

Poslaťod wewerica » Štv 25.11.2010 20:28

zdenulka nabuduce ked budeme mat stretavku (dufam ze coskoro) tak budeme riesit pekny pohyb kedze som aj citala ze ti nechcel ist a podobne... :no:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Správanie na výstavách

Poslaťod ZdenulkaM » Štv 25.11.2010 20:30

ano pohyb potrebujeme vediet :hmm: ale to aj na obycajnom voditku ma problem takze neviem v com je problem :hmm:
ale postoj uz aj so mnou vie :jop:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Správanie na výstavách

Poslaťod Wyerka & Isis » Pia 26.11.2010 12:32

Zdenulka: aj mi chodime medzi poslednymi na slovenskych vystavach a tiez mame srst, ktoru treba urcite upravit pred kruhom :no: nie si sama... pokial ti drobec nevladze, ja to riesim tak, ze normalne sa prejdeme, pobehame, necham oddychnut, a zhruba pol hodku ako ideme dnu vezmem este von, nech si cvrkne, zoberem dnu, upravim a ideme vystavovat :lol: A co sa tyka zavereciek, tak po vystaveni vezmem von prebehnut, uvolnit... zas oddych (niekedy to inak ako na rukach nejde) a potom opet uz len mala uprava , trosku rozveselit a sup do zaverecneho kruhu :smile:
čo žije, je živé, nemože byť vec! tvoj najlepší priateľ je pes, maj srdce! ♥
Wyerka & Isis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 220
Bydlisko: Zilina

Re: Správanie na výstavách

Poslaťod ZdenulkaM » Pia 26.11.2010 14:53

Offtopic: wyerka dakujem ti si my uz vela pomohla vyskusam v trencine :jop:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Správanie na výstavách

Poslaťod KatuSh_3 » Sob 27.11.2010 11:21

Tak náš malý zvláda výstavy celkom fajn a to z dôvodu že miluje psov (hlavne čivky) a cíti sa medzi nimi ako doma .. Akonáhle ich na výstave uvidí , dá hore chvosť začne ním vrtieť a začne sa "machrovať" :heh:
V Madarsku (kde bola výstava vonku) behal so psíkmi po kopci ,tešil sa , páčilo sa mu tam a o to mi išlo :hi:
To je veru radosti ked je ešte nejaký psík s nami v kruhu , len potom mi troška ponáhla za ním tak musím ešte vylepšiť chôdzu :smile: . V kruhu sa ho snažím povzbudzovať , pôsobiť kludne usmievať sa aby sa pozitívna energia prenášala nanho .Tvárim sa že o nič nejde a že je to to isté ako keby sme sa doma hrali a popritom trénovali :smile:

Mna skôr zaráža , čo je veľmi smutné správanie na výstavách iných ľudí alebo chovateľov niekedy sa na to jednoducho už ani pozerať nemožem . Psíkov majú v klietkach (nič proti klietkam) ked sú na rade tak ich odtiaľ rýchlo vyberú odsúťažia ani ich poriadne nepochvália potom šup znova do klietky a odídu si len tak preč . Psíkovia sa môžu zblázniť štekajú tam o dušu.. :prd:
Niekedy je to správanie a zaobchádzanie naozaj veľmi smutné :nono:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: Správanie na výstavách

Poslaťod ZdenulkaM » Sob 27.11.2010 11:25

no tak my mame na vystave klietku a neviem si ju vynachvalit :jop: maly si tam paradne odychne ale aj tak hodinu pred ho musim vycesat a dat do formy :ach: aby ako tak vyzeral :pac:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Správanie na výstavách

Poslaťod moth » Sob 27.11.2010 13:08

ZdenulkaM píše:no tak my mame na vystave klietku a neviem si ju vynachvalit :jop: maly si tam paradne odychne ale aj tak hodinu pred ho musim vycesat a dat do formy :ach: aby ako tak vyzeral :pac:


Presne tak, klietka je dobra pomocka, psik ma v nej klud a bezpecne utocisko! Tiez som volakedy neuznavala klietky, kym som nepochopila ich skutocnu podstatu, asi z dovodu, ze tiez som casto videla ten system - vybrat z klietky, odvystavovat, dat naspat do klietky (pripadne este kopnut do psa, kedze psik v kruhu nepochodil v kruhu podla predstav vystavovatela :ua: ) .... Klietka je idealna hlavne ked su stiesnene priestory a ludia su schopni poslapat aj po vasom psikovi :ua: Psik si skutocne oddychne a ma svoje miesto pre klud!
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Správanie na výstavách

Poslaťod Monca » Sob 27.11.2010 13:21

No, ibaže len ako ktorý psík si v tom oddýchne :no: akože podla mňa je to dobrá pomôcka na výstavy :yes: ale zas keď som tam videla zavreté psy ktoré hodinu vkuse štekali? :ach: tak si podla mňa neoddýchnu..nie celkom každý pes bere klietku ako miesto na odpočinok
Obrázok
Monca
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: Zvolen

Re: Správanie na výstavách

Poslaťod ZdenulkaM » Sob 27.11.2010 15:34

tak samozrejme nasilu tam nie je :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Správanie na výstavách

Poslaťod KatuSh_3 » Sob 27.11.2010 21:15

Baby , nikdy som nepovedala že klietka nie je dobrá pomôcka ,samozrejme že je vyššie som písala že nič proti klietkam ale ako povedala Monča ked sú tam psíkovia zatvorený celý den , vyštekávajú na každého psíka ktorý ide okolo tak si moc neoddýchnu .. Chovateľ tam má 10 psov v klietke a ani o jedného sa poriadne nestará mne by napríklad svedomie nedovolilo nechať ich v takejto situácii len tak samých a odísť si . My ked sme s malým na výstave potrebuje cítiť našu prítomnosť a hlavne lásku a to myslím že potrebuje každý psík :smile: :love:
Taktiež som už videla prípady kedy malé dievčatko nahánalo malého psíka a ten sa tam od strachu až skrčil k zemi a stiahol chôstík ..
V každom prípade súhlasím s vami klietka môže byť veľmi dobrá pomôcka ,ktorá slúži na odpočinok :hi:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: Správanie na výstavách

Poslaťod Nia » Pon 03.01.2011 13:09

Zdenulka: Tvoj psík je ešte bábätko dá sa povedať, tak nemôžeš od neho chcieť aby vydržal úpravu a potom následné odvystavovanie.
Ja mám tiež dlhosrstého psa, ktorého úprava zaberie dosť veľa času. Ja osobne klietku nemám, mám stolík, kde je zvyknutý oddychovať. Ráno keďprídeme na výstavu, idem sa s ním hneď vyvenčiť, v kruhu už nezvyknem trénovať. My ideme tiež väčšinou posledné plemeno, tak máme kopec času. Ja si psa v kľude upravím, načešem a potom ho nechám oddychovať a pred vystavením ho len prečesem, dám antistatický, doladím pár detailov a oddýchnutý ide do kruhu.
To isté robím aj pred záverečkami. ideme sa vyvenčiť, potom ho nechám tak, neskôr ho preberem na nejakú maškrtu a tesne pred nástupom upravím a ide sa. Ale aj tak si myslím, že od šteniatka nemôžeš chceiť to, čo od dospelého vybehaného psa. Daj tomu čas, netlač zbytočne na pílu ako sa hovorí, lebo potom malý to nebude chceiť chodiť vôbec a z výstav nebude mať radosť a to je to najhoršie....
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy