Správanie sa na výstavách

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Zvláštne správanie na výstavách

Poslaťod starr » Štv 23.07.2009 8:18

To ja veľmi dobre viem, že duševný stav majiteľa sa prenáša na psov, resp. že cítia jeho strach, stres, obavy a neistotu... Ale tak nie vždy viem svoje pocity na 100% ovládať, ale tak budem sa snažiť na maximálnu možnú mieru :yes: .

Ako dlho napr. na tej výstave 16. 08. 09 v BA budeme musieť byť? To je otázka nejakých dvoch hodín, nie? Lebo čo viem, tak caníci budú hneď ráno, takže o nejakej 10-tej už budeme aj skončení, či nie? Na záver musia čakať len také psy, čo sú nominované do BIS alebo do niečoho takého? :otaznik:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Zvláštne správanie na výstavách

Poslaťod Catqa » Štv 23.07.2009 11:25

Pri kruhu zostavas v podstate len dovtedy, kym ti neposudia psa. Po posudeni si netreba zabudnut ist zapisat vysledok do PP. Ak tvoj pes dostane titul (VN, CAJC, CAC, BOB), oplati sa pockat do zavereciek. Vo velkom kruhu sa odohravaju zaverecne sutaze o najkrajsiu suku/psa steniat, dorastu, mladych a pod.
Ale nie je to samozrejme povinne. Ja osobne zostavam na zaverecky, aj ked do nich nie som "nominovana". Je to radost pozerat sa :jop:
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: Zvláštne správanie na výstavách

Poslaťod Nisus » Štv 23.07.2009 12:21

Catqa píše: Ak tvoj pes dostane titul (VN, CAJC, CAC, BOB), oplati sa pockat do zavereciek.

Do zavereciek ides len vtedy ak psik dostane VN(najkrajsie steniatko, dorast), CAJC(najkrajsi mlady pes, suka) alebo BOB(najkrajsi jedinec z plemena)...s CACom to nema nic spolocne :yes:
pre starr: Akurat, ze ked vo svojom kruhu dostanes CAC, ides o CACIB a ak ziskas ten, ides o BOB a nasledne do zavereciek o najkrajsieho psa z danej FCI skupiny. Inak, za BOB je pohar, na ktory mas ale narok iba vtedy, ak sa zucastnis zaverecnych sutazi :yes: Medajlu za CAJC,CAC,CACIB dostanes tam, kde si pojdes dat zapisat vysledky. Vacsinou to byva vedla vystavnej kancelarie. :smile:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Zvláštne správanie na výstavách

Poslaťod Catqa » Štv 23.07.2009 13:17

Nisus píše:
Catqa píše: Ak tvoj pes dostane titul (VN, CAJC, CAC, BOB), oplati sa pockat do zavereciek.

Do zavereciek ides len vtedy ak psik dostane VN(najkrajsie steniatko, dorast), CAJC(najkrajsi mlady pes, suka) alebo BOB(najkrajsi jedinec z plemena)...s CACom to nema nic spolocne :yes:


teliatko :pac: ja ked som zacala VN, CAJC...akosi s ami tam zamontoval aj CAC..pardoon :hi:
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: Zvláštne správanie na výstavách

Poslaťod starr » Pia 24.07.2009 9:12

Dievčatá, ďakujem Vám, konečne mi to niekto vysvetlil tak, že tomu chápem.

Chcela by som sa ešte spýtať, že okrem VN sa dáva aj také, že V1, V2, VD a tak... To čo prosím znamená a aká je tá stupnica, čo z toho je najlepšie a čo je najhoršie? Do PP mi to zapíše tá slečna :lol:, ktorá sedáva na boku kruhu za tým stolíkom a niečo tam píše??

Ona vie, čo mi tam má napísať alebo jej to treba nejako povedať? A ešte sa chcem spýtať, že ona bude mať PP môjho psíka ešte pred posudzovaním na stole a bude mi to tam písať hneď alebo ja jej ho dám, až keď sa doposudzujú všetci a budem čakať napr. hodinu-dve, kým nám tam všetkým niečo zapíše?
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Zvláštne správanie na výstavách

Poslaťod Lena » Pia 24.07.2009 11:04

V-výborný, VD-veľmi dobrý, D-dobrý/dostatočný :nwm: Na väčšej výstave máš zvlášť stánok kde ti zapíšu do rodokmeňa výsledok a to na základe posudku-papierik ktorý dostaneš po vystavení.....na napr. špeciálke kde sú len nejaké tri kruhy a skôr "komornejšie" ti to napíšu v kruhu....PP si nechávaš u seba-nemusíš si to dať ani zapísať-to je len na tebe-ty sa pred výstavou ideš len zahlásiť čím ti pridelia číslo atď. ale toto je v inej téme-snáď nás za to nesprdnú... :lol:
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Zvláštne správanie na výstavách

Poslaťod starr » Pia 24.07.2009 12:59

Tak ja sa ospravedlňujem a fičím do témy "začíname s výstavami" (tak alebo nejako podobne sa tuším volá). A díííííki moc, Leni!! :jop:

Edit: Volá sa to "prvá výstava", tam snáď nebude vadiť, keď sa budem fakt že všetko pýtať :heh: . viewtopic.php?f=7&t=4222
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

World Dog Show, Bratislava, 08.-11.10.2009

Poslaťod katarina79 » Štv 17.12.2009 15:53

Hm, čítala som si spätne príspevky a neviem,niek to tu spomínal mojich miláčikov (kanárske presy), ako napadli nejakého psíka... :-) takže video :-)

http://www.youtube.com/watch?v=w8fXfxe6jLw

Ak to sem už niekto dával...I am sorry...


// Príspevky presunuté z témy WDS 2009
/ B.
katarina79
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 627

Re: World Dog Show, Bratislava, 08.-11.10.2009

Poslaťod Nia » Pia 18.12.2009 10:27

kks :oo: verim, ze boli obaja vyluceni z posudzvovania. Teda ten napadnuty psik za to nemoze...handler ho branil vlastnym telom. Nechapem, co si nevedia ustrazit tych psov...navyse ked viem, ze pes ma take sklony, tak sa snazim stat vzdy dalej od druheho psa. No ale nebudem kritizovat to, co nepoznam...ja len taky maly koment :smile:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: World Dog Show, Bratislava, 08.-11.10.2009

Poslaťod Fraga » Pia 18.12.2009 12:00

Tiež si myslím, že na čo je pipulke v ružovom taký pes, ked ju za prvé nepočúva a za druhé ho neudrží. :au: :hmm: Naozaj by ludia mali zvažovať pri výbere nie len ako pes vyzera, ale hlavne svoje psychické a fyzické možnosti.
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: World Dog Show, Bratislava, 08.-11.10.2009

Poslaťod Offca » Pia 18.12.2009 12:05

Offtopic: :pac: Tak preeeto máš tie jazvečíkyyyy
:angel:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: World Dog Show, Bratislava, 08.-11.10.2009

Poslaťod Fraga » Pia 18.12.2009 12:10

Offtopic: :lol: Offca jj presne si to uhádla, akurát, že mna moje psy poslúchajú a mám aj weimarakov a mala som aj vačšie havky :jazyk:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: World Dog Show, Bratislava, 08.-11.10.2009

Poslaťod katarina79 » Pia 18.12.2009 13:33

:heh: No, Inai sa stal aj svetovým víťazom, je to nádherný pes, majiteľ ho bránil zo všetkých síl :jop: Ono veľa majiteľov týchto pre mňa nádherných psov sa sťažuje na "jemné retiazky" pri predvádzaní psa, ktoré nie je problém pre psa roztrhnúť. Tieto psy sú veľmi dominantné a aj teraz prednedávnom na výstave takisto kamarátkina kan.doga urobila pri odchádzaní z kruhu "výpad vpred" (nejaký psík sa jej asi za kruhom nepozdával)...hm...a kamarátkin tatino sa postavil pred psa, aby mu zabránil vo "výpade",...čo ja by som teda nikdy nerobila...aj uhryznutie omylom bolí.... :ach:
katarina79
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 627

Re: World Dog Show, Bratislava, 08.-11.10.2009

Poslaťod Nyssa » Pia 18.12.2009 17:20

katarina79 píše::heh: No, Inai sa stal aj svetovým víťazom, je to nádherný pes, majiteľ ho bránil zo všetkých síl :jop: Ono veľa majiteľov týchto pre mňa nádherných psov sa sťažuje na "jemné retiazky" pri predvádzaní psa, ktoré nie je problém pre psa roztrhnúť. Tieto psy sú veľmi dominantné a aj teraz prednedávnom na výstave takisto kamarátkina kan.doga urobila pri odchádzaní z kruhu "výpad vpred" (nejaký psík sa jej asi za kruhom nepozdával)...hm...a kamarátkin tatino sa postavil pred psa, aby mu zabránil vo "výpade",...čo ja by som teda nikdy nerobila...aj uhryznutie omylom bolí.... :ach:

no ako sorry, ale potom nech sa majitelia takýchto psov nedivia, že my ostatní máme predsudky :ach: ja už okolo istých plemien na výstave radšej ani neprechádzam, aby náhodou nejaký neukázal tú svoju "dominanciu" na mojej suke :ach: dominancia je jedna vec, agresivita a nevychovanosť vec druhá (k tomu je tu toľko tém a hlavne ľudia si svoje vlastné zlyhanie ospravedlňujú dominanciou)...
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: World Dog Show, Bratislava, 08.-11.10.2009

Poslaťod Mackie » Pia 18.12.2009 17:30

mna zaujalo to, ze
kamarátkin tatino sa postavil pred psa, aby mu zabránil vo "výpade",...čo ja by som teda nikdy nerobila...aj uhryznutie omylom bolí....

tak ked uz sa tam nepostavi majitel psa, aby mu zabranil v utoku, tak kto :nwm:
ci radsej nech "umyselne" zahryzne do ineho psa ako "omylom" do mna? zvlastny pristup..
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy