Zle čitateľné tetovacie číslo

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: zle citatelne tetovacie cislo

Poslaťod Donna » Štv 19.03.2009 17:46

monika - nie nemoze sa rozhodnut ze da len cipovat ... lebo SKJ sa vyjadrila ze CIPOVANIE BOLI a preto sa bude povinne tetovat
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: zle citatelne tetovacie cislo

Poslaťod Fraga » Štv 19.03.2009 18:10

Moji psi majú tiež len tetovanie a je ho krásne vidno, Lesan si v lete ušiská opáli, lebo ich nosí vytočené :pac: ale napriek tomu je tetovanie čitatelné, takže to asi fakt záleží od toho, kto to robí (ved skoro ako všetko že ano ) a čipovat tiež nedám mam taku istu obavu ako Nia kým ma nedonúti zákon tak nedam a aj to budem váhať. Keby zaviedli jeden typ, že každý vždy a všade za kazdých okolností je schopný ten čip prečítat, tak možno by som premýšlala, ale ak jeden prečíta a další dvadsiati ne tak čipovanie pre mna stráca zmysel, nedaj boh, ze povedia,že ho nevedia najst tak to e fakt super. Tetovanie vidí hned a ma pokoj. Inak Bubonic psy sa nemusia valať stačí ak si ich majitel oprie chrbtom o seba aby ukazali brucho. :no: Inak neviem si predstaviť ako to robia v madarsku ked len čipuju, pretože u nas ti dojde zo Skj na PP číslo a to číslo sa tetuje psovi, zaujímal by ma ten opačný postup v HU :ach: dobre sa to dá zneuzit. Na výstave nám myslím tetko nekontrolovali, ale na skúškach si tým prešiel aj Lesan aj Ness aj Ema a bez problémov :lol:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: zle citatelne tetovacie cislo

Poslaťod bubonic » Sob 28.03.2009 21:09

Fraga píše:Moji psi majú tiež len tetovanie a je ho krásne vidno, Lesan si v lete ušiská opáli, lebo ich nosí vytočené :pac: ale napriek tomu je tetovanie čitatelné, takže to asi fakt záleží od toho, kto to robí (ved skoro ako všetko že ano ) a čipovat tiež nedám mam taku istu obavu ako Nia kým ma nedonúti zákon tak nedam a aj to budem váhať. Keby zaviedli jeden typ, že každý vždy a všade za kazdých okolností je schopný ten čip prečítat, tak možno by som premýšlala, ale ak jeden prečíta a další dvadsiati ne tak čipovanie pre mna stráca zmysel, nedaj boh, ze povedia,že ho nevedia najst tak to e fakt super. Tetovanie vidí hned a ma pokoj. Inak Bubonic psy sa nemusia valať stačí ak si ich majitel oprie chrbtom o seba aby ukazali brucho. :no: Inak neviem si predstaviť ako to robia v madarsku ked len čipuju, pretože u nas ti dojde zo Skj na PP číslo a to číslo sa tetuje psovi, zaujímal by ma ten opačný postup v HU :ach: dobre sa to dá zneuzit. Na výstave nám myslím tetko nekontrolovali, ale na skúškach si tým prešiel aj Lesan aj Ness aj Ema a bez problémov :lol:


Fraguš dovolím si nesúhlasiť, bo Falinko mal tetovanie nie na bruchu ale na vnútornej strane stehna, smer slabiny a pohlavné ústrojenstvo, takže to sa dalo fakt len obrátiť labkami hore a hľadať a modliť sa, aby ťa z lásky nenakopol :haha:
čo sa týka čipu, tak mne veterinár povedal, že je pravda, že boli čipy, ktoré občas kolovali ale tie sa prestali používať. mimochodom keď si SKJ vymyslela, že čipovanie bolí, tak nech zakáže očkovať, bo oboje sa robí ihlou, akurát tá na čip je hrubšia, bo obsahuje práve ten čip. :ua:
Mať psa a lásku mu nedať je ako pri studni stáť a smädom umierať.
bubonic
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 524
Bydlisko: Bratislava Petržalka

Re: zle citatelne tetovacie cislo

Poslaťod krissty » Ned 29.03.2009 13:48

inak o tom potom ako tie male chudence musi boliet tetovanie :plac:
krissty
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 93
Bydlisko: Smižany

Re: zle citatelne tetovacie cislo

Poslaťod bubonic » Ned 29.03.2009 20:04

krissty píše:inak o tom potom ako tie male chudence musi boliet tetovanie :plac:


krissty tetovanie nebolí. ono sa tomu hovorí tetovanie a nie je to to čo si pod tým predstavíš. tetovanie psa znamená, že si veterinár zoberie takú pečiatku s číslami, navolí si správne číselko, namočí pečiatku do farby a pritlačí ju na kožu hafana. no a tam ostane číslo. veľmi záleži od farby s akou veterinár pracuje, podľa toho má výdrž "tetovanie".
Mať psa a lásku mu nedať je ako pri studni stáť a smädom umierať.
bubonic
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 524
Bydlisko: Bratislava Petržalka

Re: zle citatelne tetovacie cislo

Poslaťod Bibiana » Ned 29.03.2009 20:13

Offtopic: Ako keby to, čo si pod slovom tetovanie človek predstaví bolelo :jazyk: :ha:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: zle citatelne tetovacie cislo

Poslaťod Donna » Ned 29.03.2009 20:23

Offtopic: bubonic dovolim si ta poopravit... vies jak sa tetuje?? videla si to na vlastne oci?? to sa zoberu velke klieste v ktorych su dlhe ihly. s ihiel sa napisu cisla ake podtrebujes a do tychto kliestov sa zacvakne ucho..a potom sa to zapacka farbou a v tych dierkach ostane ta farba a zaroven sa to zabezpeci proti imfikovaniu...
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: zle citatelne tetovacie cislo

Poslaťod Fraga » Ned 29.03.2009 20:28

Čakala som kto sa chytí :lol: tie ihly nie sú až zase tak dlhé :lol: a tetovanie fakt neboli bola som pri tom a štendulínka si to ani nevšimli a to už mali cez dva mesiace :ahoj: stačí si prečítat temu tetovanie vs. čipovanie. Osobne som rada tomu tetku :lol:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: zle citatelne tetovacie cislo

Poslaťod Donna » Ned 29.03.2009 20:36

nemusia byt dlhe ale rozhodne to neni len peciatka (napr ked tetovali mojho Andyho tak vsetkych 8 leopardov bolo jak zmyslu zbavenych a aj v arturovom vrhu to bolo dost napete) ja som to nazivo tiez nevidela len fotky a videa a nazory veterinarov ktory to nechcu robit prave preto ze im to pride nehumanne a maximalne zbytocne.. ale to sme hodne OT
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: zle citatelne tetovacie cislo

Poslaťod Fraga » Ned 29.03.2009 21:21

Offtopic: Šak toto názory veterinárov ja som to tiež videla prvý raz a veterinár spustil taku, že som nevedela či zdrhnut hned alebo čo robit. Chvala bohu zvedavosť zvíťazila, ale po jeho radách ako mame nachystat handry a utierky som myslela, že kýble na krv bude treba a ani kapička krvi jednu jedinu servítku sme nepotrebovali. A štence si to ani nevšimli ako som spomenula len jedna fenka aukla a aj to len pre ten zvuk kliešti žiadne plakanie. Takže ja neviem ako to poniektorí robia našim čísla vidieť sú. Nehumanne su tie čipy nakolko sa davajú do tela cudzie telesa, ktoré tam na rozdiel od tetovania aj ostanú a riadne hrubou ihlou nebola som pri tom, a dufam, že dlho ešte nebudem. JJ OT preto hovorim nech si prečíta tu temu :ahoj:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: zle citatelne tetovacie cislo

Poslaťod bubonic » Pon 30.03.2009 17:53

nie sme úplne off, bavíme sa predsa o tetovaní. ale ok, sťahujem sa do druhej témy.
Mať psa a lásku mu nedať je ako pri studni stáť a smädom umierať.
bubonic
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 524
Bydlisko: Bratislava Petržalka

Re: zle citatelne tetovacie cislo

Poslaťod 6_BosorkA_6 » Uto 22.12.2009 16:24

Môj hafan ma 2 mesiace a uz ma necitatelne tetovanie :ach:
6_BosorkA_6
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 347
Bydlisko: Košice

Re: zle citatelne tetovacie cislo

Poslaťod Tatranská Afrika » Uto 22.12.2009 23:40

určite ich tetovanie troška bolí, ale za 3 minúty na to zabudnú....
nás tetovanie čaká dúfam zajtra, už som sa poučila a nové obojky dostanú až potom, minule bolo všetko zelené... :ach:
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: zle citatelne tetovacie cislo

Poslaťod leuska » Str 23.12.2009 0:03

Tak ja ked som chovala foxikov,ti boli tetovani do slabiny a musim povedat,ze to bolelo hodne :plac: Bola som vzdy pri tom,kedze som ich pridrzala :no: A ono ich to aj muselo boliet,ked im tie ihly prepichli kozu na takom citlivom mieste :ua: Potom sa to hned zapackalo tym farbivom a ked som ich doma vybrala z prepravky vyzerali ako certi :prd: Ale musim povedat,ze na to zabudli velmi rychlo,doma sa hned hrali :lol: Len to strasne pistanie pri tom :plac: :plac:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: zle citatelne tetovacie cislo

Poslaťod Tatranská Afrika » Str 23.12.2009 11:05

u nás to vet robí opačne - najskôr natrie ucho a potom prepichne.. kvík a je to...
najhoršie je prvé, keď vidím, ako si to vet skúša na kartón, mám obavy, aby číslo nebolo naopak... :ach: čo by sme robili potom?
Maminu chystám poslať so synom na prechádzku, jinak by asi veta zožrala, lebo príde tetovať ku nám domov...
Cathy je aj po 5,5 roku číslo pekne vidno, ale v živote nám ho nikto nekontroloval, ani čip nie....
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy