Zle čitateľné tetovacie číslo

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Zle čitateľné tetovacie číslo

Poslaťod Kejna » Pia 16.09.2011 22:07

Mam psika importovaneho z CR. Na zaklade potvrdenia od veterinara zo SR o zhode cisla tetovania v uchu a cisla tetovania v PP bol preregistrovany do SKJ. Psik ma momentalne 5 mesiacov a tetovanie uz vobec nie je vidiet. Rozmyslam nad cipom. Je potrebne hlasit zacipovanie znova do SKJ a posielat im PP na potvrdenie?
Obrázok
Kejna
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 37
Bydlisko: Rovinka, okres Senec

Re: Zle čitateľné tetovacie číslo

Poslaťod ivana1 » Sob 17.09.2011 16:48

Podľa mňa nie. Ale začipovať musíš rýchlo - veterinár by mal skontrolovať tetovacie číslo. Mojej Hoshiko mizlo tetovanie ešte skôr, tak sme ju začipovali asi ako 3mesačnú.
SKJ Vás preregistrovala, zapísala do SPKP, pridelila svoje číslo - to im stačí.
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Zle čitateľné tetovacie číslo

Poslaťod Emily » Sob 17.09.2011 20:12

Offtopic: Zaujimave, on mal byt cipovany od chovatela...ak predaval - exportoval svoj odchov do inej krajiny EU :pac:
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

Re: Zle čitateľné tetovacie číslo

Poslaťod ivana1 » Sob 17.09.2011 21:08

Offtopic: Emily - ešte nemuseli - v tom čase si mohol chovateľ v CZ vybrať, či chce tetovať, či čipovať - aj export z CZ. Na vycestovanie stačilo tetovanie a pas. Teraz by mal mať čip, ale je rôzny výklad aj toho: http://www.cmku.cz/index2.php?jazyk=cz článok z 10.8. 2011 Ještě jednou o čipování - ...zvířata tetovaná do 3. 7. 2011 nemusejí být navíc očipovaná, a to za podmínky, že tetování je dobře čitelné....
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Zle čitateľné tetovacie číslo

Poslaťod label » Sob 17.09.2011 21:22

V ČR je tiež nutné okrem pasu čipovanie od 1.6. 2011, ak sa cestuje so psom do štátov EÚ. Cize chovatel ho zacipovat mal
label
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Zle čitateľné tetovacie číslo

Poslaťod ivana1 » Sob 17.09.2011 21:34

Čítaš to? :no: Šteňa má 5 mesiacov, teda sa narodilo v marci - a v máji išlo na SK, nebolo treba vtedy čipovať.
Ja sama som mesiac skôr odovzdávala jedno šteňa z vrhu do Rakúska - a nezačipovala som ho (ostatné tri šteniatka sa popri tetovaní aj začipovali) - dohoddli sme sa s majiteľkou, že mu dá až rakúsky čip, priamo evidovaný u nich.

A čo som dala hore ten link - ČMKU upozorňuje na rôzny výklad tohoto zákona - s tým, že skôr tetované psy s čitateľným tetovaním netreba začipovať... :ach:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Zle čitateľné tetovacie číslo

Poslaťod label » Sob 17.09.2011 22:30

V súlade s Nariadením (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat a ktorým sa mení a dopĺňa smernica Rady 92/65/EHS musia byť všetky spoločenské zvieratá, ktoré sú predmetom premiestňovania a obchodovania v rámci Európskeho Spoločenstva a tretích krajín od 3. júla 2011 označené transpondérom a sprevádzané pasom, ktorý vydá veterinárny lekár poverený na vydávanie pasov spoločenských zvierat.
Dňom 3. júla 2011 uplynie osemročné prechodné obdobie, do kedy bolo možné spoločenské zvieratá označovať dvomi spôsobmi (dobre čitateľným nezameniteľným tetovaním alebo elektronickým identifikačným systémom - transpondérom) po tomto dátume bude akceptovaná len metóda označením elektronickým identifikačným systémom – transpondérom, ktorý je v súlade s normou ISO 11784 a je čitateľný odčítavacím zariadením, ktoré je v súlade s normou ISO 11785. Nezameniteľné tetovanie u zvierat vykonané pred týmto dátumom je platné, ak je čitateľné a dokázateľné, že bolo vykonané pred 3. júlom 2011.

Ked ma 5 mes tak sa podla mna narodilo v aprili , s tym cipovanim mas asi pravdu ze ho mat nemuselo :no:
label
Nováčik
 
Príspevky: 36

Predchádzajúci

Späť na Výstavy