Výstavy v Ukrajine

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Výstavy v Ukrajine

Poslaťod caggie » Pon 05.01.2009 15:00

Ahojte,
Chcem sa spytat, ci mate niekto skusenosti s vystavami v Ukrajine... najma ma zaujima Uzgorod, kedze je najblizsie. Bol tam niekto z vas? Zaujimalo by ma nejake blizsie info... :smile:
A este ake su podmienky na ziskanie CH. Ukrajiny? Videla som u niekoho, ze dostal CH. hned za jeden CAC, ale moc sa mi to nezda... :ua:
Ch. st. Alamo Negro
caggie
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83

Re: Vystavy v Ukrajine - Uzgorod

Poslaťod dodo2 » Pon 05.01.2009 17:17

Kamarát sa prihlásil na výstavu, no nakoniec sa jeho prihláška akosi zapatrošila a tak nakoniec pes nebol prijatý. Šampión ukrajiny sa minulý rok dal dostať, ak pes bol už šampiónom a dostal na ich výstave CAC. No podľa informácii majú dosť problém s prijatím psov /nieje ojedinelé že sa prihlášky stratia/ a treba si zistiť, ako je to s vycestovaním do tretej krajiny, keďže sme už členmi EU. A v neposlednej rade víza . :pac:
dodo2
Šteniatko
 
Príspevky: 50

Re: Vystavy v Ukrajine - Uzgorod

Poslaťod caggie » Pon 05.01.2009 18:25

Hmm.. no to neznie moc lakavo, ale hadam az taki zapatrosaci nie su :lol: ak by sme sa nahodou rozhodli ze pojdeme tak si to overim a dam pozor. A ako myslis ze CH. za jeden CAC bol min. rok... uz to neplati? A ak nie je este Ch. tak je to ako? Neviem to nikde najst... a z ich stranky v azbuke moc nevycitam :lol:
Ch. st. Alamo Negro
caggie
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83

Re: Vystavy v Ukrajine - Uzgorod

Poslaťod sjulia » Pon 05.01.2009 19:21

tu je zoznam výstav na ukrajine http://uku.com.ua/english/shows/index.html je tam aj Uzgorod 27.-28. jún. :no:
sjulia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1021
Bydlisko: Košice

Re: Vystavy v Ukrajine - Uzgorod

Poslaťod caggie » Pon 05.01.2009 21:24

Ano, to som nasla :smile: chcela som nejake osobne skusenosti a tie podmienky Ch..... to som este nikde nenasla :ua:
Ch. st. Alamo Negro
caggie
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83

Re: Vystavy v Ukrajine - Uzgorod

Poslaťod kikus » Štv 08.01.2009 14:27

skusenosti? :lol: no, v prvom rade je potrebny atest na besnotu, chip a europas. Pre istotu si vyziadaj aj potvrdenie od veterinara, ze pes je v poriadku a nie je chory. A toto je najdolezitejsie: este si priprav 10 USD, lebo bez tejto "pozornosti" na vylepsenie rodinneho rozpoctu ta s najvacsou pravdepodobnostou nepustia cez hranice :lol: :lol: .
kikus
Snoopy
 
Príspevky: 152

Re: Vystavy v Ukrajine - Uzgorod

Poslaťod stredo20 » Pia 09.01.2009 9:29

no jo ked nepodplatis neprejdes a to som tam bol na rodinnej navsteve a NIC som neviezol
stredo20
Nováčik
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Presov SK

Re: Vystavy v Ukrajine - Uzgorod

Poslaťod caggie » Pon 02.03.2009 11:18

Vidim dobre alebo tu vystavu posunuli? :ua: teraz je tam napisane, ze uzhorod je az 8.9. augusta... http://uku.com.ua/english/shows/index.html ... to az dovtedy mam cakat? :ua:
Nechystate sa niekto tiez ukrajinu vyskusat?
Ch. st. Alamo Negro
caggie
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83

Re: Vystavy v Ukrajine - Uzgorod

Poslaťod sjulia » Pon 02.03.2009 11:47

...no vyzera to tak ze posunulu na 8-9. augusta

kikus napisal:
v prvom rade je potrebny atest na besnotu, chip a europas.


Mas urobeny titer neutralizačných protilátok proti besnote, bez toho ta na uzemie EU naspet nepustia? :otaznik:
(...valstne nie ty, ale pes) :ha:
sjulia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1021
Bydlisko: Košice

Re: Vystavy v Ukrajine - Uzgorod

Poslaťod amcock » Uto 03.03.2009 12:18

Milulý rok som sa zúčastnila dvoch výstav v Uzgorode - v jeden den. Prechod cez hranice bol bez problemov, sučka mala iba petpas (dokonca bez akehokolvek potvrdenia od veterinara - toto ale byt malo! takze ukrajinci prizmurili ocko), ziadny chip, nieto este protilatky na besnotu :lol: Dokonca ani nijakych 10 E sme nikomu nedavali! A to nas pustali obe strany prednostne ako DIPLOMATOV, kedze sme mierne nestihali a zacali sme sa ohanat vstupakmi.....islo nas tam totiz viac aut so psikmi. Kontrola na ukrajinskej strane bola sice poriadna, ale psom sa nikto nejak extra nezaoberal. Skor ich zaujimali uplne ine veci. Moja sučka už bola šampiónka viacerých krajín, v Uzhorode dostala 2 x CAC - ale platilo, ze jej na CH UA staci len jeden. Treba si to precitat v propoziciach danej vystavy, neviem ci je to vzdy tak. Diplom z Ukrajiny nam prisiel cez SKJ cca do 2 mesiacov! Mozno sme mali iba stastie a bezne to tak nechodi, ale prechod hranicami tam aj spat bol NO PROBLEM :ha: Reportaz z UA mam na stranke http://www.ami.alconet.sk/uzhorod.htm a dalsia je na http://www.perlamahagon.com/ts/fotogal_ ... lerie.html ked si najdete podtitul Mezinárodní & Národní výstava Lvov 9.+ 10. srpna 2008
amcock
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Vystavy v Ukrajine - Uzgorod

Poslaťod Jannka » Uto 03.03.2009 12:47

amcock - gratulujem, mali ste velke stastie, ale urcite by som sa na to pri vstupe na ukrajinu nespoliehala, lebo colnici su rozni - je risk ist takto bez potvrdeni a papierov....duplom ak sa clovek trepe z vacsej dialky (napr. zo zapadu, ci stredu slovenska, mohlo by ho neprijemne zaskocit, ze ho colnici otocia rovno domov ) Takze radsej mat vse potrebne vybavene a dufat, ze vsetko prebehne hladko ako u vas (ps: a este aj s takym super vitazstvom :ha: :jop:
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Vystavy v Ukrajine - Uzgorod

Poslaťod sjulia » Uto 03.03.2009 14:44

amcock - pripájam sa ku gratulácii :jop: . Tiež sme uvažovali nad výstavou v Ľvove tak dík za priblíženie cesty :no: . Kde ste prechádzali hranice? Lebo na Ľvov sa zvyčajne prechádzajú hranice Slovensko - Poľsko a potom Poľsko - Ukrajina. Lenže Užgorod sa ide Slovensko - Ukrajina a tu sme pri tom, iný kraj, iný mrav...Vôbec by som nespoliehala na to že niekde ma pustili bez problémov tak pustia aj tu.
sjulia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1021
Bydlisko: Košice

Re: Vystavy v Ukrajine - Uzgorod

Poslaťod amcock » Uto 03.03.2009 14:57

Bola to cisto moja osobna skusenost - ako chcela pocut zadavatelka fora. Milion ludi, milion roznych situacii.......
Nikomu neradim aby sa zachoval podla mna, kazdy si musi zvazit sam do akeho rizika chce ist :no:
V Lvove som nebola ja ale moja kamoska - v reportazi sa spomina ako Zuzana so Samom ;-) Ale co sa tyka popisu prechodu hranicami aj v Uzgorode to bolo podobne v Ukrajinskej zone, tusim 5 peciatok chceli :-)
Ale veterinar chcel skutocne iba "klinicke vysetrenie" na vstupe. Ak si ale dobre pamatam, na vstupe spat do SK mi psa nekontroloval ziadny veterinar, tusim ani nechceli petpas......Veterinar bol iba v tej ukrajinskej zone smerom do Ukrajiny. :nwm: Vsade mali problem len s cigaretami..........nie so psom :yes:
amcock
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Vystavy v Ukrajine - Uzgorod

Poslaťod sjulia » Uto 03.03.2009 15:05

Veď viem že osobná skúsenosť, ešte že si pridala aj ten druhý link http://www.perlamahagon.com/ts/fotogal_ ... lerie.html , tu je už tá skúsenosť trošku iná :ach: Práve preto mám trochu strach z tých Ukrajinských výstav...
sjulia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1021
Bydlisko: Košice

Re: Vystavy v Ukrajine - Uzgorod

Poslaťod caggie » Uto 10.03.2009 17:51

Jeej kolko novych prispevkov tu pribudlo :smile: Dakujem za rady! idem si precitat tie reportaze...
Ch. st. Alamo Negro
caggie
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83

Ďalší

Späť na Výstavy