Výstavné obojky a vodítka / Predvádzačky

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Prvá výstava

Poslaťod Donna » Ned 28.12.2008 19:22

retiazky sa aj mne velmi pacia ale nie kazdemu psovi sa hodia

a este k tomu ze nejake z tych spominanych plemien vystavovanych pokope ze by to neslo na vystavovacke... ako podla mna je to o vychove (z velkej casti) napr v cechach vystavuju leopardov na 3-4 riadkovych polostahovakoch pripadne an hrubych kozenych a k tomu nejake hrube voditko....podla mna to vypada strasne a pes hrubym obojkom straca ten pravy "tvar"... majitelia tvrdia ze inak sa to neda.... no potom nechapem preco na slovensku to ide vystavovat aj na tenkych vystavovackach ... podla mna tam zohrava velku ulohu to ze majitelia nevedia/nechcu tych psov zvladnut natolko aby sa netahali na predvadzacke ktora potom logicky reze do ruky :ua:
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Prvá výstava

Poslaťod calwen » Ned 28.12.2008 19:25

No ale je rozdiel catahoula a SAO :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Prvá výstava

Poslaťod Donna » Ned 28.12.2008 19:27

ide o princip.... lebo v temperamente podla mna tak velky rozdiel nie je
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Prvá výstava

Poslaťod calwen » Ned 28.12.2008 19:39

V temperamente mozno neni...ale kolko si videla socializovanych SAO? A povedzme si ako je...naco ich socializovat? V krvi to nemaju, su to strazci a vzdy aj budu. Tvoja menovana catahoula je aj spolocnik, povacsine s nou ludia aj dakam chodia. No a ked sa 40 kil rozhodne dakam ist a panik sa rozhodne ze ee, tak sa nepojde. Zato ked sa 70kil zivej vahy rozhodne nieco urobit, tak to castokrat aj urobi...tot moj pohlad.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Prvá výstava

Poslaťod Donna » Ned 28.12.2008 19:44

a o tom to je... ked chce ist niekto s tebou menovanym SAOm medzi tolkych ludi a psov, tak musi byt o to viac ovladatelny (socializovany) nech ma aj 100 kil... a okrem toho nehovorila som konkretne na tomto plemene, obe plemena boli len ako priklad a ukazanie toho ze preco sa jeden a ten isty pes (plemeno) da vystavovat v jednom state len na predvadzacke a v druhom pomaly na 4 cm hrubom obojku ......ale nemienim sa hadat :no:
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Prvá výstava

Poslaťod Katush » Ned 28.12.2008 19:44

Všetkým ďakujem za rady :)
Katush
Junior
 
Príspevky: 270

Re: Prvá výstava

Poslaťod calwen » Ned 28.12.2008 19:47

Donna píše:a o tom to je... ked chce ist niekto s tebou menovanym SAOm medzi tolkych ludi a psov, tak musi byt o to viac ovladatelny (socializovany) nech ma aj 100 kil... a okrem toho nehovorila som konkretne na tomto plemene, obe plemena boli len ako priklad a ukazanie toho ze preco sa jeden a ten isty pes (plemeno) da vystavovat v jednom state len na predvadzacke a v druhom pomaly na 4 cm hrubom obojku ......ale nemienim sa hadat :no:

Nechapes ma...vravim ze socializacia je niekedy proti vyuzitiu psa-a preto sa podla mna neda odvystavovat kazde plemeno na tenkej predvadzacke. Nevravim ze zobrat na psa potom lano a viest ho tak...no niekedy treba brat ohlad aj na to co na tom voditku mas
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Prvá výstava

Poslaťod Donna » Ned 28.12.2008 19:51

nj pravda ...
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Prvá výstava

Poslaťod meggie26 » Ned 28.12.2008 19:54

musim ti protirecit calwen z hocijakeho plemena spravis vystavny kus ktory sa da predvadzat na vystavovacke len s tym treba pracovat od malinka a musi ho to aspon stipku bavit...ja som toho nazoru vo vsetkom ako si vychovas tak mas....
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Prvá výstava

Poslaťod calwen » Ned 28.12.2008 19:57

No ja neviem...vystavny kus...naco vystavny kus ked chcem psa na strazenie?? Chcem ho napr len uchovnit-je pekny, ma standardnu povahu...a kvoli tomu ho "komplet prevychovat"? Neviem so SAO a podobnymi plemenami som nemala osobne docinenia no nejak sa mi to nezda...
Ja nechcem zo ziadneho psa vystavny kus...chcem psa, so vsetkym co k tomu patri (a vystavy mi tam -mne osobne- nesedia)...ale tak to je zas ina tema :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Prvá výstava

Poslaťod meggie26 » Ned 28.12.2008 20:00

ono je to o tom ze niekto ma psov na vystavy niekto na strazenie niekto na agility a niekto na vycvik. ale stale sa to nevylucuje preco by nemal byt pes na agi vychovany aj na vystavu? a k tomu ze chces psa so vsetkym aj ja mam psov so vsetkym co k nim patri a pri tom na vystavach slapu jak hodinky
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Prvá výstava

Poslaťod calwen » Ned 28.12.2008 20:02

ano ano ja viem ze sa to nevylucuje...no mam prave pocit ze ucel na ktory boli slachtene hentie strazne teliatka :no: sa proste s tymi vystavami vylucuje :yes:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Výstava a povaha/výchova psa

Poslaťod lusy » Ned 28.12.2008 21:34

mna len trosku zaraza, ze pre zvladnutie psa pouzivaju hruby obojok. aj ja mam psa nezvladnuteho a prave preto mu na vystave nasadim vystavne voditko a nie normal obojok. na vystavnom ma nedokaze tak potiahnut, ako by to urobil na normalnom obojku. ak sa teda bavime napr. o tych leopardoch.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Výstava a povaha/výchova psa

Poslaťod calwen » Ned 28.12.2008 21:40

Inak to je tiez paradox :nwm:
Si myslim ze dobrym riesenim su prave tie vystavne retiazky-vyzeraju namakane :jop: , vela vydrzia, da sa s nimi velmi dobre ovladat pes a nevyzeraju ze na nich bezne vodis psa. Len to je zasa o investicii...dakomu sa zda tych 500 a viac korun vela a nevysvetlis mu :nie:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Výstavné obojky a vodítka / Predvádzačky

Poslaťod Bibiana » Ned 28.12.2008 21:45

Ja mám na Falika tiež takú istú retiazku ako ukazovala Meggie a som veeľmi spokojná. Ako vodítko mám tenkú šnúrku z Lukky. Pár krát sa stalo, že keď som bola s malým ešte pred vstupom do kruhu na rýchly cik, poriadne zatiahol za nejakou cikaničkou a retiazka žije, takže by som sa nebála :smile: Akurát, už som počula, že predávajú aj lacné napodobeniny, ktoré sú vraj pekne nekvalitné :nwm: Ja som našu kupovala v Maďarsku v 2006-tom, tak za cca 35 €. :smile:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy