Prvá výstava

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Prvá výstava

Poslaťod pigie » Pia 17.03.2017 8:22

Jo a este dodam, ze mne nikdy haravka nevadila, prave naopak... Som to vyuzivala ako moznost toho psa mrdat a mrdat a sekirovat. Ale proste nula bodov :haha: Ale napr. ked som organizovala akcie, tak som haravky nechcela, ale nie kvoli vlastnemu psovi, ale kvoli tym cudzim, ti boli na tom o dost horsie, lebo fundla zvycajne obstaravaju ludia, ktori vyuzivaju jeho flegmatizmu, takze ok no, vacsina z nich je neposlusna ako hovado :haha: Takze jedna haravka a psi sa bili, majitelia lietali na voditkach, lebo fyzicky na toho psa ma naozaj malokto atd...
Ale mne haravka fakt nevadi, ani na tej vystave, mna len pobavilo, ze sa to da naucit. Tak si pytam navod. Napr. pracovat pri haravke som ho fakt nikdy ucit nemusela :joint: Pud zachranovat bol silnejsi ako rozmnozovat a preto ten pes bol taky vynimocny :plac: (Ale platilo len na pracu pri vode, ked v dohlade nebola voda, bol to pako pri fenach :heh: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Prvá výstava

Poslaťod Elis » Pia 17.03.2017 8:35

pigie píše: mna len pobavilo, ze sa to da naucit. Tak si pytam navod.


navod? spesl navod na vystavu prece fakt ne...
vezmes voditko do ruky a reknes -pojd? a pes ti venuje cca 5 minut pozornost? tobe, ne okoli...

a v pracovce bych vystavovala jen bez voditek :joint:

Offtopic: na me je to uz moc babrani se v necem, co zas tak zasadni problem neni.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Prvá výstava

Poslaťod Silvuch » Pia 17.03.2017 8:36

Nooi. Elis. Ver, ze keď mu prepne, tak mu prepne tak, ze hlavu k tebe neotoci... Zazila som s barom a to on vooobec nie je na feny harave..
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Prvá výstava

Poslaťod pigie » Pia 17.03.2017 8:42

Elis, psa ti treba. Takeho hodne obdareneho :haha: Keby som so psom na vystave musela urobit to, co som s nim robila na luke, napr. pred Janou a jej briardkami, ked vonali, aby ma vnimal, tak by ma z vystavy vyhodili :heh: Ale napr. ano, na briardky si zvykol casom, lebo vedel, ze nemoze a je to zbytocne, ale sprosto vzdy skusal u dalsich fien.

A ja som take pod u fundla zazila nie raz, nastastie nie u mojho, ja som si svojho fyzicky zmanipulovala celkom dobre, aj ked som nan fyzicky nemala. Ale to pod bolo, ale opacnym smerom, ako chcel pan vacsinou :haha: :haha: :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Prvá výstava

Poslaťod wer » Pia 17.03.2017 8:45

Ako hej, zachadzame do extremov, ale rovnako si myslim, ze ten druhy extrem - neries s haravkou, je to jedno, inde sa to neriesi, rob si co chces - je tiez mimo. Proste tolerancie trochu to chce a basta. Je jasne, ze na vystavach sa deju rozne spinavosti, ale netreba sa toho zucastnovat, vsakze
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Prvá výstava

Poslaťod Elis » Pia 17.03.2017 8:49

Silvuch píše:Ver, ze keď mu prepne, tak mu prepne tak, ze hlavu k tebe neotoci...


tohle se bezne deje kdyz se pes chce poprat s druhy taky. to tam taky lita testosteron vzduchem :nwm:
ono vubec -u narostlych samcu se takhle nablizko pohybovat u sebe neni normalni.
a presto se vystavuje...

pigie píše:Elis, psa ti treba. Takeho hodne obdareneho


jsem rikala, ze mi to napisete :haha:

pigie píše:Ale napr. ano, na briardky si zvykol casom, lebo vedel, ze nemoze a je to zbytocne


takze se to NAUCIL? :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Prvá výstava

Poslaťod pigie » Pia 17.03.2017 8:50

Nie, nenaucil, prvy krat som ho musela zhukat. Vid moj prvy prispevok k tomu :haha: Proste ked som ho zhukala, tak to bolo lepsie, dokazal fungovat. Ale bez zhukania mu to neslo :haha: A hlavne, pri danych fenach... Proste na ine nefungovalo, s tymito sa vencil tak 70% casu...
Ja som proste brala ako super, ze ked ho zhukam, tak ako tak dokaze fungovat. Ale proste pri niektorych fenach by som toho psa mohla aj uskrtit... Mal preferencie jasne :haha: To bol jediny cas, kedy ten pes aj zvuky vydaval. Pri haravke :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Prvá výstava

Poslaťod wer » Pia 17.03.2017 9:05

A preco byvaju na ms haravky na konci? To by uz ti majstri mohli mat natrenovane, nie? :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Prvá výstava

Poslaťod pigie » Pia 17.03.2017 9:07

Jo a ja som nebola z tych, ktorych by trapilo, ze chudak pes, bude sa bat kryt.... Nemozem mu v tom prekazat... Vole, keby som ho dolamala, tak aj tak sa za tou sukou poplazi :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Prvá výstava

Poslaťod Silvuch » Pia 17.03.2017 9:22

z mojich osobnych skusenosti je ine testosteron zjezenych psov a haravka ...
Psov oddelis a ono to dako slabne, ten ich testosteron, ale nadrzany pes oddeleny zacne citit uzkost a zacnu spekulacie, ako prekazky odstranit...

Bariak napriklad vobec nie je nejaky na fenky, ani mu neprepina, nenahana, neknuci, ale raz zrovna na BH mu preplo, bol zanuchany, ignorujuci, vylizujuci :pac: .... raz mu preplo na vylete, kde sa promenadovala pred nosom fenecka vonava a vtedy mu tak preplo, ze hoc sme sli domov s kamoskou oddelene - ja kilometer vopred, ona vzadu.. Tak som psa doslova suchala po zemi, ako sa nedal vobec vratit do normalnej reality... Raz mu preplo pri nire v petrzalskom panelaku a to som myslela, ze tie dvere rozrazi, ako sa k nej snazil dostat... som vtedy musela vencit oddelene.. Pritom inokedy mu z niry neprepina a normalne je fungujuci aj pocas harania.

je to priama umera casu straveneho s haravkou.. Cim dlhsie, tym mu viac prepina a prestava byt ovladatelny.


ako ano, do zaprahu si ich kludne dam, ale to je ta cinnost, adrenalín. Nie nejaka zakladna poslusnost. Ale ked ti taky zaprah zdrhne, amen...


SME odbočili. :joint: Chcela som aj povedat, ze je to kus od kusu..Lebo taky Bady by bol na vystave prepnuty, ostatne moje psi asi nie.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Prvá výstava

Poslaťod Shel-chan » Pia 17.03.2017 9:55

Offtopic: aká bola prvá otázka zasa??
wer píše:A preco byvaju na ms haravky na konci? To by uz ti majstri mohli mat natrenovane, nie? [emoji38]

:joint: :jop:

pekne vidno, kto tu má psa a kto nie - aj keby vás človek nepoznal, je to z tejto debaty jasné :heh:
ja to zhrniem tak - tiež som verila tomu, čo hovorí elis a majitelia sučiek, blaa blaa. skúsenosť ma naučila. keď ti pri haravej sucke začne krvácať pes po byte, lebo sa mu zväčšila a zapálila sa prostata... áno, poslúchať poslúcha, a stačí jedno slovo a on prestane vylizovat, skucat, snažiť sa naskočiť... ale proste na ňom vidíš, že sa nevie sústrediť na nič, lebo je úplne mimo...

...a keby nebol, tak by som sa vlastne veľmi divila. elis, ako ho to chceš asi naučiť? keď podstata DRI je ukázať psovi cestu, ktorá dá menej námahy a vedie k rovnakej alebo lepšej odmene?
...keď žiadna odmena nie je rovnaká ani lepšia, než kompletne stratiť hlavu pri haravke??
a keď čím viac haraviek stretne, tým viac vie, že sa tomu pocitu nič nevyrovná? a že ho akurát tak začneš otravovať nejakým cvičením, ktoré ho v tom rozpoložení (ktoré navodili feromony, proti ktorým nič nezmôže) absolútne nezaujíma??

áno, zvládnuť sa pes dá. ale nebude to vyzerať pekne. a ochotnu pozornosť z neho vymlatit nevieš. možno tak ak by si trénovala na haravku a na konci mu nechala si skočiť.
(ak by to niekto vedel, dajte vedieť, to naozaj chcem vidieť a naučiť sa...)
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Prvá výstava

Poslaťod Elis » Pia 17.03.2017 10:03

wer píše:A preco byvaju na ms haravky na konci? To by uz ti majstri mohli mat natrenovane, nie? :lol:


aby meli 99 a ne 98 bodu? :ha:
trochu jiny level nez ze-pes se po me ani nepodiva :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Prvá výstava

Poslaťod Silvuch » Pia 17.03.2017 10:10

lebo na sportovisku su psi od seba, su v kotercoch, v autach, nekontaktuju sa..
vystava je natlacena kopa psov. A povedala som, KED MU PREPNE, tak .... a to mu prepne lahsie, ked sa on obtieraju feny...

jednoducho si treba davat pozor a nie ze: to nie je moja starost. :nwm: :nwm: :nwm:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Prvá výstava

Poslaťod Elis » Pia 17.03.2017 10:17

Shel-chan píše:tiež som verila tomu, čo hovorí elis a majitelia sučiek, blaa blaa. skúsenosť ma naučila. keď ti pri haravej sucke začne krvácať pes po byte, lebo sa mu zväčšila a zapálila sa prostata... áno, poslúchať


a ty ctes, co pisu???

to jsou preci dve naprosto rozdilne věci -nutit psa k necemu -třeba k poslusnosti :pac: , aby si prestal všímat haravky se kterou zije 24h denne - o tom tady fakt diskuze nebyla a není :ach:

Silvuch píše:jednoducho si treba davat pozor a nie ze


ano, ano, ano. slusnost a urcite zasady dodržovat -ani slovo proti tomu nemam mit nebudu.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Prvá výstava

Poslaťod elfinka » Pia 17.03.2017 11:30

Elis píše:aby meli 99 a ne 98 bodu?
trochu jiny level nez ze-pes se po me ani nepodiva

No ale vsak ani na tej vystave to neni len o tom, ci sa pes aspon pozrie alebo vobec nie. Proste sa nepredvedie na zaharanom fleku tak, ako by sa predviedol keby tam pred nim ta fena v najlepsom nebehala.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy