Prvá výstava

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Prvá výstava

Poslaťod janajka » Pon 05.06.2017 9:44

pretekala alebo vystavovala? Sa nebavim o preteku. Potom nechapem, preco je taky problem ist spolu vencit.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Prvá výstava

Poslaťod wer » Pon 05.06.2017 9:47

fakt jani nerozumiem, o co ti ide :ach:
vies, ze som nevystavovala, kedze mam nechovneho psa a pytas sa... ci by to dal - ano, aj na preteku boli psy vedla seba. vela psov. a dal. dokonca aj na bedni sme stali a druhy pes bol od neho pol metra a z dalsej strany meter. :ach: co chces pocut? a ano, vsetky NO uchovnene si tym presli. my to mame povinne do chovu.
a vencit? mam vencit psa pri nohe pod povelom, ci co? :pac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Prvá výstava

Poslaťod wewerica » Pon 05.06.2017 9:49

vy co tu riesite?? Dobre sa musite niektore nudit :heh: a ked uz, ten pes sa do pracovnej triedy musi nejako dostat, resp. kvalifikovat, cize musi mat spravene nejake skusky aby mohol byt v pracovnej triede. Takze ked spravil skusku a ma o tom certifikat tak preco by to mali znova overovat na vystave?
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Prvá výstava

Poslaťod Elis » Pon 05.06.2017 9:58

a proc ne? ☺
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Prvá výstava

Poslaťod janajka » Pon 05.06.2017 10:00

Ja viem, ze si nevystavovala ale ja sa bavim hypoteticky. Bavime sa o vystave. Kde sa nic vzrusive pre psa nedeje.

Predtym si pisala, ze
je to o pudoch - a ti, co to podla teba "vedia psa naucit" len jednoducho nemaju takeho psa so silne vyvinutymi pudmi. :no: a je rozdiel psa naucit ovladatelnosti, aby sa napr nesklbal za haravkou a druha vec je, aby sa pri nej predviedol, podal 100% vykon a mal to v pazi. je to pes od psa. niektore psy su schopne tyzdne nezrat, lebo maju v okoli haravku a niektorym sa zblaznia hormony a vzniknu problemy s prostatou. tak povedz, ako sa to "uci", aby neriesil....
:nwm:
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Prvá výstava

Poslaťod wer » Pon 05.06.2017 10:04

a suvis s voditkom? :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Prvá výstava

Poslaťod janajka » Pon 05.06.2017 10:10

Vsak POISTKA. Ten pes vie, kedy je na voditku a kedy nie.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Prvá výstava

Poslaťod wer » Pon 05.06.2017 10:13

janajka píše:Ja viem, ze si nevystavovala ale ja sa bavim hypoteticky. Bavime sa o vystave. Kde sa nic vzrusive pre psa nedeje.

Predtym si pisala, ze
je to o pudoch - a ti, co to podla teba "vedia psa naucit" len jednoducho nemaju takeho psa so silne vyvinutymi pudmi. :no: a je rozdiel psa naucit ovladatelnosti, aby sa napr nesklbal za haravkou a druha vec je, aby sa pri nej predviedol, podal 100% vykon a mal to v pazi. je to pes od psa. niektore psy su schopne tyzdne nezrat, lebo maju v okoli haravku a niektorym sa zblaznia hormony a vzniknu problemy s prostatou. tak povedz, ako sa to "uci", aby neriesil....
:nwm:


no a teraz je rec o ovladatelnosti. :nwm: ci s voditkom sa lepsie vystavi? :lol: ja si neprotirecim :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Prvá výstava

Poslaťod pigie » Pon 05.06.2017 10:16

Jasne, ze lepsie. Ved voditko vytiahne hlavu dohora :heh:
Ako ja kludne bez voditka. Mne sa to paci. Ja by som to zaviedla vsetkym :haha: Nech sa snazia ti majitelia aj cosi toho psa naucit bez poistky :heh: Oj, to by bolo tak malo sampionov :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Prvá výstava

Poslaťod elfinka » Pon 05.06.2017 10:17

Za mna teda je na vystave - aspon teda takej beznej medzinarodke v hale nasobne narocnejsie prostredie pre toho psa nez na hocakom preteku.
Pred hlasenim su tie psy spolu tak pol minuty a len dva, v kruhu ich tam beha 10 a ovela dlhsie.
Na preteku mas normalny otvoreny priestor, pes je odpocinuty a psychicky v pohode. Na vystave sa to tam vsetko hmyri, prekrikuje, cloveka z toho prostredia ide porazit, pride mi nefer mat od psa v takom prostredi rovnake ocakavanie jak na zelenej luke.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Prvá výstava

Poslaťod wer » Pon 05.06.2017 10:19

aby ste boli v obraze - u nas to nie je ze teraz 20 minut tam behaju v kruhu bez voditka... to je par koleciek. aby bolo vidno ovladatelnost. inak vystavovanie NO je cele ine - tam su tie psy v kruhu naozaj velmi dlho a velmi dlho behaju - posudzuje sa aj vydrz totiz. nezriedka sa striedaju handleri, lebo to neubehaju :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Prvá výstava

Poslaťod janajka » Pon 05.06.2017 10:21

wer píše:a je rozdiel psa naucit ovladatelnosti, aby sa napr nesklbal za haravkou a druha vec je, aby sa pri nej predviedol, podal 100% vykon a mal to v pazi.
rec je o vystaveni psa bez voditka pri haravke (suvisi s ovladatelnostou)

pigie / nejde o sampionat. To maju snad pracaci na haku, nie? AK je niekde povinnost vystavy k uchovneniu a pracak by v otvorenej nemal sancu(skrz vzhlad?)? Na vystave stojis a cakas vedla druheho psa, kym kazdeho po jednom hodnotia. Sa snazis aby sa ti nezakukali. A kym cakas pri paske, haravky su v budke za paskou.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Prvá výstava

Poslaťod Aris » Pon 05.06.2017 10:25

Mne sa to páči. Jedno čsv je/bolo vystavované bez vodítka. Super to vyzeralo :jop:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Prvá výstava

Poslaťod janajka » Pon 05.06.2017 10:29

vsak pekne to moze byt. Ale bola by skoda, aby sa tymto odstranili paradny pracaci, co svoje kvality ukazuju v tej naozajstnej praci. (slovo praca je na dalsiu diskusiu.) Potom fakt, vivat vystavy.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Prvá výstava

Poslaťod pigie » Pon 05.06.2017 10:31

V naozajstnej praci za nim dobehne pes a je po praci :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy